Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • İnsanlar neden VPN kullanıyor? Bir tane almak için 5 harika neden

İnsanlar neden VPN kullanıyor? Bir tane almak için 5 harika neden

Bu makalede, aşağıdakilerden birine neden abone olmak isteyebileceğinize dair beş önemli nedeni vurgulayacağız:en iyi VPN'leretrafında. Aslında, bir VPN'i - veya Sanal Özel Ağı - duymuş olabilirsiniz ve tüm yaygaranın ne hakkında olduğunu merak ediyorsunuzdur.


Adından da anlaşılacağı gibi, VPN'ler çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza yardımcı olabilir ve önyükleme için size daha iyi güvenlik sağlayabilir. Ancak, bölgesel kısıtlamaların üstesinden gelmek gibi bir tanesini benimsemek isteyebileceğiniz birçok başka neden var - eğlence için harika ve hatta biraz para tasarrufu.

  • Yani...VPN nedirve nasıl çalışıyor?
  • İle neler yapabileceğinizi keşfedinAndroid için VPN uygulaması
  • Orada en iyisi? OkuyunExpressVPN incelemesi

1. Daha iyi güvenlik

Bir VPN, çevrimiçi olduğunuzda size daha yüksek bir güvenlik düzeyi sağlar, çünkü cihazınız aracılığıyla gönderdiğiniz verilergenişbantbağlantı aktarılırken şifrelenir.

Başka bir deyişle, bir saldırgan verilerinizi ele geçirebilse bile, veriler şifreleneceği ve dolayısıyla okunamayacağı için bundan bir anlam çıkaramayacaktır. Bir VPN ile çevrimiçi olduğunuzda kesinlikle daha güvenli ve daha güvendesiniz ve özellikle halka açık Wi-Fi gibi potansiyel olarak güvenli olmayan ağlar için kullanışlıdır.

2. Anonimlik ve çevrimiçi gizlilik

VPN, IP adresinizi gizler; bu, esasen PC'nizi çevrimiçi olarak bulmanın bir yoludur (posta adresinizin gerçek dünyada evinizi bulmanın yolu olması gibi). Bir VPN size farklı bir IP verebilir, bu nedenle gerçek çevrimiçi adresinizi gizleyebilir, böylece bulunamazsınız - ve çevrimiçi eylemleriniz PC'nize kadar izlenemez. Bu tür bir izleme, şirketlerin, örneğin, nelere göz attığınızı (çerezleri kullanarak) nasıl görebileceğini ve bu bilgileri kullanarak size yönelik reklamları nasıl hedefleyebileceğini gösterir.


İyi VPN'ler ayrıca kill switch adı verilen bir özellik ile ekstra koruma sağlar; bu, VPN'in bir şekilde düşmesi durumunda internet bağlantınızın engellenmesini ve böylece VPN kapalıyken gerçek IP'nizin açığa çıkmamasını sağlar (bu nedenle, bir VPN olduğunu unutmayın. bir durdurma anahtarı yoksa bu açıdan daha riskli bir öneridir).

Bir VPN ile güvende ve anonim kalın


(Resim kredisi: Pixabay)

3. Bölgesel kısıtlamaları aşmak

Yukarıdaki noktadan sonra, IP adresinizi değiştirmek için bir VPN kullanmanın bir başka avantajı, bölgesel kısıtlamaları aşabilmenizdir. Başka bir deyişle, farklı bir ülkedeki bir VPN sunucusundan geçmeyi seçerek, bağlantınızı söz konusu ülkede olarak işaretleyen bir IP'ye sahip olacaksınız.

Bu nedenle, örneğin, Birleşik Krallık'taysanız, VPN'inizle ABD merkezli bir sunucuya bağlanmak, (umarız) Netflix ABD'yi veya diğer Amerikan tabanlı yayın hizmetlerini (veya ABD'deki kullanıcılar gibi görünebilir) İngiltere ve BBC iPlayer'ı izleyin).


'Umarım' diyoruz çünkü akış hizmetleri bu uygulamanın farkındadır ve VPN kullanıcılarının bu hileyi yapmasını engellemeye çalışıyoruz - ama en iyisiNetflix VPN'leritespit edilmekten kaçma konusunda oldukça başarılıdır.

4. Para tasarrufu

Bir VPN size para kazandırabilir mi? Ama bekleyin, düşünebilirsiniz - bu hizmetler için ödeme yapmak gerekli değil mi? Aslında bu değil - bir sonraki noktamıza bakın - ancak bir VPN için para ayırsanız bile, yine de uzun vadede tasarruf edebilirsiniz.

Bunun nedeni, farklı bir ülkede görünmek için bir VPN sunucusu kullanmanın yalnızca yayın akışı için yararlı olmaması, aynı zamanda çevrimiçi alışveriş yaparken de potansiyel olarak daha iyi fiyatlar sunabilmesidir, en açık olanı, farklı bir ülkeden satın alma işleminin görülebileceği uçuşlarda sizin lehinize bir biletin fiyatında önemli bir fark. Bu tür tasarruflar sonunda toplanabilir.

VPN ile paradan tasarruf edin


(Resim kredisi: Pixabay)

5. Bir VPN'in bir kuruşa mal olması gerekmez

VPN dünyasında bedava öğle yemeği diye bir şey var ve aslında çok fazlaücretsiz VPNSizden bir kuruş ücret talep etmeyen sağlayıcılar. Bazı ücretsiz VPN'lerin ne kadar güvenilir olabileceğine dair tartışmalar var, ancak iyi bir VPN seçin ve kendinize hiçbir ücret ödemeden sağlam bir VPN koruması elde edin - ki bu kesinlikle yukarıdaki avantajlara sahip olmak için harika bir neden.

Daha sonra, ücretsiz bir planın sahip olabileceği sınırlamaların üstesinden gelmeye karar verirseniz - günlük veya aylık bant genişliği sınırlarını içerebilir veya çok fazla sunucu seçeneği olmayabilir - premium bir hizmete abone olabilirsiniz. Netflix şovlarını yayınlamak için kullanırsanız veya bir video olarak kullanmak isterseniz bu bir zorunluluk olacaktır.Torrent için VPN.

Şu anda çevrimiçi olarak en iyi genel VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPNExpress VPN 12 aylık 6,67 $ / ay GörünümÖZEL - Surfshark'ta% 49 TASARRUF EDİNSurfshark 24 Aylık 2,21 $ / ay Görünüm3 ay ekstra ücretsiz NordVPN go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_cÖzel -% 68 tasarruf edin 3 ay ekstra ücretsiz IPVanishIPVanish 1 Yıl 2,34 ABD doları / ay Görünümİlk yıl süper ucuz CyberghostCyberGhost 3 Yıl 2,25 $ / ay GörünümSon derece ucuz sınırlı süreli teklif En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz