Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Fitbit'in Google Wear OS'ye geçmesi neden aynı anda beni büyüledi ve beni korkuyla doldurdu?

Fitbit'in Google Wear OS'ye geçmesi neden aynı anda beni büyüledi ve beni korkuyla doldurdu?

Google'ın potansiyel olarak Fitbit'i satın alacağına dair ilk söylentiler dolaşmaya başladığından beri bunun geleceğini biliyorduk. Olarakdün Google I/O'da duyuruldu, Fitbit, Wear OS çalıştıran yeni fitness takip cihazları ve akıllı sağlık saatleri piyasaya sürecek. Deneyimsizler için bu iyi bir haber gibi görünse de, gerçekte önceki Wear OS yinelemeleri yanıt vermeleriyle ünlü değildi, bu nedenle mükemmel derecede iyi Fitbit OS'yi Wear OS'ye değiştirmek beni güvenle doldurmuyor.

Beni yanlış anlamayın, Fitbit'in er ya da geç geniş Google ürün ve hizmet portföyüne asimile olması neredeyse kaçınılmazdı, ancak yine de Fitbit işletim sisteminin gidişine üzülüyorum. Bu bile düşünüldüğündeWear OS, 'şimdiye kadarki en büyük güncellemesini' geçirdive hatta Samsung bile artık platformu geliştirmek için kendi uzmanlığını sağlıyor.

Yeni Wear OS güncellemeleri, platformda Google Haritalar ve Google Asistan'ın yanı sıra Google Pay'in yeniden tasarlanmasını içerir. Akıllı indirmeler gibi özelliklerle donatılmış YouTube Music de bu yıl içinde gelecek. Adil olmak gerekirse, daha önce bile sorun, özelliklerin eksikliği değil, uygulamaların açılması ve saatlerin etkileşimleri kaydetmesi için geçen süre (çok fazla gecikme) idi. Neyse ki, yeni Wear OS'nin, uygulamaları 'pürüzsüz kullanıcı arayüzü animasyonları ve hareketi ile en yeni yonga setlerinde %30'a kadar daha hızlı' başlatmasını sağladığı söyleniyor. Bunun nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.

Fitbit x Wear OS


Yakında Fitbit işletim sistemine veda etmek zorunda kalabiliriz

(Resim kredisi: Fitbit)

Diğer bir büyük sorun da pil ömrüydü, ancak görünüşe göre, bu da optimize edildi, önceki Wear OS saatleri tam dolu bir pille iki gün zar zor hayatta kaldığı için harika bir haber, bu da pil ömrünün yarısından daha az.Fitbit Versa 3, NSen iyi Fitbitşu günlerde. Yeni Wear OS Fitbit'lerin mevcut nesil saatlerden daha uzun süre dayanmasını bekleyerek burada nefesim kesilerek oturmayacağım, ancak en azından performans ve pil ömrü şu anki gibi olsaydı, bu büyük bir gelişme olurdu.


Fitbit x Wear OS durumu hakkında beni endişelendiren şey, daha büyük Fitbit ekosistemi için ne anlama geldiğidir. Hem Fitbit OS hem de Fitbit Uygulaması son derece başarılı oldu ve Fitbit kullanıcıları tarafından sevildi. Fitbit'in geçmişte topluluğunu oluşturma şekli, konu fitness takipçisi olduğunda en çok tercih edilen marka haline gelmesine yardımcı oldu ve aslında insanlar 'en iyi Fitbit' ve 'en iyi Fitbit' kelimelerini kullanıyor.en iyi fitness takipçisi' değiştirilebilir.

Fitbit işletim sistemi artık ortadan kalktığına göre, bu Fitbit Uygulamasının yeriniGoogle Fit uygulaması? Yoksa bir çeşit melez konsept mi ​​olacak,Suunto 7Saati güncellemek için Wear OS ve Suunto Uygulamasını aynı anda kullandığınız yerde uygulamaya çalıştınız mı? Bunu deneme şansınız olmadıysa,koşu saati.


Fitbit x Wear OS

Fitbit Uygulaması: veda mı?

(Resim kredisi: Fitbit)

Geleceğin Fitbit için neler getireceğini ve zaman içinde benzersizliğini koruyabilip koruyamayacağını veya ileride Google'ın giyilebilir bölümü haline gelip gelmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Umarım, rekabeti bitirmek yerine Google, Samsung ve Fitbit'in en iyi uygulamalarını Wear OS sistemine dahil etmeye çalışacaktır.

Gelecekteki Wear OS saatleri hakkında daha fazla AI entegrasyonu ve daha fazla sağlık bilgisi görmek de harika olurdu. Fitbit'in büyük bir sağlık verisi veritabanı vardır ve algoritması da oldukça doğrudur; bu, daha sağlam bir Google sağlık platformunun temelini oluşturabilecek bir kombinasyon. Google, verileri insan zihni için daha sindirilebilir bir şeye çevirecek kaynaklara ve teknik bilgiye sahip, bunun yaklaşan Wear OS güncellemelerinde gerçekleştiğini görmemiz harika olurdu.


Kesin olan bir şey var: Fitbit'in önümüzdeki aylardaki gelişimini biraz da olsa büyük bir ilgiyle izleyeceğim.