Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • En iyi spor çantası türü hangisidir: spor ayakkabılar mı yoksa sırt çantaları mı?

En iyi spor çantası türü hangisidir: spor ayakkabılar mı yoksa sırt çantaları mı?

Mücadele gerçek: Sizi havalı gösteren bir spor çantası mı yoksa son derece işlevsel bir spor çantası mı almalısınız? Mütevazı spor çantası, spor salonu ekipmanının önemli bir parçasıdır ve spor salonları dünya çapında yeniden açıldığından kesinlikle birine ihtiyacınız olacak. Çok uzun zaman oldu! Ev egzersizleri harikadır ve gerçek Demir Kilisesi'nin kapılarından içeri girdiğinizde, burun deliklerinize giren ter damlacıklarının ve görüşünüzü bombalayan aşırı kaslı adamların görüntülerinin yerini hiçbir şey alamaz.

Ve spor salonundayken, sadece yanınızda taşıyamazsınız.egzersiz ayakkabılarıvespor eldivenleribir alışveriş çantasında tam bir aptal gibi görünme riskini almak mı? Hayır, ihtiyacın varen iyi spor çantasıprotein çubukları ve önceden porsiyonlarınız gibi tüm bu öğeleri ve daha fazlasını barındırmak içinprotein tozu, her antrenmandan sonra gereklidir. Yine de bir sırt çantası mı yoksa spor çantası mı almalısınız? Asıl soru bu.

Yeni spor çantanız olarak neden bir spor çantası almalısınız?

Vücut geliştiriciler denilince akla, ipli bir yelek giyen, omuzlarında spor çantası taşıyan kaslı bir insan geliyor. Duffels her zaman et kafalı çantalara gitmek olmuştur ve yeni başlayan bir kaldırıcı olarak siz de bir tane almalısınız, böylece büyük erkekler veya kızlar kulübüne ait olabilirsiniz. Bir spor ayakkabı kullanmak kesinlikle profesyonel kaldırıcıların onayını alacaktır.

Ve biz aynı fikirdeyiz: Spor ayakkabılar havalı ve daha iyi görünüyor, spor salonlarını düzenli tutmaktan rahatsız olmayan insanlar için harikalar. Sadece üstteki kapağı açın ve her şeyi spor çantasının dipsiz ana bölmesine atın: gözden uzak, akıldan uzak. Spor çantalar, taşıması gereken bir sürü eşyası olan insanlar için de harikadır: Bu tür çantalara genellikle iyi bir sebepten dolayı 'çuval' denir.


Duffeller de sağlamdır, özellikle çantanın alt kısmı, çünkü sırt çantalarından daha fazla yere yerleştirilmeleri daha olasıdır. Bonus olarak, iyi dolgulu bir spor çantası, başınızı/vücudunuzu koyacak hiçbir şeyiniz olmadığında yastık veya yer minderi olarak ikiye katlanır.

En iyi spor çantası türü hangisidir: spor ayakkabılar mı yoksa sırt çantaları mı?


(İmaj kredisi: Sporcular için Tasarlandı)

Yeni spor çantanız olarak neden bir sırt çantası almalısınız?

Spor ayakkabılar bu kadar harikaysa, neden sırt çantalarıyla uğraşasınız ki? Bunun iki ana nedeni vardır: organizasyon ve sırt sağlığı.

İş eşyalarınızı düzenli tutmak söz konusu olduğunda sırt çantalarının yerini hiçbir şey tutamaz: Bu terli atletlerin önceden porsiyonlanmış pirinç, tavuk ve brokolinizden uzak durmasını sağlamak için milyonlarca cep ve farklı bölmeler mevcuttur. Bazı çantalar, mükemmel çantalar gibi organizasyon kavramını bir sonraki seviyeye taşır.Matador SEG30 Segmentli Sırt Çantasıdaha küçük bir gardıroptan daha fazla cep ve saklama bölmesine sahip olan.


Sırt sağlığına gelince, omuzlarında bir spor ayakkabı giyen vücut geliştiricinin görüntüsüne geri dönelim. Bu spor çantası doluysa, omurganız için hiç de iyi olmayan çantanın ağırlığını dengelemek için bir tarafa eğileceklerdir. Tüm insanlar arasında, vücut geliştiriciler en iyi bilmelidir ki, sadece bir omuza yüklenmek kas aktivasyonunda bir dengesizliğe yol açacaktır.

En iyi spor çantası türü hangisidir: spor ayakkabılar mı yoksa sırt çantaları mı?

Her şey düşünüldüğünde, bir sırt çantası çoğu insan için daha iyi bir seçimdir. Sırt çantaları giymek daha rahattır ve isterseniz spor salonu ekipmanınızı düzenli tutmak için daha fazla seçenek sunar. Hatta size ipuçları verebilirizspor çantanızı nasıl organize edersiniz: göründüğü kadar zor değil.

Bir sırt çantası almalısın desek de, en azından birkaç kişinin spor çantası alacağından eminiz ve bu gayet iyi. Hepimizin farklı ihtiyaçları var ve bazıları için spor çantası spor çantası olarak daha iyi çalışıyor. Geri kalanı için bir sırt çantası gayet iyi olacak.

Bugünün en iyi spor çantası fırsatları Matador SEG30 Segmented... Matador SEG30 Segmented Sırt Çantası Amazon $157,50 GörüntüleTüm fiyatları görZone3 Ödüllü... Zone3 Triatlon Geçiş Çantası Amazon 122,99$ GörüntüleTüm fiyatları görUnder Armour Lifestyle... Under Armor Sportstyle Duffle Amazon $52,40 GörünümTüm fiyatları görOakley 90'ların Küçük Erkek... Oakley 90'ların Küçük Spor Çantası Amazon 49,47 $ GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatNorth Face Ana Kamp S... North Face Base Camp Spor Çantası Als.com 119 dolar 95,20 dolar Görünüm Tüm fiyatları görNike Brasilia 6 Küçük Duffel... Nike Brasilia 6 Amazon 49,99 $ GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz