Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • Hangi FootJoy Golf Eldiveni sizin için en iyisidir?

Hangi FootJoy Golf Eldiveni sizin için en iyisidir?

İsimleri düşünüldüğünde mantıksız görünebilir, ancak Golf eldivenleri söz konusu olduğunda FootJoy en iyi köpeklerdir. Onlar da bir numaralı isimgolf ayakkabıları, daha az sarsıcı, Bize inanmıyor musun? Bir dahaki sefere televizyonda golf seyrederken etrafınıza bakın. En iyi oyuncuların çoğu FootJoy golf eldivenleri ve ayakkabıları giyiyor olacak. Yani onlar için yeterince iyiyse, senin için de yeterince iyi, değil mi?


Elbette profesyoneller tarafından giyilen ekipmanlar, sıradan golfçülere hitap etmeyecek daha yüksek bir fiyata geliyor, ancak iyi haber şu ki, FootJoy sadece pazarın en üst düzeyine hitap etmiyor. Aslında, dünyanın en çok satan golf eldiveni bir FootJoy'dur ve sadece bir onluktur.

fiyatıen iyi golf eldivenleriFootjoy tarafından mı yoksa başka biri tarafından mı oldukları büyük ölçüde kullanılan malzemeye bağlıdır. FootJoy'un birinci sınıf ürünleri en iyi, en yumuşak deriden yapılmıştır ve elinize taktığınızda inanılmaz bir his verir. Yüksek düzeyde performans sağlarlar ancak aynı zamanda sentetik malzemeden yapılmış bir eldivenden çok daha hızlı bir şekilde değiştirilmeleri gerekir, bu da hem daha ucuz hem de daha uzun ömürlü olacaktır.

Yani yapmanız gereken seçim bu. Lüks deri eldiveni veya kısmen deri ve kısmen sentetik olacak daha ucuz, hibrit bir versiyonu tercih edebilirsiniz. Golf sahasındaki performans açısından, hepsi işi iyi bir standartta yapacakları için çok az fark vardır.

Belirli hava koşulları için özel eldivenleri de düşünebilirsiniz. Bazı eldivenler en yağışlı günler için tasarlanırken, diğerleri kışın oynarken sizi sıcak tutacaktır. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, FootJoy'da çözüm var.


Bir golf eldiveni, golf ekipmanlarının en önemli ve belki de en çok gözden kaçan parçalarından biridir. Oynadığınız koşullar için doğru eldivene sahip olmak, size en iyi performansı göstermeniz için ihtiyaç duyduğunuz güvenlik hissini verir. İyi haber şu ki, seviyeniz ne olursa olsun, Sunday hacker'ı hedefleyen bir profesyonel olun, FootJoy sizi korudu.

Daha fazla uzatmadan, işte FootJoy'un en iyi golf eldivenleri için kelimenin tam anlamıyla 'kullanışlı' kılavuzumuz.


  • Golf için en iyi su geçirmezlik: ıslakken kuru kal
  • En iyi golf saati: sonraki pime olan mesafeyi bilin

FootJoy StaSof golf eldiveni(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy StaSof

Profesyonelin seçimi

Satın alma nedenleri
+Tur oyuncuları arasında popüler+Yüksek kaliteli yumuşak deri
Kaçınılması gereken nedenler
-Sentetik malzeme kadar dayanıklı değil

İnanılmaz bir şekilde, Footjoy 1980'den beri bu modeli yapıyor, bununla yüzleşelim, StaSof golf eldiveni Royalty'i yapıyor.

Bu, PGA Tour'daki en popüler eldivendir ve nedenini görmek kolaydır. İnanılmaz derecede yumuşak ve tam oturan üstün kaliteli, tamamı deri bir eldivendir. Elinizin etrafında şekillenir ve ikinci bir deri gibi oturur.

StaSof, Pittards of London tarafından özel APL'den (Advanced Performance Leather) yapılmıştır ve yumuşaklığını daha uzun süre korumak ve aynı zamanda terlemenin etkisini azaltmak için tasarlanmıştır.

Çok ince bir PowerNet file hattı, deriyi çok fazla zorlamadan eldivenin tutuşunuzla esnemesini sağlamak için eklemler boyunca uzanır ve bu file aynı zamanda nefes alabilirliğe de yardımcı olur. Parmakların önündeki ve arkasındaki ve ayrıca başparmağın arkasındaki küçük delik sıraları daha fazla nefes alabilirlik sağlayarak eldiveninizin sıcak günlerde bile kuru kalmasını sağlar.


StaSof ile sopayı kavramak, çok az basınç uygulansa bile sağlam bir şekilde tutacağından zahmetsizdir.

Deri eldivenler her zaman en çok giyilen eldivenler değildir, ancak StaSof etkileyici bir şekilde dayanıklıdır ve değiştirmeyi düşünmeden önce birkaç tur atmış olursunuz. Footjoy'dan daha ucuz alternatifler var ama toplam paket açısından StaSof başı çekiyor.

Footjoy Rain Grip golf eldiveni

(İmaj kredisi: Footjoy)

FootJoy Yağmur Tutacağı

Islak havalarda rakipsiz

Satın alma nedenleri
+Şık görünüm+Islandığında mükemmel performans gösterir
Kaçınılması gereken nedenler
-Adil bir hava golfçü olabilirsin

Bazı deri eldivenler yağışlı havalarda bile hala çok iyi performans gösterse de, ideal olarak bu işi yapacak bir uzmana ihtiyacınız vardır ve FootJoy Rain-Grip tam olarak aşağı inerken bilettir.

Avuç içinde ve parmaklarda su emici mikro süet örgüden yapılan Rain-Grip ayrıca parmakların arkasında QuickDry malzemesine sahiptir, böylece çok çabuk kurur. Bu, bir kez ıslandığında turunuz boyunca öyle kalacak ve daha sonra şekillerini kaybetmemek için oda sıcaklığında kurutulması gereken deri eldivenlere göre büyük bir avantajdır.

Yumuşak bir deri eldivenle alacağınız hissi aynı seviyede alamıyorsunuz ama bu beklenen bir şey. Bu eldiven bunun için tasarlanmamıştır, amacı size ıslak koşullarda sopayı güvenli bir şekilde kavramak ve kesinlikle bunu yapar.

Rain-Grip ayrıca kolay erişilebilen bir tişört tutucuya ve çıkarılabilir bir top işaretleyiciye sahiptir, bu da ıslak ellerinizi kuru ceplere koymak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Bu eldiven genellikle ıslak koşullarda oynarken golfü biraz daha kolaylaştırır.

Bu eldiven bir çift olarak da mevcuttur, golf için iki eldiven giymek oldukça yabancı bir kavram olduğu için herkese hitap etmeyecek, ancak kasvetli bir hava tahmininden vazgeçmeyen ve kim çıkacak bir golfçüyseniz orada ne olursa olsun, iki elli seçeneği denemeye değer olabilir.

Düşük fiyatı nedeniyle (RRP 12 £) bu, sahadayken göklerin açılması durumunda her golfçünün çantasında olması gereken bir şeydir.

FootJoy WeatherSof golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy WeatherSof

Dünyanın en çok satan golf eldiveni

Satın alma nedenleri
+Mükemmel konfor ve dayanıklılık+Müthiş değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Premium deri değil

WeatherSof, fiyatına göre aldığınız kaliteye baktığınızda hiç de şaşırtıcı olmayan, dünyanın en çok satan golf eldivenidir. Sadece £10 fiyatıyla bu eldiven size performans, his ve dayanıklılık sağlayacağı için mükemmel bir değeri temsil eder.

Giydiğinizde uygun fiyatlı bir eldiven gibi gelmiyor ve kesinlikle ucuz bir eldiven gibi çalışmıyor. Fiyatının düşük olmasının nedeni kullanılan malzemedir. Yüksek kaliteli, yumuşak bir deri değildir, deriden daha ucuz ama daha çok yönlü ve dayanıklı olan FiberSof malzemeden yapılmıştır. Yine de avuç içinde ve başparmağın içinde deri yamalar var.

Bu nedenle, örneğin StaSof kadar yumuşak veya lüks hissettirmiyor, ancak çoğu koşulda işi hallediyor. Uzman olmayan çoğu yağmur eldiveninde olduğu gibi, sağanak yağışta ideal olmayacaktır ancak bunu hafif çiseleyen yağmurda herhangi bir olumsuz etki olmadan giyebilirsiniz.

Çok yönlülüğü ve fiyatı nedeniyle bu, sürüş alanında çok zaman harcayan golfçüler için ideal bir seçenektir. Pahalı bir deri eldiveni sadece pratik yaparken gerçekten eskitmek istemezsiniz, bu nedenle WeatherSof çok zor aşındığından ve uzun bir süre değiştirmeniz gerekmediğinden mükemmel bir çözümdür.

FootJoy HyperFLX golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy HyperFLX

Her yönden yüksek kaliteli

Satın alma nedenleri
+Mükemmel nefes alabilirlik ve nem esnekliği+Yumuşak his ve rahatlık
Kaçınılması gereken nedenler
-Deri için dayanıklıdır, ancak sentetik kadar uzun ömürlü değildir

Bu, tüm cephelerde performans gösteren swish görünümlü bir eldivendir. Tur seviyesinde performans elde edersiniz ve orta seviye bir fiyat noktasında hissedersiniz.

Birinci sınıf Cabretta deriden el yapımı HyperFLX, taktığınızda StaSof'a çok benziyor. Aralarındaki temel fark, deri yerine, HyperFLX'in parmaklar boyunca yüksek performanslı bir FiberSof malzemesinden ve mafsallarda ve elin arkasında PowerNet ağından oluştuğu eldivenin arkasındadır.

Elastik manşet, terin bilekten eldivenin içine girmesini önlemek için nemi emer ve stratejik olarak yerleştirilmiş delikler baştan sona mükemmel nefes alabilirlik sağlar.

FootJoy GTXtreme golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy GTXtreme

En iyi değer seçeneği

Satın alma nedenleri
+Manyetik top işaretleyici+Olağanüstü tutuş
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer eldivenler kadar yumuşak değil

GTXtreme, FootJoy'un tüm teklifleri arasında en düşük puan alan olabilir. En iyi özellikleri, olağanüstü tutuşu ve etkileyici dayanıklılığıdır.

Bu eldiven ıslak koşullarda iyi dururken, FibreSof malzeme ve APL derinin yüksek teknoloji tasarım kombinasyonu, esneklikten ödün vermeden harika bir his verir.

Parmakların üçündeki ve baş parmaktaki delikler nefes alabilirliğe yardımcı olur ve FootJoy serisindeki diğer eldivenlerin çoğunda olduğu gibi GTXtreme de bilek bölgesinde nem emici lastiklere sahiptir.

Manyetik top işaretleyici harika bir özelliktir. Çoğu eldivende top kalemi bulunmazken, diğerlerinde giyip çıkarması zor ve garip olabilen bir çıtçıt kalemi bulunur, ancak bunun kullanımı kolaydır ve aynı zamanda iyi bir boyuttur. Çok zekice bir ekleme.

Erkek ve kadın bedenleri mevcuttur.

  • Golf çantaları: Stand, araba, tur veya taşıma sizin için en iyisi mi?
  • Golf saatleri: Giyilebilir bir golf satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

FootJoy Pure Touch golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy Saf Dokunuş

Saf HİSSEYİ deneyimleyin

Satın alma nedenleri
+İnanılmaz bir his+Kişiye özel uyum
Kaçınılması gereken nedenler
-Oldukça pahalı ama uzun ömürlü değil

Pure Touch, FootJoy'un birinci sınıf lüks eldivenidir. En yumuşak Cabretta deriden üretilen Pure Touch, esasen sadece elinizin etrafında şekillendiği için en mükemmel uyumu sağlar.

Son derece nefes alabilir ve en sıcak günlerde bile elinizi serin tutar. Diğer bazı FootJoy tekliflerinin dayanıklılığından yoksun olduğu için en pratik seçenek değildir, ancak tartışmasız en lüks olanıdır.

FootJoy Spectrum golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy Spektrumu

Kalabalığın arasından sıyrılın

Satın alma nedenleri
+Terlemeye karşı dayanıklı+Bir dizi parlak renkte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Parlak renklerden nefret edebilirsin

Spectrum, yumuşak bir his verirken suya ve terlemeye karşı dayanıklı olması için özel olarak tabaklanmış Cabretta deriden yapılmış yüksek kaliteli bir üründür.

Avuç içi deridir, elin arkası mikrofiber ve ağdır, böylece yumuşaklık, esneklik ve nefes alabilirliğin hoş bir kombinasyonunu tutarlı bir şekilde elde edersiniz.

Bununla birlikte, Spectrum'u satın almayı - ya da gerçekten almamayı - seçmenizin ana nedeni, diğerleri arasında kırmızı, pembe, mor, gök mavisi, lacivert, turuncu ve pembe dahil olmak üzere mevcut parlak renkler dizisidir.

Erkek ve kadın bedenleri mevcuttur.

FootJoy WinterSof golf eldiveni

(İmaj kredisi: FootJoy)

FootJoy WinterSof

Kışın derinliklerinde sıcak ve rahat tutun

Satın alma nedenleri
+Islak koşullarda mükemmel+Ellerinizi sıcak tutmak için sıcaklık eklendi
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıcak günlerde ideal değil

Birçok golfçü onu kış için kapatır, ancak bunu yapmayanlar için WinterSof kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Bu eldiven, özellikle ıslandığında üstün tutuş sağlayan otomatik süet örgü avuç içi olmak üzere, Rain-Grip eldiveniyle bazı benzerlikler paylaşır.

Aralarındaki en büyük fark, WinterSof'un naylon yapı ve eldivenlerin arkasındaki hava koşullarına karşı korumalı köpük yapağı tarafından sağlanan termal niteliklere sahip olması, en soğuk günlerde bile ellerinizi sıcak tutacak olmasıdır.

WinterSof sadece çift olarak satılır, ancak güzelliği, onları golf sahasından uzakta da giyebilmenizdir. Koşmak veya diğer açık hava etkinlikleri için idealdirler.

Bunları kesinlikle daha sıcak havalarda golf için kullanmak istemeyeceksiniz!