Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Hangi bahçe işi en çok kaloriyi yakar? Bahçe işlerine uyum sağlayabilirsiniz

Hangi bahçe işi en çok kaloriyi yakar? Bahçe işlerine uyum sağlayabilirsiniz

Hangi bahçe işinin en çok kalori yaktığını hiç merak ettiniz mi? Şaşırtıcı bir şekilde, şezlongunuzda oturup büyüyen meyve ağaçlarına bakmak değil, ama biraz kalori yakmak için de elinizde elektrikli testere ile ağaçlardan aşağı sarkıtmanıza gerek yok. Yapmaktan çekinmeyinev vücut ağırlığı antrenmanlarıveyatam vücut HIIT antrenmanlarıEğer istersenfit olmakDaha erken ama bahçecilik, çimenleri biçerek ve bahçe kalıntılarını tırmıklayarak şaşırtıcı derecede büyük miktarda kalori yakabilir.

Koşma ve bisiklete binme gibi kardiyo tipi egzersizler, formda kalmak ve formda kalmak için uzun zamandır en popüler seçenek olmuştur ve kilitlenme başladığından beri, özellikle açık hava egzersiz kurallarının biraz daha gevşek olduğu İngiltere ve Almanya'da daha da popüler hale gelmiştir. Bununla birlikte, koşmak için evin dışına çıkmak, korkunç c-virüsüne yakalanabileceğiniz anlamına gelir ve ayrıca, o çimin muhtemelen gerçekten biçilmesi de gerekir, bu nedenle bahçe işleri yaparak, bir taşla iki kuşu öldürebilirsiniz: bahçeyi toplayın ve bunu yaparken fit ol.

•Çevrimiçi sıcak küvetler nereden alınır: Bu mağazalarda bugün çevrimiçi satın alabileceğiniz şişme jakuziler var

Araştırmamızı yaptık ve evde daha hızlı kilo vermenize ve potansiyel olarak bu sürece uyum sağlamanıza yardımcı olmak için ilk beş bahçe işi seçimimizi seçtik. Aşağıdaki rakamlar ortalama bir yapılı erkek (80 kg / 175 lbs) için hesaplanmıştır; bu, eğer bundan daha ağır bir setseniz, daha fazla kalori ve kadınsanız biraz daha az yakacağınız anlamına gelir. Kaptan Hesaplayıcının kalori sayacını kullanarak bu sayılarda ince ayar yapabilirsiniz.buraya.


(Resim kredisi: Honda)

Düşük çaba gerektiren aktiviteler (örn. Yabani otları çekmek, çiçek dikmek): saatte 300 kaloriye kadar

Bahçede çömlek yapmayı sever misin? Bitki tohumları mı ekiyorsunuz? Otu çıkarmak mı? İyi haber: Bunu sadece bir saat yapmak 300 kalori yakabilir. Pazar sabahı birkaç saat hafif bahçe işi yaparsanız, suçluluk hissetmeden fazladan bir Pazar rostosu yiyebilirsiniz. Mükemmel.


• Bahçe bitkileri:çevrimiçi bitkiler nereden alınırgüllerden ağaçlara artı patates yetiştirme torbaları

Düşük çabayla bahçıvanlık,egzersiz dışı aktivite termojenezveya kısaca NEAT, kasıtlı egzersiz dışında başka aktivitelerle kalori yaktığımız yer. Gün boyunca daha fazla aktivite ekleyerek, metabolizmanızı hızlandırabilir ve bu iç organ yağlarından daha kolay ve daha hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yapabileceğiniz diğer NEAT şeyler hızlı yürümek ve merdivenleri kullanmaktır.


  • en iyi bahçe su sistemleri: otomatik zamanlayıcılardan kendi kendine sulayan ekiciler ve sulama sistemlerine
Bugünün en iyi küçük budama aleti fiyatları Fiskars PowerGear X Budama Makası L ... Fiskars Powergear X Budama Makası PX93 Amazon $ 53,17 GörüntüleTüm fiyatları görünGardena 8857 Bypass Budayıcı Gardena Garden Secateurs B / S-M Amazon $ 34.99 GörüntüleTüm fiyatları görünSpear & Jackson 6559BS ... Spear & Jackson Razorsharp Avantajı Ayarlanabilir Bypass Secateurs Amazon $ 14.79 GörüntüleTüm fiyatları görünWOLF-GARDEN RILL Comfort ... Wolf Garten Comfort Çim Makası Amazon $ 39.66 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

(Resim kredisi: Greenworks)

Çimleri biçmek: saatte 350 kaloriye kadar

Çim biçme makinesini itmenin bu kadar çok kalori yakabileceğini kim düşünebilirdi? Bunu yapmanın kalçalarınızın, göbeğinizin, sırtınızın ve kollarınızın uyum içinde çalışmasını gerektirdiğini bilen herkes. Kimin ihtiyacı varDeadlift'lerÇimleri biçerken size tek hareketle tam vücut egzersizi sağlayabilir mi?

Daha fazla kalori mi yakmak istiyorsunuz? Elektrikli çim biçme makinenizi manuel olana geçirin ve saatte fazladan 100 kalori yakın.


(Resim kredisi: Spear & Jackson)

Bahçe atıklarını tırmıklamak ve torbalamak: saatte 450 kaloriye kadar

O çimleri biçmeyi bitirdikten sonra, tüm o kesilmiş çimleri düzgün bir yığın halinde tırmıklayıp Perşembe günü toplamak için paketlemeniz iyi olur. Ya da ne zaman sokaktaki emekliler çantalarını koysa, her zaman bir şekilde kesin tarihi bilirler.

Bu bahçe aktivitesi özellikle yazdan sonra yapraklar dökülmeye başladığında popüler olacak, ancak bu arada tırmıklayacak daha fazla şey bulabileceğinizden eminiz.

(Resim kredisi: Gardena)

Kürekle kazma ve kazma (orta düzeyde çaba): saatte 500 kaloriye kadar

Kürekle kürek çekmek kolay değil, bunu kesin olarak biliyoruz. Ancak toprağı kürekle gezdirmek veya ağaç kabuğunu yaymak gibi ölçülü bir çaba bile oldukça fazla kalori yakabilir: aslında 500 kaloriye kadar. Dikkatli olun ve sırtınızı dik tutun, böylece belinizi incitmezsiniz. Ya da biliyorsun bunu yapabilirsin3 egzersizli abs ve core egzersizi, ancak kürek çekmek muhtemelen daha kolaydır ve daha fazla kalori yakar.

Bugünün en iyi kürek ve kazma çatalı fırsatları Fiskars Hafif Kazma Çatalı ... Fiskars Hafif Kazma Çatalı Amazon $ 77,89 GörüntüleTüm fiyatları görünSpear & Jackson Neverbend ... Spear & Jackson Neverbend Profesyonel Kazma Çatalı Amazon $ 90,25 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

(Resim kredisi: Husqvarna)

Peyzaj: saatte 600 kaloriye kadar

Bahçenizi düzenlemek, makul bir hızda bisiklet sürmek kadar kalori yakabilir ve bu aklınızı başınızdan almazsa hiçbir şey yapmaz. Kayaları hareket ettirmek, toprağı kazmak ve ağaçları sökmek zor bir iştir, çevre düzenlemesi insanların bu kadar tutkulu olmasına şaşmamalı.

Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Vücut 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Merdane Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti için Dik Katlanır Egzersiz Bisikleti Macy's $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat XTERRA Fitness TR150 Katlanır ... Xterra Fitness TR150 Katlanır Koşu Bandı Amazon $ 399 $ 353.96 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Goplus 2'si 1 Arada ... SuperFit GoPlus Koşu Bandı Amazon $ 399.99 $ 379.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz