Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • WhatsApp, gizliliğinizi ikiye katlamak için kendi kendini imha eden fotoğrafları kullanıma sunmaya başladı

WhatsApp, gizliliğinizi ikiye katlamak için kendi kendini imha eden fotoğrafları kullanıma sunmaya başladı

WhatsApp, gelecekteki bir güncellemede iOS ve Android'de kullanıma sunulacak kendi kendini imha eden fotoğraflarla Snapchat ve Instagram'ın ayak izlerini takip ediyor.


Gizlilik ağırlıklı uygulama, kullanıcıların sohbetten çıktıktan sonra kaybolacak medyayı görüntülemelerine olanak tanıyan yeni özelliği uygulamaya ayarlandı. Instagram'ın kaybolan doğrudan mesajları, alıcı bir ekran görüntüsü alırsa göndereni uyarır ve Snapchat, birinin ekran görüntülerini alıp almadığını size bildiren benzer bir bildirime sahiptir.

WABetaBilgiyaklaşan kendi kendini imha eden fotoğraflar özelliğini tespit etti, ancak 'WhatsApp'ın ekran görüntüsü algılama fikrinden pek hoşlanmadığını' açıklıyor, bu nedenle bu bildirimlerin kendi kendini imha eden fotoğrafların yanı sıra uygulamaya eklenip eklenmeyeceği net değil, ancak özellik onlarsız oldukça anlamsız.

WhatsApp, iOS ve Android için gelecekteki bir güncellemede kendi kendini imha eden fotoğraflar üzerinde çalışıyor.• Kendi kendini imha eden fotoğraflar WhatsApp'tan dışa aktarılamaz.• WhatsApp, kendi kendini imha eden fotoğraflar için henüz bir ekran görüntüsü algılama uygulamadı.Instagram Direct'ten aynı konsept. pic.twitter.com/LLsezVL2Hj3 Mart 2021

Daha fazla gör

Kaybolan medya da WhatsApp'tan dışa aktarılamaz, bu nedenle, Instagram yolundan gidiyorsa, kullanıcıların kendi kendini imha eden fotoğraflarının amaçlandığı gibi çalışacağı ve alıcı tarafından kaydedilemeyeceği konusunda bir miktar güvenceye ihtiyaçları olacak; ve eğer birisi ekran görüntüsü alırsa, bunu bilmek isteyeceksiniz. Özelliğin nasıl görüneceğini yukarıdaki tweette görebilirsiniz.


WhatsApp, son zamanlarda etrafındaki öfkeyle ilgili sorunlardan payını aldı.yeni gizlilik politikasıAB ve İngiltere dışındaki kullanıcıları etkileyen . yeni şartlarMayıs'ta yürürlüğe girecekve Facebook'un sahibi olduğu şirket, kararın tepkisini gören kullanıcıların Facebook'tan kaçmasına neden oldu.WhatsApp alternatif mesajlaşma servisleri, silahlarına bağlı kalıyor ve milyarlarca kullanıcısının 15 Mayıs'ta kabul etmesine güveniyor.