Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Sony neden PS5 oyuncularını BU muhteşem PS4 özelliğinden mahrum ediyor?

Sony neden PS5 oyuncularını BU muhteşem PS4 özelliğinden mahrum ediyor?

üzerinden üç ay geçtiPS5piyasaya sürüldü ve Sony, hiçbir işi rafa kaldırılmayan PS4 özellikleri söz konusu olduğunda hala beklemede. anladık; değiştirmek ve yenilik yapmak istiyorsunuz, ancak bunu, sesli geri bildirimlere rağmen, oyuncuların sevdiği bir konsolun özellikleriyle yapmıyor olabilirsiniz.


Tabii ki, DualSense denetleyicisindeki PS düğmesinden ve Sony'nin konsolunuzu basılı tutarak kapatma özelliğini kaldırma konusundaki akıl almaz kararından bahsediyorum.

PS5'inizi kapatmak istiyorsanız, Kontrol Merkezi'ni getirmek için PS düğmesine dokunmanız, güç simgesine kaydırmanız, güç seçeneklerini getirmek için vurmanız ve ardından kapatmak isteyip istemediğinizi seçmeniz, yeniden başlatmanız gerekir. veya dinlenme moduna girin. Birkaç değerli saniyeyi tıraş etmek için sola kaydırabileceğinizi bir şekilde anlamadıysanız, hoş geldiniz. Ama yine de baş belası bir ağrı ve tüm bir konsol neslinin üzerine yoğunlaşan kas hafızam bundan memnun değil.

Tek ben değilim: Oyuncular, Blizzard Entertainment'ın kıdemli yönetmeni ve genel yayın yönetmeni Dan 'Shoe' Hsu da dahil olmak üzere sosyal medyadaki değişikliklerden yakındı. Geçen ay, o bir başladıKonuPS düğmesinin işlevselliğinin ince ayar yapıldığını hala unuttuğunu ve şüphesiz hala kendini, bir uygulamada veya oyundaysanız sizi Ana ekrana geri götüren PS düğmesini basılı tutarken bulduğunu ve çömeldiğini söyledi. zaten oradaysan. Hayal kırıklığına uğramış PS5 oyuncuları, kullanıcı arayüzü seçimini eleştirmek için içeri girince hızla çekiş kazandı.

Sony'nin açıkçası bu özellikten kurtulma konusundaki şaşırtıcı kararı, PS5 için temaların kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıktı; Favori oyununuzu Ana ekranınızda tekrarlamak mı istiyorsunuz? Veya biraz daha sıradan veya ince bir şey mi seçin? Çok kötü! Sahip olduğunuz şey, oyun kitaplığınızda gezinirken değişen, sarsıcı ses geçişleriyle ve uygulamalar arasında her geçişinizde eksiksiz görsel revizyonlarla değişen bir arka plandır. Can sıkıcı.


Bu değişikliklerden, kişiselleştirme eksikliğinden ve Sony'nin topluluk geri bildirimlerinin üzerine düştüğü kesinlikle sağır kulaklarından öfkelenen tek kişi olamam. Bunu kabul etmek veya herhangi birini çözmek için bir veya iki güncelleme yapmak için acelesi yok gibi görünüyor.

PS5'in gerçekten yeni nesil bir donanım parçası gibi hissettirdiğini takdir etsem de, özellikle DualSense sayesinde, uğraşmamanız gereken bazı şeyler var. Ve benim için, bu özelliklerin her ikisi de kendi haline bırakılmalıydı.