Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Birleşik Krallık'ta Apple Pay'i nerede kullanabileceğiniz (artık Barclays dahil)

Birleşik Krallık'ta Apple Pay'i nerede kullanabileceğiniz (artık Barclays dahil)

Apple Pay, geçen Temmuz ayından beri Birleşik Krallık'ta bulunuyor ve binlerce kişi, sensörlere iPhone'larımızı ve Apple Saatlerimizi sallayarak mal ve hizmetler için ödeme yapıyoruz - bunu temassız ödemeleri kabul eden herhangi bir mağazada yapabilirsiniz, ancak birçok mağaza hala kabul etmiyor. Hizmet konusunda çok bilgili görünüyor.


  • iOS 9.3: Apple'ın en yeni iPhone ve iPad işletim sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey

Apple Pay'i kullanmak için neye ihtiyacınız olacak

  • iphone 6,iPhone 6 Plusyanı sıra yeni iPhone SE (mağazalarda ve uygulamalarda Apple Pay),iPad Pro,iPad Pro 9.7,iPad Air 2veyaiPad mini 3(Uygulamalar içinde Apple Pay) veyaApple İzleile eşleştirilmişiPhone 5veya daha sonra (mağazalarda Apple Pay)
  • iOS 8.3 veya üstü Cihazınızı güncellemek içiniOS 8.3Seçtiğiniz bölge olarak Birleşik Krallık
  • Bir iCloud hesabı
  • Katılımcı bir bankadan desteklenen kart

Apple Pay UK Bankaları

Apple Pay uyumlu BK bankaları arasında ilk doğrudan, HSBC, NatWest, Nationwide Building Society, Royal Bank of Scotland, Santander ve Ulster Bank, Bank of Scotland, Coutts, Lloyds Bank, Halifax, MBNA, M&S Bank, TSB Bank HSBC, First Direct ve bugün itibariyle Barclays.

Ödeme yapmak artık daha kolay, şimdi Apple Pay'i destekliyoruz. pic.twitter.com/nSeOBA6OoRNisan 5, 2016

MBNA, Apple Pay'in kendi markalı kartlarının yanı sıra, Arsenal FC, Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester United FC, Tottenham Hotspur FC, Virgin Atlantic Airways'den gelen kartlar da dahil olmak üzere futbol, ​​seyahat ve hayır kurumu markalı kartlarından birini kullananlara sunulduğunu söylüyor. Emirates, Etihad, Worldwide Fund for Nature ve the British Heart Foundation.


Apple Pay UK mağazaları

Temassız ödemeleri destekleyen her yerde, temassız banka kartlarıyla aynı NFC teknolojisini kullandığı için Apple Pay'i alabilmelidir.

Birleşik Krallık'taki 39 Apple Mağazasına ek olarak, Apple Pay'i kabul edecek günlük alışveriş için önde gelen konumlar arasında Boots UK, Co-op, BP, Costa Coffee, Dune, JD Sports, KFC UK & Ireland, Liberty, LIDL, Marks & Spencer (M&S), McDonald's UK, Nando's, New Look, Post Office, Pret A Manger, SPAR, Starbucks, SUBWAY mağazaları, Wagamama, Waitrose, Screwfix, Wilko, EAT, Costcutter, Five Guys, JD Sports, Dune ve New Look.

Daha fazlasını okuyun: Apple Watch Series 4 incelemesi: En iyi akıllı saat bir adım ileri gidiyor


Co-op ayrıca Apple Pay'i de destekliyor. Co-op tarafından yaptırılan araştırma, alışveriş yapanların% 65'inin günlük ürünler için ödemeleri gereken tek şeyin telefon olduğuna inandığını gösteriyor. Ankete katılan İngilizlerin üçte biri, telefonlarıyla ödeme yapmanın cüzdan taşımaktan daha güvenli olduğunu düşündüklerini itiraf etti.

Apple Pay UK taşımacılığı

Transport for London, temassız ödemeleri zaten kabul ettiği için, minicab firması Addison Lee'nin (Apple Watch uygulamasının yanı sıra bir iPhone uygulamasına da sahip) yaptığı gibi Apple Pay'i de kabul edecektir, böylece iPhone'unuzu veya Apple Watch'unuzu kullanarak seyahat veya günlük işe gidip gelme.


Apple Pay UK uygulamaları

Birleşik Krallık'ta Apple Pay'i kabul edecek uygulamalar arasında Addison Lee, Airbnb, Argos, Booking.com, British Airways, Domino's, easyJet, Hailo, HotelTonight, hungryhouse, JD Sports, Just Eat, lastminute.com, Miss Selfridge, Ocado, Stubhub,thetrainline.com, Top 10, Topshop, Uncover, Vueling, YPlan, Zalando ve Zara ve diğerleri.

Just Eat paket servisi olan restoran, İngiltere'deki siparişlerinin yüzde 60'ının zaten mobil cihazlardan geldiğini söylüyor.

MasterCard kart sahipleri, Apple Pay'i kabul eden mağazaları bulabilirler.Yakındaki MasterCard, temassız ödemeleri kabul eden perakendecileri tanımlayan konum tabanlı bir uygulama.

Apple Pay ödeme sınırı

Apple Pay işlemleri çoğunlukla 30 £ ile sınırlıdır (diğer temassız ödemeler için de aynıdır).

Apple Pay nasıl çalışır?

Apple Pay'i kullanmak için kartlarınızı Passbook'a eklemeniz gerekir. Bankanızın veya kredi kartı sağlayıcınızın Apple Pay'i desteklemesi gerekir. Hizmetler için ödeme yapmak istediğinizde, temassız ödeme için kartınız yerine telefonunuzu kullanabilirsiniz. Parola veya CVC kodu kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak, ödemeleri Touch ID ile doğrulayabilirsiniz.

Apple Pay, tüm ödeme bilgilerini şifreler ve kart bilgilerinizi tamamen güvende tutar. MasterCard'a göre, Apple Pay'e bir kredi veya banka kartı eklediğinizde, gerçek kart numaraları cihazda veya Apple sunucularında saklanmaz. Bunun yerine, benzersiz bir Cihaz Hesap Numarası atanır, şifrelenir ve cihazınızdaki Güvenli Öğede güvenli bir şekilde saklanır. Her işlem, tek seferlik benzersiz bir dinamik güvenlik koduyla yetkilendirilir.

Apple Pay bir fark yaratacak mı?

Şimdiye kadar, Birleşik Krallık'taki mağazalara mobil ödemeler sunma girişimleri, bahisçilerin omuz silkmesiyle karşılandı - en azından Chip ve PIN'in bir süredir Birleşik Krallık'ta mevcut olması nedeniyle (ABD'nin aksine, kartınızı çarparak ödeme yapma girişiminde bulunun bir cihazda, belirli eyaletlerde cadı gibi yakıldığınızı göreceksiniz Mobil ödemeler bir süredir ortalıktaydı, ancak henüz kalkmadı. O2'nin 2007'de Cüzdan Telefonunu denediğini hatırlıyoruz. ('Hangi telefon?' Tam olarak amacımız.) 2012'de ağ O2 Cüzdan hizmetini başlattı ve ılık bir resepsiyonun ardından geçen yıl Mart ayında kapattı.

Google ayrıca Google Cüzdan adlı kendi mobil ödeme hizmetini de başlattı. Ve aynı miktarda başarı elde etti. Google kısa süre önce, muhtemelen Apple Pay tarafından oluşturulan tanıtımdan yararlanmak amacıyla hizmeti Android Pay olarak yeniden adlandıracağını duyurdu.

Pınar Özcan, Stratejik Yönetim Yrd.Warwick İşletme Okulumobil ödeme sistemlerinin her zaman zorluklarla karşılaştığını söylüyor. 'Her zaman bir mücadele olan şey, derhal benimsemeyi sağlamak için yeterince büyük bir tüccar ve banka ortakları ekosistemi oluşturmaktır.'

Mobil ödemeleri kırabilecek biri varsa, bu Apple'dır. İngiltere'de satılan tüm akıllı telefonların yaklaşık yüzde 40'ı iPhone'dur, bu nedenle halihazırda büyük bir potansiyel pazar payına sahiptir. İngiltere'de de giderek daha fazla alıştığımız kartla temassız ödemelerin artması sayesinde altyapının çoğu zaten yerinde.

'Apple Pay'in piyasaya sürülmesi, bankacılık ve ödeme sektörlerini sallama potansiyeline sahip' diyor.App Annie. Avrupa'nın geri kalanıyla karşılaştırıldığında İngiltere, mobil bankacılıkta liderdir. Bu başarı ... insanların mallar için ödeme yapma şekline ve mobilin giderek daha önemli hale gelen rolüne ilişkin bir değişiklik isteği olduğunu gösteriyor.

& ldquo; İngiltere ödemelerinde yenilik, hızla dünyanın en gelişmiş pazarı haline gelmesi anlamına geliyor. Önümüzdeki beş yılda, son 50'de gördüğümüzden daha fazla değişiklik göreceğiz ve bu da tüketiciler için daha fazla rahatlık ve güvenlik sağlayacak & rdquo; MasterCard UK & Ireland Başkanı Mark Barnett dedi.

MasterCard, 2020 yılına kadar Avrupa'daki her mağazanın temassız ödeme alacağını tahmin ediyor. Önümüzdeki yılın başından itibaren, tüm yeni ödeme terminallerinin temassız çalışması gerekecek. İPhone temelde aynı teknolojiyi kullandığından, Apple Pay tam da doğru zamanda ulaşabilir gibi görünüyor.

Şimdi neden kontrol etmiyorsuniPhone 7: bildiğimizi sandığımız her şey