Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Amazon Prime Day indirimlerinde neden Le Creuset için alışveriş yapıyorum?

Amazon Prime Day indirimlerinde neden Le Creuset için alışveriş yapıyorum?

NSAmazon Prime Day fırsatlarıburadalar ve şimdi nihayet bir şeyleri düzeltebilirim.


Bu uzun aylar süren karantina sırasında çok fazla düşünmek için zamanım oldu. O sırada, bu sefer bir Le Creuset süt tavası için başka bir çevrimiçi sipariş verirken aklıma gelen bir düşünce şuydu: Evden ilk taşındığımda satın almak yerine Le Creuset tavalarına sıçramış olsaydım bulabildiğim en ucuz süpermarket tencere seti ve 20 yıl sonra bir Le Creuset seti elde edene kadar yavaş yavaş daha kaliteli ürünler arasında ilerliyordum, muhtemelen uzun vadede çok para biriktirmiş olurdum.

Şimdi, bu farkındalıkla Le Creuset benim vazgeçilmez tencere markam oldu. Sayonara, Circulon, güzel zamanlarımız oldu, ama şimdi seni Le Creuset tencere ve kızartma tavalarımı Le Creuset dökme demir ızgara ve seramik pişirme kaplarımı tamamlamak için terk ettim. Oh ve bekar Le Creuset kahve kupam, daha fazla satın almalıyım.

Ancak koleksiyonda henüz sahip olmadığım bir Le Creuset ürünü, imzalı dökme demir Hollanda fırını (veya İngiltere okuyucularına güveç tabağı). Bunun nedeni, gözlerimi çevirmiş olmamdı, ama daha iyi bir şey için değil.

Le Creuset ürünleri mükemmel ancak bunun pahalı bir yatırım olduğu gerçeğinden kaçış yok. Konuyla ilgili örnek: Le Creuset'ten gelen bu 3,3 litrelik dökme demir güveç çanağının fiyatı 230 £/490 AU $'dır. Benden ve gelecek nesilden daha uzun süre dayanacak, bu yüzden günlük pound bazında oldukça iyi bir değer. Ve onu gelişigüzel bir şekilde ocakta bırakıldığını gören herkes kıskanacak. Ama… 230 £/490 AU$ ve hatta en iyisiucuz Le Creuset fırsatlarıfiyatını göremeyecekSainsburys'den bu 35 sterlinlik benzer(AU'da mevcut değildir). Otuz beş pound! Bu iki orta boy Domino's pizzası!


Böylece Le Creuset'e çok benzeyen (ve pişiren) ucuz bir süpermarket güvecine sahip oldum. Ama olay şu. Ne zaman kullansam – ve çok kullanırım – yardım edemem ama biraz hayal kırıklığına uğradım.olumsuzlukbir Le Creuset ve görünüşteki benzerlik, bu noktayı eve götürüyor. Ve onu her kullandığımda ve #sparkjoy için başarısız olduğunda, ucuza bakmak için aklıma bir not alıyorum -akım– Dökme demir Le Creuset güveç tabağı, böylece Sainsburys versiyonu dolabın arkasına düşürülebilir.

Ama şimdi durumu düzeltebilirim çünkü Amazon Prime Day fırsatları geldi ve klasik Signature Emaye Dökme Demir Yuvarlak Güveç Tabağı çeşitli boyut ve renklerde küçültüldü. Şimdi sadece istediğim boyuta ve renge karar vermem gerekiyor.


Amazon'daki tüm Le Creuset Prime Day fırsatlarına göz atın– veya aşağıdaki canlı fırsat fiyatlarımızı görün.