Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Vay canına, 999 dolarlık yeni MacBook Air, 2399 dolarlık MacBook Pro'dan DAHA HIZLI

Vay canına, 999 dolarlık yeni MacBook Air, 2399 dolarlık MacBook Pro'dan DAHA HIZLI

Apple’daSalı günü 'Bir Şey Daha' etkinliğişirket, yeni ARM tabanlı M1 yonga setinin yalnızca güç açısından verimli olmadığını - görünüşe göre 'dünyanın en iyi watt başına CPU performansını' üretmediğini, aynı zamanda itildiğinde de harika performans gösterebildiğini belirtti.


Sunum sırasında Apple, örneğin yeni MacBook Pro'nun önceki temel modele göre 2.8 kat daha fazla performans sunacağını belirtti. Bu başlı başına heyecan verici, ancak aynı M1 çipini kullanan daha ucuz MacBook Air için daha da cazip bir olasılık (ancak fanı olmadığı için daha uzun görevler için hızlarını sınırlamak zorunda kalabilir).

Şimdi yeni MacBook Air'in tam olarak ne kadar güçlü olabileceğine dair ilk deneyime sahibiz.Geekbench 5'ten karşılaştırmalarve Serif'in Affinity Photo yazılımı. Ve gerçekten de çok etkileyici.

2020 M1 MacBook Air Geekbench

(Resim kredisi: Geekbench)

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, yeni 999 $ MacBook Air tek çekirdekli 1687 puan ve çok çekirdekli 7433 puan kaydediyor. Bu, 2399 $ + Intel Core i9 destekli 16 inç MacBook Pro ile oldukça olumlu bir şekilde karşılaştırılıyor.genellikle puanları kaydediyor gibi görünüyortek çekirdekli performans için 1000 ila 1200 ve çok çekirdekli testlerde 5500 ila 7000 arasında. BizimMacBook Pro 16 incelemesi, kayıt için çok çekirdekli 6974 puan aldı.


Açıktır ki, birden çok MacBook Pro'da bir dizi skoru yeni MacBook Air'in tek bir örneğiyle karşılaştırmak biraz adaletsizliktir ve eski için çok çeşitli sayılar, bu şeylerin ne kadar değişken olabileceğini gösterir. Ancak yeni MacBook Air tarafından kaydedilen puanlar en üst seviyede olsa bile, yine de yeni M1 yonga setinden büyük miktarda söz veriyor.

Ve Geekbench ciddi derecede yüksek performans gösteren tek araç değil. Serif'in Affinity Photo görüntü düzenleme yazılımı, söz konusu uygulamanın gerçek dünyadaki işleyişine dayanan bir kıyaslama aracına sahiptir ve özel grafik kartına sahip altı çekirdekli 2019 iMac ile yapılan testlerde M1 yine de zirveye çıkmaktadır. Testlerinin MacBook Air yerine Mac Mini'de yapıldığını doğrulayan Serif ile konuştuk, ancak çip aynı.


@Affinitybyserif Photo'da AMD 580X ile 6 çekirdekli 3.7 ghz 2019 iMac'e karşı Apple M1 çip karşılaştırması - CPU numarasını kendim ölçmeseydim, buna bir canavar .. #apple #benchmark #affinityphoto pic. twitter.com/Vi75woBOXl12 Kasım 2020

Yukarıdaki şekillerde M1, CPU performansı söz konusu olduğunda iMac'i kolayca yener ve iMac'teki büyük özel AMD 580X grafik yongası teoride GPU görevi için daha iyi olsa da, M1'deki birleşik bellek sistemi aslında hala olduğu anlamına gelir. iMac'i yener, çünkü GPU ve CPU'yu birleştiren görevler için daha verimlidir (çoğu kişi bunu yapar)


Serif ekledi: “Yeni MacBook Air'de hızın 3 katın üzerinde daha hızlı arttığını gördük. Yalnızca uygulamalarımızın daha hızlı, daha sorunsuz çalışmasını ve her zamankinden daha duyarlı olmasını sağlıyor. '

Kendini fazla kaptırmamak önemlidir: Kıyaslamalar size sadece çok şey anlatabilir ve gerçek dünya performansı çok farklı hissedebilir - özellikle de başlangıçta yazılım uyumluluğu zahmetliyse. Yine de, Apple Silicon'ın potansiyeli karşısında heyecanlanmamak zor: 999 dolarlık bir ultrabook, 2399 dolarlık bir dizüstü bilgisayarın performansıyla rekabet edebiliyorsa, M1 çipi, Apple'ın basın bültenlerinin de gösterdiği gibi oyunun her adımını değiştirebilir. belirir.

Apple Store ABD'de yeni Mac'lere göz atın
Apple Store İngiltere'deki yeni Mac'lere göz atın
Apple Store Australia'da yeni Mac'lere göz atın