Close

Sizin için en iyi GoPro hangisi? Farklı seçenekleri karşılaştırıyoruz

'GoPro' markası aksiyon kameraları ile eş anlamlıdır ve şirket yıllardır saygın, Pingtwitter Ödüllü kameralar üretmektedir. Bağlantıların tümü birbiriyle değiştirilebilir olduğundan ve her nesil biraz geliştirildiğinden, hangi GoPro'nun satın alınacağı sorusuna yanlış bir cevap yok.


Gerçekten de, özel ihtiyaçlarınız için en iyi GoPro, en güçlü özelliklere sahip olmasına rağmen, en yeni ve en iyisi olmayabilir. Sizin için doğru olanı seçmek, sizin için en önemli olan ve hangileri olmadan yaşayabileceğiniz veya neredeyse hiç kullanmayacağınız konusunda karar vermekle ilgilidir.

Bir GoPro neredeyse her zaman sitemizin en üstünde bulunur.en iyi aksiyon kameralarısıralaması ve HERO serisindeki eski modeller de kılavuzumuzda düzenli olarak yer almaktadır.en ucuz aksiyon kameraları. Genel kural, fırınlanmış yazılım ve pil kapasitesi gibi, menzile girdiğinizde sensör çözünürlüğünün azalmasıdır.

GoPro’nun en yeni amiral gemisi kamerası HERO 8 üzerindeki hemen hemen her özelliği güçlendiren ve aynı zamanda birkaç benzersiz numara ekleyen HERO 9'dur.GoPro HERO 9 incelemesitüm detaylar için. 9'dan önce Pingtwitter ÖdüllüGoPro HERO 8 Siyahve 360 ​​dereceGoPro Max. HERO 7 serisi hala üretim aşamasındadır ve mevcut iki modelin ikisi de mükemmel kameralar.

GoPro aksiyon kameraları güvenilirdir, bombaya dayanıklıdır ve inanılmaz çekimler yapabilir, ancak en önemlisi kullanımı gerçekten çok kolaydır. Bu sadece daha iyi sahneler yakalayacağınız anlamına gelmez, aynı zamanda kamerayla daha az uğraşarak ve daha çok eğlenerek yapacaksınız - ister bir dağdan aşağı inmek, ister büyük dalgaları yakalamak veya biraz daha sakin bir şey olsun. Kısacası, her zevke, ceplere ve sosyal ortamlara uygun bir GoPro kamera var.


Ancak, bir aksiyon kamerasının ne olduğunu hızlıca özetleyelim, böylece başka bir kamera türünden ziyade bunlardan birine ihtiyacınız olduğunu netleştirebilirsiniz.

En iyi GoPro: Bir adam kaykay yaparken kendini filme alır


En İyi GoPro: ana kullanımlar açıklandı

İster Kai Lenny'nin Jaws'ta ev büyüklüğünde dalgalarda sörf yapması, ister Felix Baumgartner'ın uzaydan yaptığı destansı paraşütle atlama, bir aksiyon sporları videosu izliyorsanız, çekimlerin en azından bir kısmının bir GoPro kullanılarak filme alınmış olma olasılığı vardır.

GoPro, dağ bisikleti, sörf, akarsu raftingi, kaykay veya aklınıza gelebilecek hemen her tür aksiyon sporu için en iyi aksesuardır. Bununla birlikte, bombaya dayanıklı yapıları, mükemmel görüntü kalitesi ve küçük boyutları, normal bir kamera kullanarak riske girmek istemeyeceğiniz durumlar için onları son derece çok yönlü ve kullanışlı cihazlar haline getirir.


Küçük boyutları ve mevcut çeşitli montaj aparatları (kask montajları, gidon montajları, hatta köpek montaj aparatları vb.) Ayrıca çok çeşitli POV'lardan kayıt yapmanızı sağlar.

Şu anda GoPro serisinde her biri üst düzey optik, görüntü sabitleme, su geçirmezlik ve kullanılabilirlik sunan altı kamera bulunmaktadır. Ama sizin için en iyi modeli nasıl seçersiniz? O halde, hobiniz, sporunuz veya yaşam tarzı arayışınız için en iyi GoPro'yu seçmenize yardımcı olmak için neleri dikkate almak isteyebileceğinize bakalım.

Sizin için en iyi GoPro nasıl seçilir

Bir GoPro satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken ana noktalar şunlardır: 1. Çekimlerinizi esas olarak ne için kullanacaksınız? ve 2. Bütçeniz ne kadar büyük? İyi haber şu ki, her türlü farklı uygulama ve çok çeşitli bütçeler için bir GoPro kamera var.

Pingtwitter 5 yıldızlı GoPro HERO 9 Black, en iyi GoPro kılavuzumuzun en üstünde yer alır. Amiral gemisi modelini HERO 8 Black, ardından üçüncü sırada HERO 7 Black takip ediyor. Bu modellerin her biri 10 metreye kadar su geçirmezdir ve optimum kontrol için 2 inç dokunmatik ekrana ve ses kontrolüne sahiptir. Fiyatın yanı sıra, bu üç kamera arasındaki büyük farklar, HERO 9'un yeni ön ön izleme ekranı ve ufuk seviyelendirmesinin yanı sıra video çözünürlüğünü ve görüntü sabitlemeyi kademeli olarak iyileştiriyor. GoPro kameralarda satın alma kararları verirken, bir GoPro Plus aboneliğinin sizin için işe yarayıp yaramadığını düşünmeye değer, çünkü yeni modellerde indirim, bulut depolama ve kamera kaybolduğunda kolay değiştirme alacaksınız - hepsi hem profesyonel hem de acemi.


360 derecelik video size göreyse, GoPro serisindeki dördüncü kamera, 5,6k (30 fps'de) çözünürlüğe kadar akıllara durgunluk veren 360 derecelik çekimler yapabilen ve üzerinde bulunan birçok özelliği barındıran ikiz lensli Max'tır. geleneksel kameralar.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi GoPro

GoPro HERO9 Siyah

(Resim kredisi: GoPro)

1. GoPro HERO 9 Siyah

En iyi teknik özelliklere sahip ve mevcut en iyi GoPro

Teknik Özellikler
Video: 5K / 30fps, 4K / 60fps, 2.7K / 120fps, 1080p / 240fps Fotoğraflar: 20MP Ekran: 2,27 inç LCD arka, ön Renkli LCD Canlı Önizleme ile Su Geçirmez: 10m Ses kontrolü: Evet Görüntü sabitleme: HyperSmooth 3.0 GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Ön önizleme ekranı + Her yönden daha büyük, daha iyi özellikler + Yerel ufuk seviyelendirme + Yine de süper kullanılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
- En pahalı seçenek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 329,98 GoPro UK'de görüntüleyin424,99 £ Amazon'da Görüntüleyin429,99 GoPro UK'de görüntüleyin

GoPro Hero 9 Black, bayrağı HERO 8'den alıyor ve artık tanıdık araçların çoğunu genişletiyor, büyük bir donanım iyileştirmesi ekliyor, ancak hemen fark edilebilir bir pakette. Sonuç, yeni başlayanlar için kullanımı son derece kolay bir kamera ve profesyoneller için şaşırtıcı derecede yetenekli bir araç - etkileyici bir kombinasyon.

Stil açısından HERO 9 Black, HERO 8 ile görsel olarak aynıdır, her eksende biraz daha büyüktür ve vlog hareketi için çok önemli ön yüz ekranı vardır. Çıkarılabilir bir lens kapağı yükseltme potansiyeli sağlarken, kaygan 'tavşan kulakları' montajı, 10 metrelik kasasız su yalıtımı gibi taşınır.

Kaputun altında, büyük haber, 5K / 30 video ve 20MP fotoğraflara kapıyı açan sensörde (23.6MP) büyük bir artış,% 30 daha güçlü bir pil ise bu gücün bir kısmını gerçekten kullanmak için yeterli enerji olduğu anlamına geliyor. . GoPro, kamera için ufuk seviyelendirmeyi şimdi (önceki modellerdeki uygulamanın aksine) fırınladı, Hindsight ve Zamanlanmış Yakalama araçlarını ekledi ve Hypersmooth ve Timewarp'ı v2'den v3'e yükseltti.

HERO 8 hala güçlü bir performans sergilemesine rağmen, HERO 9, aklınıza gelebilecek hemen hemen her ölçü için önemli ölçüde daha iyidir (ve biraz daha büyük / daha ağırdır) ve onu sağlam bir şekilde yerleştiren yepyeni numaralar (web kamerası, herhangi biri?) yığının tepesi.

En İyi GoPro: GoPro HERO 8 BlackPingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: GoPro)

2. GoPro HERO 8 Siyah

Muhtemelen mevcut en iyi değer GoPro

Teknik Özellikler
Video: 4K / 60fps, 2.7K / 4K, 1080p / 240fps Fotoğraflar: 12MP Ekran: Dokunmatik Ekran Su Geçirmez: 10m Ses kontrolü: Evet Görüntü sabitleme: Yüksek ve Güçlendirme seçenekleriyle HyperSmooth 2.0 GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Şık, yeni, çerçevesiz tasarım + Mevcut en iyi görüntü sabitleme + Tamamen bombaya dayanıklı yapı + Uygulama aracılığıyla basit post prodüksiyon
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ön izleme ekranı yok279,98 £ GoPro UK'de görüntüleyin315,02 £ Amazon'da Görüntüle 329,99 £ very.co.uk'de görüntüle

Çarpıcı bir şekilde geliştirilmiş gövdesi ve bir dizi başka yenilikle GoPro HERO 8 Black, daha önce HERO 7 Black'e ait olan tahtı ele geçirdi ve piyasaya çıktığında şüphesiz en iyi GoPro'ydu. HERO 9 en üst yuvayı alsa bile, HERO 8 Black mükemmel bir kamera ve tartışmasız paranın karşılığını en iyi şekilde yansıtır.

Görsel olarak HERO 8 Black, HERO 7 Black'e oldukça benziyor, ancak gövdesi daha şık, daha net çizgiler ve pek gurur duymayan bir lense sahip. Önceki modelin aksine HERO 8 Black, kamerayı herhangi bir şeye monte etmek için bir çerçeve ekine yerleştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bunun yerine, iki 'parmak' tabanından dışarı doğru katlanarak onu doğrudan bir montaj aparatına veya başka herhangi bir uyumlu aksesuara takmanıza olanak tanır.

HERO 8 Black, HERO 7 Black ile çok benzer çekim modlarına ve özelliklere sahipken, yeni kamera gelişmiş yazılım ve ek ekstralar ile birlikte geliyor. Örneğin, HERO 7, GoPro’nun son derece etkileyici Hypersmooth stabilizasyonuna sahiptir, ancak HERO 8, Hypersmooth 2.0 ile birlikte en sarsıntılı görüntüleri bile yumuşatmak için ek High ve Boost ayarları ile birlikte gelir. Benzer şekilde, her iki kamera da 60FPS'de 4K çekim yapabiliyorken, Hero8 Black’in daha yüksek bit hızı, daha kaliteli çekimle sonuçlanır ve ona stabil eşi üzerinde avantaj sağlar.

HERO 7 Black, HERO 8 Black'in yapabildiği hemen hemen her şeyi yaparken, yeni kamera her şeyden biraz daha iyi. Çoğu için, ikisi arasında seçim yapmak, ceplerinizin ne kadar derin olduğuna inecektir.

En İyi GoPro: Hero 7 Black

3. GoPro HERO 7 Siyah

HERO8'in yapabileceği hemen hemen her şeyi yapabilen inanılmaz bir aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Video: 4K / 60fps / 1080p / 240fps Fotoğraflar: 12MP Ekran: Dokunmatik Ekran Su Geçirmez: 10m Ses kontrolü: Evet Görüntü sabitleme: HyperSmooth GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ 4K (60 fps) video + Üstün 8x ağır çekim + Canlı akış özelliği
Kaçınılması gereken nedenler
-Montaj için gerekli çerçeve-Yazılım H8 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kadar iyi değil Düşük Stok £ 249,99 Amazon'da Görüntüleyin249,99 GoPro UK'de görüntüleyin279,99 £ Wiggle'da İncele