Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • WhatsApp 15 Mayıs'tan itibaren MİLYONLARCA hesabı silecek - sizinki de onlardan biri mi?

WhatsApp 15 Mayıs'tan itibaren MİLYONLARCA hesabı silecek - sizinki de onlardan biri mi?

Yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen WhatsApp kullanıcıları, kendilerini uygulamanın özelliklerinden yavaş yavaş kesilecek ve hesapları sonunda silinecek.

Yeni gizlilik politikasını uzatılan 15 Mayıs tarihine kadar kabul etmezseniz, aramaları ve bildirimleri almaya devam edebilirsiniz, ancak mesajlaşma işlevi artık çalışmayacaktır. Birkaç hafta sonra hesabınız devre dışı bırakılır ve 120 gün sonra silinir. Bu bir kabus gibi geliyorsa, 15 Mayıs'tan sonra yine de yeni WhatsApp gizlilik politikasını kabul edebilir, sohbet geçmişinizi dışa aktarabilir veya bunlardan birine tamamen geçebilirsiniz.WhatsApp alternatifleri.

NSWhatsApp öfkesi ilk kez başladıFacebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmeti, işletmeler için işlevleri iyileştirmek ve müşterilerin uygulama aracılığıyla etkileşimde bulunmalarına ve ödeme yapmalarına izin vermek için gizlilik politikasını güncelleyeceğini açıkladığında kapandı. WhatsApp'ın daha fazla kullanıcı verisi toplayıp Facebook ile paylaşacağı korkusuyla güncellemeyle ilgili bazı karışıklıklar yaşandı.

AB ve Birleşik Krallık dışındaysanız, bundan etkilenmeyeceksiniz, ancak bunun yayıldığı bölgelerde veri paylaşımı bir süredir yürürlükte; artık zorunlu hale gelen bir çıkış temelinde uygulandı.


WhatsApp, kullanıcılara güncellenen politikayı 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri için ültimatom verdi, ancakrakip uygulamalara toplu çıkışBunun yerine Signal gibi. Geri adım atmak yerine süreyi uzattı ve durumu şu ifadelerle açıklığa kavuşturmaya çalıştı.uygulama içi durum mesajları. En son WhatsApp beta, hizmetin bu stratejiye devam edeceğini gösteriyor.yeni Hizmet Şartları Uyarısıbu, kullanıcının endişelerini gidermeye çalışacak ve yeni politikayı anlaşılması daha kolay hale getirecektir.

yeni birWhatsApp SSS15 Mayıs'tan sonra neler olduğu hakkında daha fazla ayrıntı eklemek için web sitesinde açıldı, bu nedenle başka bir uygulamaya geçip geçmemeye karar vermeden önce her şeye aşina olduğunuzdan emin olun.


Kaynak:TechCrunch