Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Hangi TaylorMade golf topu sizin için en iyisi?

Hangi TaylorMade golf topu sizin için en iyisi?

Yerel parkurunuzda veya sürüş menzilinizde çekiçlemek için bir grup golf topu arıyorsanız, en azından TaylorMade'den bir top düşünmüşsünüzdür. Özellikle de kulüplerinden birine sahipseniz, çünkü biz golfçüler konu forma olduğunda tekdüzelikten yanayız.


TaylorMade, golfün en iyileri arasındadır. Golf kulüpleri söz konusu olduğunda, hemen hemen her şeyi yaparlar ve hepsini diğer markaların yanı sıra yaparlar. Sürücü, çimenli yollar / melezler, ütüler, takozlar ve hatta atıcılar olsun, TaylorMade ürünleri oradaki her şey kadar iyidir, bu yüzden onları en iyilerinden bazılarının çantalarında (evet, onlar da harika çantalar yapar) bulacaksınız. Tiger Woods, Dustin Johnson, Tommy Fleetwood ve Rory McIlroy gibi gezegendeki golfçüler.

TaylorMade ayrıca oldukça kötü bir golf topu yapar. Son yıllarda dünyanın önde gelen oyuncularından bazılarının kullandığı TP5 topundan muhtemelen haberdar olacaksınız. TP5 (ve yeni TP5x varyasyonu) şüphesiz harika bir top ama herkes için doğru top değil ve aynı zamanda oldukça pahalı.

TaylorMade bazıen iyi golf topları(neredeyse) her engele ve bütçeye uygun bir şeyle birden fazla türde. İşte sundukları şeylerden bazılarının ve kime yönelik olduklarının bir dökümü.

Taylor Yapımı TP5 / TP5x

En iyi PGA profesyonelleri tarafından kullanılır

Satın alma nedenleri
+Premium golf topu+Daha yüksek uçuş, daha fazla dönüş
Kaçınılması gereken nedenler
-Premium fiyat-Yüksek engelliler için ideal değil

Taylor Yapımı TP5 / TP5x(İmaj kredisi: TaylorMade)

TaylorMade'in amiral gemisi premium golf topuyla başlayalım. Adını yapısındaki katmanların miktarından alan TP5.


Beş katman olağandışıdır. Örneğin, son derece popüler olan Titleist ProV1, yalnızca üç katmanlı bir golf topudur, bu nedenle TP5 topunun teknolojisiyle karşılaştırıldığında, ölçeğin dışındadır.

Top, aşamalı bir sıkıştırma üreten, giderek daha sert hale gelen dört katmandan oluşur. Bu, sopa yüzünden topa maksimum enerji transferini sağlarken, yumuşak üretan kaplama, demir ve kama vuruşlarında yüksek dönüş ve maksimum kontrol sağlar.


Tur Uçuşu çukur deseni, daha yüksek top uçuşu, optimum dönüş seviyesi ve ekstra mesafeye yardımcı olan daha düşük sürtünme sağlar.

Farklı yetenek seviyelerine sahip golfçüler TP5 ve TP5x'ten iyi sonuçlar alabilecekler ancak nihayetinde bunlar daha iyi seviyedeki oyunculara yönelik toplardır ve bunu aklınızda bulundurmalısınız. Dustin Johnson ile aynı topu kullanmak havalı görünebilir ancak gerçekte bunu yaparak mesafe ve isabeti kaybediyor olabilirsiniz. 'DJ' 100mph'nin oldukça yukarısında sallanıyor. Şansınız yok.

TP5 ve TP5x arasındaki farkın ne olduğunu merak ettiğinizden şüpheniz olmasın. TP5x biraz daha sıkı bir kapağa sahiptir, daha az döner, daha yüksek bir fırlatma yörüngesine sahiptir ve ütüler ve kamalar ile daha fazla temas mesafesi sağlar. Öte yandan TP5'in daha delici bir top uçuşu ve daha fazla geri dönüşü vardır, bu da onu yaklaşma atışlarında daha duyarlı hale getirir.

Bir fırlatma monitöründen gelen veriler olmadan çoğu golfçü, performans söz konusu olduğunda bu toplar arasındaki farkı anlayamayacaktır, ancak TP5'in biraz daha yumuşak olduğunu ve amatör oyuncuların daha çok ilgisini çekebileceğini hissedebilirsiniz.


Taylor Yapımı TP5 Pix

(İmaj kredisi: TaylorMade)

TP5 ve TP5x, tasarım sürecinde gerçekten yardımcı olan Rickie Fowler tarafından popüler hale getirilen Pix tasarımında da mevcuttur ve şöyle der:

'Dünyanın en iyi oyuncularının çoğu TP5/TP5x ile oldukça iyi oynuyor. Şaka değil. Topun neler yapabileceğini görmek eğlenceliydi. Ütülerde ekstra yarda, yeşilin etrafında daha fazla dönüş. Benim için birçok deliğe daha az sopa da oldukça büyük bir avantaj. Daha fazla İstediğiniz ne?'

Pix topu havalı görünüyor, ancak desen aynı zamanda hizalamaya yardımcı olduğu için bir amaca da hizmet ediyor ve rulo, vuruşları nasıl vurduğunuza dair iyi bir gösterge veriyor.

TaylorMade Tur Yanıtı

Ortalama oyuncular için birinci sınıf bir top

Satın alma nedenleri
+Üstün bir top gibi performans gösterir+Düşük sıkıştırma ekstra mesafe sağlar
Kaçınılması gereken nedenler
-TP5'ten daha ucuz ama yine de ucuz değil

TaylorMade Tur Yanıtı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu, orta seviye golfçüler için harika bir seçimdir. Özünde, ortalama golfçülere yönelik birinci sınıf bir top. Premium topların çoğu esas olarak üst düzey oyunculara hitap ederken, Tour Response, PGA Tour'da bulacağınız türde sopa başı hızı üretmeyen golfçülere fayda sağlamak için tasarlanmıştır.

Tour Response, teknolojiyle dolu üç parçalı bir toptur. 40 sıkıştırmaya sahip yüksek bir yay göbeğine sahiptir; bu, sıradan terimlerle, TP5 ile karşılaştırıldığında kulübün daha yavaş ve orta hızlı swingers için yumuşak bir his ve ekstra mesafe anlamına gelir.

HFMq'li SpeedMantle ikinci katmanı oluşturur ve bu hız ve mesafeyi artırırken, %100 üretan kaplama ona yumuşak, neredeyse süngerimsi bir his verir ve artırılmış oluk etkileşimi yeşillikler etrafında daha fazla dönüş sağlar.

Green'e baktığımda bununla TP5 ve TP5x arasında çok az bir his farkı olduğunu gördüm. Onları kesinlikle ayırt edebilmemin tek yolu, Tur Tepkisi'nin kulağa biraz farklı gelmesiydi.

En iyi oyuncular bir topu diğerinden daha fazla döndürebilir, ancak kulüp golfçülerinin büyük çoğunluğu için Tur Tepkisi size TP5'in yaptığı her şeyi verecektir ve bazı durumlarda size daha fazlasını verecektir. TP5'ten daha yükseğe fırlar ve daha az döner, bu nedenle daha ileriye taşıyacak ve biraz daha fazla koşacaktır.

Tour Response, TP5'ten daha düşük bir fiyata gelir. Çok daha ucuz değil ama top başına bir poundun biraz altı, özellikle tur başına birkaç top kaybeden golfçüler için yeterince iyi bir tasarruf.

Aynı zamanda çok dayanıklıdır ve hasar nedeniyle değiştirmeniz gerekmeden önce bu topu ormanda veya suda kaybedersiniz.

TaylorMade Yumuşak Tepki

Yeni başlayanlar ve yaşlılar için harika bir top

Satın alma nedenleri
+Yavaş eş değiştirenler için büyük mesafe+Müthiş değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Yaklaşma atışlarında daha az kontrol 33,81$ Amazon'da Görüntüleme 37,50$ Amazon'da Görüntüleme

TaylorMade Yumuşak Tepkili Golf Topu

(İmaj kredisi: TaylorMade)

Tour Response gibi bu da üç parçalı bir top ama daha düşük bir sıkıştırma derecesine (35) sahip ve orta düzeyde salınım hızlarına sahip golfçülerin tee'den fazladan yarda kazanmalarına izin verecek. Temelde bir mesafe topudur, ancak fazla dönmediği ve bu nedenle yaklaşma atışları üzerinde size fazla kontrol sağlayamayacağı için bu ekstra uzunluğun bir bedeli vardır.

Bunun ana nedeni, %100 üretan kaplamaya sahip Tour Response topunun aksine, Soft Response kaplamanın iyonomer olması, yani hiçbir yerde TP5 veya Tour Response kadar kontrollü olmamasıdır.

Daha yüksek handikaplı golfçüler için, yaklaşma atışları üzerinde daha başarılı bir oyuncunun sahip olduğu kontrole sahip olmadıklarından, bunun özellikle önemli olmadığını burada hatırlamakta fayda var.

Bu, yeni başlayanlar, yaşlılar ve daha yüksek engelli golfçüler için harika bir top ve Tour Response'dan çok daha ucuz bir fiyata geliyor.

Geleneksel parlak beyaza ek olarak, bu top mat sarı ve mat kırmızı renklerde de mevcuttur.

Diğer TaylorMade golf topları

TaylorMade Sokak Golf Topu

(İmaj kredisi: TaylorMade)

Yukarıda bahsedilen dördü en popüler ve yaygın olarak bulunsa da, golf mağazalarında başka TaylorMade top çeşitleriyle karşılaşmanız muhtemeldir.

RBZ Soft, iyi, düşük fiyatlı, tüm mesafeli bir toptur.

Kalea Lady, kadın golfçüler için maksimum mesafe ve his sağlayan düşük sıkıştırmalı, yumuşak bir toptur.

Mesafe+, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, maksimum mesafeye ulaşmayı amaçlayan bir toptur. Bu, patlayıcı bir REACT hız çekirdeğine sahip bir 77 sıkıştırma topudur ve bunları gerçekten düşük bir fiyata bulabilirsiniz.

TaylorMade TM20 Soft Response... TaylorMade Soft Response Balls Amazon 33,81 $ GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.