Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • OLED'in iPad Air'e iPad Pro'dan önce gelmesinin, geriye doğru görünse bile neden mantıklı olduğunu düşünüyorum?

OLED'in iPad Air'e iPad Pro'dan önce gelmesinin, geriye doğru görünse bile neden mantıklı olduğunu düşünüyorum?

2021'de, Apple'ın tablet serisinde şimdiye kadar yalnızca iPad Pro bir güncelleme aldı ve diğer modeller için ne bekleneceği konusunda fazla bir bilgi yok. Ancak en son söylenti, iPad Air'in 2022'de şu anda sahip olduğu LCD yerine OLED ekran kullanan yeni bir model alacağı yönünde.

buna göreElek(aracılığıyla9to5Mac), gelecek yılki iPad Air'in 10,86 inç OLED ekrana ve ardından 2023'te potansiyel olarak bir OLED iPad Pro'ya sahip olacağını söylüyor.

Şimdi iPad Pro'nun daha sonra diğer sürümlere damlayan en gelişmiş özelliklerin tümünü alma eğiliminde olduğu ve OLED'in genellikle ekran teknolojisinin mevcut zirvesi olarak kabul edildiği göz önüne alındığında, bu biraz yanlış bir yol gibi görünüyor. Orta sınıf model, üst düzey olandan önce elit ekran teknolojisini alıyor.

Ancak Apple'ın muhtemelen ne tür bir OLED teknolojisi kullanacağının ve iPad Pro'nun zaten Mini-LED ekranlar kullandığı gerçeğinin bir kombinasyonu nedeniyle gerçekten mantıklı olduğunu düşünüyorum.


Benim .. DeiPad Pro 12.9 (2021) incelemesi, ekranının nasıl herhangi birinde mevcut olanın ötesinde bir seviye olduğundan bahsettim.en iyi tabletler. Bunun nedeni, HDR filmler için neredeyse tüm videolardan daha iyi olan 1.600 nit'lik bir tepe parlaklık oluşturmak üzere arka ışığında 10.000'den fazla küçük LED kullanmasıdır.en iyi televizyonlarsunabilir (ve daha iyiherhangi OLED TV), tabletleri ve dizüstü bilgisayarları bırakın.

Karşılaştırma için, hattaiPhone 12 ProMükemmel OLED ekranı 1.200 nit parlaklığa ulaşır, böylece iPad Pro maksimumda %30 oranında tam bir artış elde eder. Ve iPad Pro ayrıca, arka ışıkta 2500 ayrı karartma bölgesi kullandığından, OLED'in yapabileceğinden çok uzak olmayan bir kontrasta sahiptir, böylece parlak bir alanın yanındaki karanlık bir alanda parlaklığı azaltabilir.


Bu ekran aynı zamanda OLED ekranlarda sorun olabilecek mükemmel renk doğruluğu ve büyük kontrast ile 120 Hz'ye kadar çalışır.

Bu arada, Apple'ın iPad Air'in OLED ekranını muhtemelen aldığınız şeyle eşleştireceğini düşünüyorum.iPhone 12şimdi parlaklık ve yenileme hızı açısından, yani 120Hz yerine 60Hz olacak ve 1.200 nit parlaklıkta zirve yapacak ve normal kullanımda 600 nit'e ulaşacak. Bu, içimdeki tek gerçek yakınmayı çözüyor.iPad Air (2020) incelemesi, bu yüzden heyecanlıyım, özellikle de aynı fiyatta kalırsa.


Elec raporu ayrıca Apple'ın bu iPad Air ekranını yapmak için esnek OLED paneller yerine sert OLED paneller kullanmayı planladığını ve bunun da fiyatı düşürdüğünü söylüyor (bildirildiğine göre iPhone'da esnek paneller kullanıyor çünkü çerçeveleri ince tutmayı kolaylaştırıyor).

Tüm bunları topladığınızda, OLED'in daha 'birinci sınıf' panel teknolojisi olarak tanınmasına rağmen, Apple onu orta ve orta fiyat aralığında tutuyor ve ekranın ekstra parlaklığına ve daha yüksek yenileme hızına izin veriyor demektir. iPad Pro, bunu 'profesyonel' seçenek olarak işaretleyin.

Apple, 2023'te iPad Pro'ya gerçekten OLED eklemeyi düşünüyorsa, belki de OLED parlaklığının Mini-LED ile eşleşmeye hazır olacağına inanıyor. Daha sonra öğreneceğiz, öyle ya da böyle.