Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • Hangi Wilson Staff golf topu sizin için en iyisidir?

Hangi Wilson Staff golf topu sizin için en iyisidir?

Wilson Staff, golfte en az oy alan büyük marka olabilir. Wilson Staff kulüplerini kullanan profesyoneller tarafından diğer tüm markalardan daha fazla 'büyük' turnuva kazanıldı, ancak son birkaç on yılda daha az moda oldular ve TaylorMade, Titleist ve Callaway gibi 'daha havalı' markaların gerisine düştüler.

Padraig Harrington, Kevin Streelman ve Gary Woodland dikkate değer istisnalar olsa da, bugünlerde Wilson Staff kullanan dünyanın en iyi oyuncularından çok fazla bulamazsınız. Ancak bu onların kalitesine yansımaz. Kulüp golfçüleri içinen iyi golf toplarısatın alabilirsiniz.

Gündelik golfçüler ve oyuna yeni başlayanlar, kalite ve fiyat arasında kurdukları mükemmel denge nedeniyle Wilson Staff ekipmanlarına ciddi şekilde bakmalıdır. Demir piyasasında özellikle Wilson, oradaki her şey kadar iyidir. Bir dizi D7 veya D9 ütü orta seviye veya yüksek handikaplı oyuncular için idealdir ve bunları genellikle diğer markaların eşdeğer standart kulüplerinden birkaç yüz pound daha ucuza alırsınız.

Son yıllarda Wilson, golf topu geliştirmede de büyük adımlar attı ve şimdi çeşitli seviyelerde golfçüler için piyasadaki en iyilerden bazılarına rakip olacak çeşitli toplar üretiyorlar.


Aslında, orta-yüksek handikaplılar için paranızın karşılığını en iyi şekilde aldıklarını ve aynı zamanda Titleist ProV1 ve TaylorMade TP5 gibilerle rekabet etmek için birinci sınıf bir top ürettiklerini gösteren güçlü bir durum var.

Wilson tarafından üretilen en iyi toplara ve hangisinin sizin oyununuza uyacağına dair kullanışlı kılavuzumuz burada.


  • Golf için en iyi su geçirmezlik: yağmura benziyor
  • En iyi golf saati: Hangi Golf Giyilebilirliğini Almalısınız?

Wilson Personel Modeli R

Dünyanın ilk boyasız üretan topu

Satın alma nedenleri
+Premium golf topu+Daha düz uçuş, daha fazla tutarlılık
Kaçınılması gereken nedenler
-Hızlı bir şekilde renk değiştirir-Yüksek engelliler için ideal değildir

Wilson Personel Modeli R Golf Topu(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu ilginç çünkü boyanmamış ya da Wilson'ın tanımladığı gibi 'ham'.

Bu bir hile mi yoksa Wilson burada bir şeyin peşinde mi? Mantıkları, boya uygulamasının tutarsız olabileceği ve bazen bir çukurda diğerlerinden daha fazla boya olacağıdır. Golf topu boyama işleminin doğası gereği, boyanın mükemmel bir şekilde yayılmasını sağlamak neredeyse imkansızdır.

Bir UV ışığı kullanarak bazı golf toplarındaki lekeleri görebilirsiniz (aşağıya bakın), bu nedenle Wilson'ın görüşü geçerlidir. Wilson ayrıca, bu kusurların golf topunun nasıl uçtuğunu etkileyebileceğini ve bu nedenle üretilen her topun son derece tutarlı bir performansını desteklemek için boya 'parçacıkları' olmayan, boyanmamış, 'ham' bir golf topu ortaya çıkardıklarını söylüyor.

Boyalı golf topu ile karşılaştırıldığında Wilson Staff Model R


(İmaj kredisi: Wilson)

Teoride tüm bunlar mantıklı, ancak gerçekçi olarak, kusurlu olarak boyanmış bir top ile mükemmel şekilde boyanmış bir top arasındaki fark marjı, ölçülmesi bile imkansız olduğu noktaya kadar ihmal edilebilir.

Wilson'a adil olmak gerekirse, toplarının diğer tüm toplardan daha düz uçtuğunu iddia etmiyorlar, sadece tutarsız bir şekilde boyanmış bir golf topuyla elde edeceğiniz 'haydut' unsurunu ortadan kaldırıyorlar.

Ancak birkaç çukurdaki bu ekstra küçük boya damlası, çekimin doğruluğunda gerçekten bir fark yaratır mı? Ve eğer öyleyse, burada ne kadar konuşuyoruz? Bir inç? Ayak mı? Yarda? Kesinlikle çok fazla olamaz, ama en azından boyanmamış top ile bu değişkeni tamamen ortadan kaldırdığınızı biliyorsunuz.

Birinci sınıf bir golf topundan bekleyeceğiniz her şeye sahip olduğundan, bu topun tek eksiği boyadır. Daha fazla mesafe için V-COR ve maksimum kontrol için üretan kaplama dahil olmak üzere dört katman.

Wilson'ın golf topu beyin kutuları, bu ürün üzerinde muazzam miktarda araştırma ve düşünceye yer verdi ve performans söz konusu olduğunda, pazarın en üst noktasındaki herhangi bir şeyle kendi başına kalabilir.

Dayanıklılık kesinlikle bir sorun olsa da. Golf toplarının boyanmasının aslında çok iyi bir nedeni olduğu ortaya çıktı! Bunun performansla hiçbir ilgisi yoktur ve her şey kapağı korumak ve topun mümkün olduğunca uzun süre yeni gibi görünmesini sağlamakla ilgilidir.

Staff Model R ile sadece birkaç atıştan sonra bile topun genellikle kirli göründüğünü görebilirsiniz. Başlangıçta parlak beyaz değildir, ancak çim lekelerini, çamur izlerini çabucak toplar ve genellikle kısa sürede rengi solur. Test ettiklerim, sadece 10 dakikalık parçalama ve yerleştirme işleminden sonra 'savaşta hasar görmüş' görünüyordu.

Bunun performansı hiç etkilemediğini, ancak görsel olarak bazı golfçüler için rahatsız edici olacağını burada belirtmek önemlidir. Sadece iki delik oynadığınız yepyeni, parlak bir golf topunun altı aydır çamurlu bir hendekte yatmış gibi görünmesini beklemiyorsunuz.

Bu 'ham' model golf topu teknolojisinin geleceği mi yoksa geçici bir heves mi? Elbette zaman gösterecek, ancak bunun yakalanması pek olası görünmüyor. Çoğu golfçü parlak, yepyeni görünümlü bir golf topunu sever ve bu kirli, kullanılmış görünüm çoğunluğa hitap etmeyecektir. Oynayanlar, yüksek kaliteli bir top olduğu için şüphesiz buna yemin edeceklerdir. Golf hipsterları için gerçekten bir tane.

Wilson Personel Modeli

Birinci sınıf bir top ama boyası var!

Satın alma nedenleri
+Premium, tur kalitesinde top+Yüksek mesafe, tişörtten düşük spin
Kaçınılması gereken nedenler
-Ortalama / ortalamanın altındaki oyuncular için ideal değil 118,49 AU$ Amazon'da görüntüleyin179 ABD dolarıDick Smith'te görüntüleAU$181,16 Amazon'da GörüntüleTüm fiyatları gör (20 bulundu)

Wilson Personel Modeli Golf Topu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Staff Model R ile hemen hemen aynı olan başka bir 4 parçalı üretan top. Bariz fark, bu topun 'her üretan topunun fabrikadan neredeyse kusursuz bir yüzeyle çıkmasını sağlayan ince kontrollü bir uygulama süreci' ile boyanmış olmasıdır.

Evet, boyalı golf toplarının ne kadar kusurlu olduğu konusunda büyük bir anlaşma yapıyorsanız, sattığınız boyalı golf toplarının diğerlerinden farklı şekilde yapıldığından emin olsanız iyi olur!

Wilson bu topu 'tee'den düşük dönüşlü bir yörünge ile optimize edilmiş tur seviyesi mesafesine' sahip olarak pazarlamaktadır. ve 'eşsiz durma gücü sağlayan maksimum yeşil kenar dönüşü'.

Tıpkı Staff Model R'de olduğu gibi, tişörtten uzaklığı artırmak için bir V-COR'a sahiptir ve 362 çukurlu desen, daha düşük top yörüngesi ve maksimum mesafe için topun etrafındaki hava akışını yumuşatır.

Genel performans açısından Staff Model ile Staff Model R arasında çok az fark vardır ve her ikisi de ProV1, TP5x ve Callaway Chrome Soft dahil olmak üzere piyasadaki diğer tüm premium toplara karşı iyi bir performans sergiliyor.

Bu, tek bir handikap oyuncusu için harika bir golf topudur, ancak daha az başarılı bir oyuncu için ideal olarak uygun değildir.

Wilson Staff DUO Soft+

Dünyanın en yumuşak iki parçalı topu

Satın alma nedenleri
+Yavaş eş değiştirenler için büyük mesafe+Müthiş değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Yaklaşma atışlarında daha az kontrol

Wilson Staff Duo Soft+ golf topu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Wilson, DUO soft+'yı dünyanın en yumuşak ve en uzun premium 2 parçalı topu olarak tanımlıyor. Cesur bir iddia belki, ama çok fazla içeriği var.

VelocitiCOR daha fazla mesafeye yardımcı olurken, gerçekten de onu oradaki herhangi bir şey kadar yumuşak yapan 35'lik bir sıkıştırma. VelocitiCOR nedir? Wilson için Golf Topu İnovasyonu Direktörü Frank Simonutti'ye göre, temel olarak 'golf topları için steroidler'. Golfçülerin aksine, golf toplarının steroidlerle zenginleştirilmesine izin verilir.

DUO gibi düşük sıkıştırmalı, iki parçalı bir topun performansı söz konusu olduğunda, örneğin ProV1 gibi daha yüksek sıkıştırmalı, birinci sınıf bir top ile karşılaştırıldığında dünyalar kadar fark vardır.

Biri diğerinden açıkça 'daha iyi' ve bu, fiyat farkı ve bu toplardan birinin muazzam popülaritesi ile yansıtılıyor. Birçok golfçü için daha iyi topun PGA Tour'da çok sayıda oyuncu tarafından oynanan pahalı top değil, ucuz 2 parçalı top olması kafaları karıştırabilir.

Bir tur profesyoneli veya hatta tek figürlü bir amatör oyuncu için, DUO gibi bir top oyunlarına zarar verebilir, ancak çoğu ortalama oyuncu için durum bunun tam tersidir. ProV1, 'golfte bir numaralı top' olabilir; ancak bu, herkes için DUO'nun yapacağı gibi bir bütçe topundan daha iyi performans göstereceği anlamına gelmez.

'Nasıl olabilir?' sorduğunu duyuyorum.

Tamam, sürücü ile başlayalım. Yüksek bir dönüş hızına sahipseniz, DUO, vuruşunuz için çok yumuşak bir sıkıştırmadır, bu da daha az top hızına ve dolayısıyla daha az mesafeye neden olur. Ancak, kulübün daha yavaş bir swinger oyuncusu için bunun tersi doğrudur. DUO, tur standart topundan daha fazla mesafe üretecektir.

Sadece bu değil, aynı zamanda çok daha az döndüğü için, ortalama golfçülerin daha fazla fairway bulmasına izin verecek, çünkü kancalardan veya dilimlerden yan dönüşlerde fazla sapma olmayacak. Yani temelde, daha düz ve daha uzun, ancak yalnızca çok başarılı bir oyuncu değilseniz.

Ütüler ile mesafe ile ilgili değil. İyi bir oyuncu aslında DUO'dan ProV1'e göre daha fazla mesafe alacaktır ama bu iyi bir şey değil. Niye ya? Bu mesafe, DUO'nun çok daha düşük bir dönüş hızına sahip olmasının bir sonucu olduğundan, yani daha fazla yol alır, ancak indiğinde o kadar hızlı durmaz. İyi oyuncular yaklaşma atışlarını kontrol edebilmekten hoşlanırlar.

Öte yandan, yaşlılar ve daha yüksek handikaplı oyuncular, üstün top vuruşundan geldiğinden, genellikle bu tür bir kontrole sahip değildir. Böylece DUO, onlara demir atışlarıyla önemli ölçüde daha fazla mesafe avantajı sağlar.

Yeşilliklerin etrafında her şey yine de kişisel tercihlere bağlı. Bir topun atıcı yüzünden nasıl hissettiği çok önemlidir ama aynı zamanda çok özneldir. Birçok golfçü, Callaway Chrome Soft veya TaylorMade TP5'in daha sıkı hissini ve ayırt edici sesini sever. Diğerleri daha yumuşak bir teması tercih eder.

Ben son derece ikinci kategorideyim ve son zamanlarda test ettiğim tüm toplar arasında DUO, birlikte koymaktan en çok keyif aldığım top oldu. O kadar yumuşak olduğu için, neredeyse hiç hissetmiyorsunuz bile. Bu herkese yakışmaz tabi.

Ben de şoförle vurmaktan oldukça keyif aldım ve DUO'dan oldukça fazla mesafe aldım. Sürücü ile vuruş hızım ortalama 95/96 mil civarında yani bu top için ideal olandan biraz daha yüksek (90 mil veya daha az sallananlar en iyi sonuçları görecektir), ancak ortalama bir golfçü için benim için iyi performans gösterdi.

Bu topun eksiklikleri yalnızca kısa demir yaklaşımlı şutlarda fark edilir ve o zaman bile çoğu oyuncu için çok belirgin olmayacaktır. 8 veya 9'luk bir ütüyü green'e vururken ideal olarak DUO'dan aldığınızdan biraz daha fazla his ve dönüş istersiniz, ancak her şey bunun harika bir golf topu olduğu düşünülür.

Bir düzine top için £20'de bu müthiş bir değeri temsil ediyor. Yavaş ila orta hızlı golf vuruşuna sahip kıdemli golfçüler veya orta-yüksek engelliler, oyunlarına uyacak daha iyi bir top bulamayacaklar ve bu kadar harika bir fiyat olduğu için, paranın karşılığını en iyi şekilde alan golf topu için kesin bir yarışmacıdır. Pazar.

Diğer Wilson Staff golf topları

Wilson Staff DUO Optix golf topları

(İmaj kredisi: Wilson)

Yukarıda bahsedilen üç tanesi en popüler ve yaygın olarak bulunsa da, golf dükkanlarında başka Wilson Staff top çeşitlerine rastlamanız muhtemeldir.

Wilson Staff DUO Professional - Bu, üretan kaplamalı 60 sıkıştırmalı, 3 parçalı bir top. DUO soft'un birçok avantajına sahiptir ancak yaklaşma atışlarında daha fazla dönüş ve kontrol gerektiren orta-üst düzey oyunculara yöneliktir.

Wilson Staff DUO Soft+ Kadın golf topu - Temelde DUO Soft+ ile aynı, ancak farklı bir renk logosuna sahip.

Wilson Staff DUO Optix - Başka bir yumuşak, düz uçan top, ancak bu mat bir yüzeye sahiptir ve pembe, sarı, turuncu, kırmızı ve yeşil dahil olmak üzere çeşitli parlak, yarı saydam renklerde mevcuttur.

  • Garmin MARQ Golfçü incelemesi
  • Garmin Yaklaşımı S62 incelemesi
Bugünün en iyi fırsatlarının özeti WILSON US Staff Model Erkek... Wilson Staff Model Amazon 118,49 TL GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.