Close
  • Ana
  • /
  • Tımar
  • /
  • Hangisi daha iyi, saç jölesi mi ağda mı? ve fark nedir?

Hangisi daha iyi, saç jölesi mi ağda mı? ve fark nedir?

Tımarla ilgileniyorsanız veya saçınızın her zaman kaygan kalmasını istiyorsanız, muhtemelen saç jölesi ve ağda arasındaki fark hakkında zaten iyi bir fikre sahip olacaksınız.


Yapmayanlar için, jel mumdan farklıdır, çünkü uygulandığında ıslak görünmesi için alkol ve diğer bileşenlerle karıştırılmış sudan yapılmıştır. Balmumu ise çok esnek ve jel gibi kurumayan doğal bazlı bir üründür, bu nedenle daha yağlı ama daha sıcak, mat bir görünüm sunar.

Ama hangisinin daha iyi olduğunu nereden biliyorsun? Her şey saç stilinize ve istediğiniz görünüme bağlı. Farklı saç stilleri ve bitişler farklı bir ürün gerektirir. Kendiniz için yanlış ürünü uygularsanız, saç kesiminiz ne kadar iyi olursa olsun, kötü bir saç günü ile sonuçlanırsınız.

Ürün önerileri arıyorsanız, kılavuzlarımıza göz atabilirsiniz.en iyi saç balmumu, ama önce, bu makale yalnızca jel ve ağda arasındaki farkı açıklamakla kalmayacak, aynı zamanda sizin için en iyi ürünün hangisi olduğu ve deneme söz konusu olduğunda ilk olarak nereye bakmanız gerektiği konusunda bir fikir verecektir. süreç.

İstediğiniz tarz için doğru ürünü seçmek

Saçınızı çok fazla doku ile şekillendirmek ve aynı zamanda gün boyunca tamamen dağılmaması için iyi bir kontrol seviyesini korumak istiyorsanız, o zaman iyi bir ağda ürünü seçin. Özellikle kısa ve orta uzunlukta saçlarınız varsa.


Daha resmi stiller için en iyi sonucu veren balmumu, hacimle değil, daha çok şıklıkla ilgilidir. Jellere kıyasla, saç mumu o kadar sert kurumaz, bu nedenle saç, herhangi bir zamanda herhangi bir ekstra uygulama olmadan ayarlanabilir ve esnek kalır.

Geleneksel jel, belki de herhangi bir hareket görmek istemediğiniz süper parlak, ıslak görünümlü stiller için daha iyi kullanılır. Bununla birlikte, jelin saçınızı betona dönüştürme eğilimi vardır, bu da zamanla saçın kurumasına neden olabilir.


Saçınız için hangisi daha iyi?

Çoğu saç uzmanına göre jeller zamanla saçlarınız için kötü olabilir. Saçınızın nem seviyelerini bozma ve sebum üretimini azaltma eğilimindedirler. Bu kuru, kırılgan ve kırılmaya meyilli saçlar oluşturur ve kaşıntılı ve pul pul saç derisi sorunlarına yol açar.

Dr.Bizrahmed Merkezlerinin Kurban Bayramı, Amerikan Estetik Tıp Akademisi'nden saç ekimi sertifikasına sahip uzman bir cerrah şöyle diyor: 'Saç mumu saçınızın durumu için biraz daha iyidir çünkü saç jölesinin aksine kurutmaz ve bu nedenle kişiyi kurutmaz. kıllar ve saç kökleri.


'Jel, üründe telleri ve folikülleri daha da kurutabilecek herhangi bir bakteri üremesini önlemek için genellikle alkol içerebilir. Daha yüksek viskozitesi aynı zamanda kafa derisine daha fazla yapışarak cildin 'nefes almasını' ve saç köklerini daraltmasını engeller.

Alternatif olarak, mumlar, çoğunlukla balmumu, Japon mumu, Candelilla mumu, Hint mumu gibi maddelerden yapılan doğal ürünlerden yapıldığından, saçınız ve saç deriniz için çok daha iyi olduğu uzmanlar tarafından savunulmaktadır.

alternatifler

Bugünlerde erkek saç şekillendirme sadece jel ve ağda arasındaki bir savaştan ibaret değil. Pomatların popülaritesinde bir artış görüyoruz - ağdadan daha kremsi bir dokuya sahip olan ve parlak ve kaygan bir görünüm sunmak için saçı şekillendirmek için kullanılan mumsu veya su bazlı bir madde. Ayrıca kuruduğunda saça daha mat bir görünüm kazandırır.

Sonra, killerimiz var. Eskilerden kalma kısa arkası ve yanları olan saç kesimleri için en iyisi olan şekillendirici killer, saçları ağda veya pomatlar gibi yağlı bir görünümde bırakmaz, ancak bir stili tüm gün boyunca - iyi bir büyük quiff gibi - bakmadan yerinde tutabilir. parlak. Ne tür bir ürünün saç stilinize en uygun olacağından emin değilseniz başlamak için harika bir yer.


Son olarak, tamamen farklı bir su ısıtıcısı olan tuz spreylerimiz var. Bunlar, saçlarına hiçbir şey yapmamış gibi görünmeden saçlarını şekillendirmek için biraz çaba sarf etmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bunlar, saçınızdaki yağları emerek daha iyi bir belirginlik ve hacim kazandırarak çalışır ve özellikle kıvırcık veya dalgalı saçlarda veya sörfçü görünümü elde etmek isteyenler için daha uzun stiller için en iyisidir.

Bunu beğendin mi?