Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • En iyi Apple Watch kasa malzemesi hangisidir?

En iyi Apple Watch kasa malzemesi hangisidir?

Yani, bir Apple Watch satın almaya karar verdiniz, ancak seçimlerin gerçekten başladığı yer burası. Hangi modeli seçmelisiniz? Bileğinize en uygun beden hangisi? Hangi tür ve renk grubunu seviyorsunuz? Ve saatin kendisi için hangi kasa malzemesini seçmelisiniz?

Apple Watch şu anda üç farklı renkte sunuluyor: %100 geri dönüştürülmüş alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum. Bunların fiyatı büyük ölçüde değişir, peki en iyi bahsiniz hangisi? Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için her malzemenin fiyatlarına, özelliklerine ve özelliklerine daha yakından bakıyoruz.

Kullanabileceğiniz seçenekler, özellikle kasanın malzemesi veya bitişi söz konusu olduğunda, seçtiğiniz belirli Apple Watch modeline veya serisine bağlıdır - ve daha fazlasını şuramızda bulabilirsiniz.en iyi elma izlerehberlik etmek. NSApple Watch Serisi 3veElma İzle SEApple Watch Nike sürümünün hem Series 6 hem de SE sürümleri gibi her ikisi de yalnızca alüminyum kaplamada mevcuttur. Premium Apple Watch Hermes, yalnızca paslanmaz çelik kasada mevcuttur.

Ancak, buApple Watch Serisi 6üç kasa malzemesi seçeneği de dahil olmak üzere size en üst düzeyde kişiselleştirme sunar: alüminyum, paslanmaz çelik veya titanyum.


Ayrıca, arayanlar için bir dava seçeneği de var.Apple Watch Serisi 4veyaApple Watch Seri 5. Her ikisi de hala çeşitli perakendecilerden temin edilebilir ve Series 4 hem alüminyum hem de paslanmaz çelik kasalarda bulunurken, Series 5 ayrıca titanyum seçeneğiyle geldi.

Apple Watch kasa renkleri

Apple Watch Series 6'nın alüminyum kasası, uzay grisi, gümüş, altın seçeneklerinin yanı sıra yeni mavi ve Ürün(Kırmızı) kaplama seçenekleriyle gelir. Series 6, (Kırmızı) logosuna sahip ilk Apple Watch'tur ve (Kırmızı) serideki diğerleri gibi, her satışın bir kısmı Afrika'daki HIV/AIDS programlarını finanse etmeye gider. Series 3 ve Nike sürümleri alüminyum kasaları için uzay grisi ve gümüş renk seçeneklerine sahipken, Apple Watch SE altın, gümüş ve uzay grisi renklerinde satın alınabilir.


Apple Watch Series 6'nın paslanmaz çelik kasası, Series 5'in uzay siyahı yerine yeni bir grafit kaplamanın yanı sıra gümüş ve altın rengiyle geliyor. Alüminyum kasaların mat görünümünün aksine bunlar yüksek bir parlaklığa sahiptir. Daha gerçekçi bir sarı altın rengi oluşturmak için yepyeni bir kaplama da kullanıldı. Uzay siyahı paslanmaz çelik seçeneği Hèrmes saatinde hala mevcuttur.

Bu arada titanyum varyantı, fırçalanmış titanyum veya uzay siyahı kaplamada sunulmaktadır. Bunlar Seri 5'te bulunanlarla aynıdır ve yüksek kaliteli saatlerde popüler olan farklı bir görünüme sahiptir. Yeni gösterişli mavi veya kırmızı kaplamanın peşindeyseniz, tek seçeneğiniz alüminyumdur.


Belirli bir renk seçmek sadece bir stil meselesi değildir. Bazı renkler saatteki çizikleri ve çizikleri farklı şekilde ortaya çıkarır. Tipik olarak, gümüş çizikleri diğer renklerden daha az gösterirken, siyah çizikleri en çok gösterir. Ancak saatinizin ilk etapta çizilmeye karşı dayanıklılık yeteneği, birazdan inceleyeceğimiz malzemeye göre değişir.

En iyi Apple Watch kasa malzemesi

Apple Watch Series 6 Ürün(Kırmızı)

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch fiyatı

Kasa için her malzeme farklı bir fiyat etiketine sahip. Alüminyum kasa seçeneği serinin en ucuzudur. Alüminyum kasayla, 40 mm boyutundaki Series 6 399$'dan (379 £), 44 mm boyutu ise 429$'dan (409 £) başlıyor. GPS+Hücresel dahil olduğunda, bunlar sırasıyla 499$ (479£) ve 529£ (509£).


Paslanmaz çelik kasalardan birini seçmek, fiyatı 300 $ artırıyor. Bu, 40 mm boyutunun 699 dolardan (699 £) ve 44 mm boyutunun 749 dolardan (749 £) başladığı anlamına gelir. Paslanmaz çelik kasayı da kullanan Hermes baskısı 1249 dolardan (1199 £) başlıyor.

Premium teklif titanyum kasadır. Bu seçenek fiyatı 100$ daha artırır, bu nedenle 40mm boyutu 799$'dan (799 £) ve 44mm boyutu 849$'dan (849£) başlar. Bu, Apple Watch Series 6'nın kasa malzemesine ve boyutuna bağlı olarak 399 $ (379 £) ile 849 $ (849 £) arasında değişebileceği anlamına gelir ve bu, kayış seçeneklerini incelemeden önce. Kafanızda bir bütçe varsa, kasa seçiminiz seçeneklerinizi daraltmanın en kolay yoludur.

En iyi Apple Watch kasa malzemesi

Apple Watch Series 6 Hermes

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch kasa ağırlığı

Saatin ağırlığı kişisel bir tercihtir; Klasik saat severler biraz ağırlığın kalite göstergesi olduğunu düşünürken, aktif kullanıcılar kendilerini engellemeyen bir şeyi tercih edebilirler. Öne çıkan üç malzeme arasında Alüminyum en hafif olanıdır ve saatin bu versiyonu 40 mm model için 30,5 gram (1,08 oz) ve 44 mm model için 36,5 gram (1,29 oz) ağırlığındadır. Saatinizle çalışmayı planlıyorsanız veya daha ağır bir histen hoşlanmıyorsanız, bu en iyi seçeneğinizdir.

Paslanmaz çelik kasa, 40 mm model için 39,7 gram (1.4 oz) ve 44 mm model için 47.1 gram (1.66 oz) ile üç modelin en ağırı. Saatinize daha ağır ve daha sağlam bir his vermeyi tercih ediyorsanız, bu sizin için geçerli olacaktır.

Titanyum tam ortada, 40 mm model için 34.6 gram (1.22 oz) ve 44 mm lezzet için 41.3 (1.46 oz) gram ağırlığında. Çok hafif değil, çok ağır değil. Titanium'un yüksek güç-ağırlık oranı, onu saat tasarımının yanı sıra havacılıkta da popüler bir seçim haline getirdi. Tag Heuer ve Omega gibi markalar, bu premium hissi korurken bileği hafif tutmak için daha hacimli modellerde kullandı.

En iyi Apple Watch kasa malzemesi

Apple Watch Series 6 paslanmaz çelik altın

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch kasa dayanıklılığı

Saatinizin çizilmelere, çatlaklara ve diğer hasarlara karşı dayanıklı olması, kasa malzemesi seçiminde en önemli faktör olabilir. Kasanın ötesinde, ekran için kullanılan cam malzemeye göre farklılık gösteriyor. Alüminyum kasanın ekranı, genellikle akıllı telefonlarda kullanılan cama benzeyen, Ion-X ile güçlendirilmiş cam adı verilen bir madde kullanır. Bu arada, paslanmaz çelik ve titanyum ekranlar, daha çok lüks saatlerde kullanılan safir kristali kullanır.

Kasa ve ekranda kullanılan tüm malzemeler mümkün olduğunca dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak saatin bütün gün bileğinizde olması muhtemel olduğundan, kasayı çizebilecek, sürtünebilecek ve hatta ekranı kırabilecek tehlikelerle karşılaşabilirsiniz.

Alüminyum, üç malzeme arasında en yumuşak olanıdır ve çizilmelere karşı daha hassastır. Birlikte verilen Ion-X camın çizilmesi veya kırılması safir kristalden daha kolaydır. Ancak saatinizi sert bir cisme çarparsanız daha esnek ve çatlaklara ve diğer hasarlara karşı dayanıklıdır. Alüminyum kendi başına korozyona karşı daha hassastır. Ancak saatte kullanılan malzeme, onu paslanmaya karşı daha dayanıklı hale getirmek için anotlama işleminden geçiyor.

Paslanmaz çelik, alüminyumdan daha güçlü ve ağırdır ve genellikle çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, paslanmaz çeliğin daha parlak kaplaması, çizikleri ve aşınmaları daha net gösterecektir. Safir kristal ekran ayrıca Ion-X camdan daha dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır - neredeyse elmas kadar serttir - bu nedenle tuşlar veya duvar çizikleri ona dokunmaz.

Titanyum kasa paslanmaz çelikten daha hafiftir, ancak dayanıklı ve darbelere karşı daha dayanıklıdır ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Kesinlikle çizilmez değildir ancak çizikleri paslanmaz çelikten daha kolay gizler.

En iyi Apple Watch kasa malzemesi

Apple Watch Series 6 titanyum

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch stili

Sonuç olarak, satın alma seçiminizi en çok etkileyen faktör, nasıl göründüğüdür. Yeni mavi ve Product(Red) alüminyum çeşitleri muhtemelen bazılarını cezbedecek gibi görünse de paslanmaz çelik ve titanyum kasalar daha sağlam görünüyor ve daha çok bir moda ifadesi oluşturuyor.

Para önemli değilse ve kendinizi olduğu kadar başkalarını da etkilemek istiyorsanız, paslanmaz çelik veya titanyum modeller işinizi görecektir. Paslanmaz çelik modellerin parlak yüzeyinin büyük hayranlarıyız ancak saat tutkunlarının titanyumu tercih etmesi muhtemeldir.

Hangi Apple Watch'u seçmeliyim?

Vaka materyali için dikkate alınması gereken tüm faktörlerle birlikte, karar hala kişiseldir. Ancak bazı basit kriterlere göre kaynatabilirsiniz. Pahalı bir model için ödeme yapamıyorsanız veya ödemek istemiyorsanız veya yalnızca GPS varyantını istiyorsanız, alüminyum doğru seçimdir. Ancak, savurganlığa aldırmazsanız ve en dayanıklı ve modaya uygun malzemeyi istiyorsanız, paslanmaz çelik veya titanyum gitmeniz gereken yol olabilir.

Bunun yalnızca ilk karar olduğunu unutmayın - gerçek kişiselleştirme kayışlarda gelir ve neyse ki tek bir seçeneğe bağlı değilsiniz. Egzersiz yapmak için spor bir kayış, günlük kullanım için örgülü bir halka ve gece dışarı çıkmak için deri veya paslanmaz çelik bir kayış seçebilirsiniz. Seçimler sonsuzdur.

Bugünün en iyi elma izle serisi 6 fırsatları Model Seçenekleri:45 teklif mevcutHerhangi Bir RenkSiyahMaviAltınPembeGümüşBeyazİndirimli Fiyat Apple Watch 6 (Mavi) Yeni Apple Watch Series 6... Amazon $399 $324,98 İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple Watch 6 (Gümüş) Yeni Apple Watch Series 6... Amazon $399 $324,98 İndirimli Fiyatı GörüntüleApple Watch 6 (Siyah) Apple Watch Series 6 GPS,... Walmart 423,95 dolar $ 324.98 Görünüm elma izle 6 Apple Watch Serisi 6 elma 399 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz