Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • WhatsApp şimdi sizi gözetlemeyeceğine söz vermek için Durum mesajlarını kullanıyor

WhatsApp şimdi sizi gözetlemeyeceğine söz vermek için Durum mesajlarını kullanıyor

Güç durumdaki mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının gizlilik endişelerini hafifletmek için şimdi durum mesajlarını kullanıyor.

Geçen hafta, uygulama içi mesajlar ABD ve Birleşik Krallık'taki belirli cihazlarda kendiliğinden belirdi ve kullanıcılar mesajı durum güncellemeleri olarak aldıklarını iddia ettiler - diğer platformlarda görünen 'hikayeler' ve 'filolar' özelliğinin eşdeğeri. Instagram, Snapchat ve Twitter.

Mesajda 'Yeni olmayan bir şey, gizliliğinize olan bağlılığımızdır' ve kullanıcılara şunu hatırlatan diğer durum bildirimleri, 'WhatsApp, uçtan uca şifreli oldukları için kişisel konuşmalarınızı okuyamaz veya dinleyemez. ” Şu anda WhatsApp için her şey çok tehlikeli görünüyor, her hareketi dikkatle inceliyor ve her hareketini açıklamaya mecbur kalıyor.

tarafından bildirildiği gibiSınır, bir WhatsApp temsilcisi yayına e-posta göndererek şunları söyledi: 'Son güncellememiz hakkında çok fazla yanlış bilgi ve kafa karışıklığı var ve WhatsApp'ın insanların gizliliğini ve güvenliğini nasıl koruduğunun arkasındaki gerçekleri herkesin anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.' Birçoğu o kadar endişeli ki farklı uygulamalara yöneldiler: Pingtwitter'leren iyi WhatsApp alternatifleribaşka bir şifreli platform arıyorsanız, başlamak için iyi bir yerdir.


WhatsApp sözcüsü şunları ekliyor: 'İleriye dönük olarak, insanların doğrudan WhatsApp'tan haber almaları için Durum sekmesindeki kişilere güncellemeler sağlayacağız. İlk güncellememiz, WhatsApp'ın kişisel mesajlarınızı göremediğini ve uçtan uca şifreleme ile korundukları için Facebook'un da göremediğini teyit ediyor.'

WhatsApp kısa süre önce, veri paylaşımı uygulamalarıyla ilgili hayal kırıklıklarını gideren kullanıcıları sakinleştirmeye çalışan birkaç yatıştırıcı güncelleme yayınladı. Pingtwitter'ün sahip olduğukapalıHikaye, gizlilik politikasında uzun uzadıya değişiklik yaptı, bu da başlangıçta biraz kafa karışıklığına neden oldu ve internette dolaşan bir yanlış bilgi telaşına yol açtı.


WhatsApp, kullanıcılara gizliliklerini korumaya devam edeceğine dair güvence vermek için en iyi çabalarına rağmen, tüm bunları başlatan ve milyonlarca kullanıcıya yol açan yeni gizlilik politikası değişikliklerini uygulamakta ısrar ediyor.mesajlaşma uygulamasını terk etmekSinyal lehine. Rakip uygulama Telegram da gördükullanıcılarda büyük bir artış, ve sizin için daha da kolaylaştırdıWhatsApp sohbetlerinizi Telegram'a taşıyın.

Gizlilik karmaşasına rağmen, WhatsApp'ın iletişimde önemli bir oyuncu olmaya devam etmesi muhtemel: ana şirketi Facebook'un birçok alanda çok üretken olması nedeniyle. Bununla birlikte, WhatsApp kullanıcılarına güvence vermek için yapılan boş girişimlerin bu aşamada onu kesmeyecek gibi görünüyor. Platformuna olan güveni geri kazanmak için muhtemelen ucuz bir PR alıştırmasından daha fazlasını alacak.


Kaynak:Sınır