Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni Apple M1 MacBook Pro neden profesyoneller için akıllıca bir seçim değil… henüz

Yeni Apple M1 MacBook Pro neden profesyoneller için akıllıca bir seçim değil… henüz

YeniM1 destekli MacBook Air ve MacBook Pronesildeki en heyecan verici Mac'ler ve Mini de oldukça tatlı. Özellikle MacBook Pro harika ve kesinlikle bir tane satın almayacağım. Profesyonel bir kullanıcıysanız, sizin de yapmanız gerektiğini düşünmüyorum.


Mac'leri sevmediğimden değil. Yaparım. PowerPC G3'leri paketlediklerinden beri her neslin sahibiyim ve bunu MacBook Pro'm şarj olurken bir 5K iMac'te yazıyorum.

Performans değil. İnanılmaz görünüyor.

Windows için Boot Camp'e ihtiyacım olduğundan değil, çünkü yok.

Ve 13 inç MacBook Pro'yu daha mantıklı bir özelliğe (512 GB SSD ve 16 GB RAM) getirmek, fiyatı% 30 artırıyor değil. Bu, sizin için mobil Mac'ler.


İşte bu: Eğer bir profesyonelseniz, önemli işler için asla ve asla bir sürüm 1.0 ürünü almamalısınız.

Yıkım için iştah yok

Hiç kuşkunuz olmasın, bu bir sürüm 1.0 ürünüdür. Sadece bu değil, aynı zamanda Big Sur'da da etkili bir sürüm 1.0 işletim sistemi çalıştırıyor. Kullanacağınız uygulamalar ya bir emülatörde çalışacak ya da sürüm 1.0 uygulamaları olacaktır.


PowerPC'den Intel'e geçişi hatırlayacak kadar büyüğüm, bu, yerel yerine öykünme ile çalışan uygulamalar için biraz sarsıntılıydı; daha yakın zamanlarda, Mac'inize taktığınız her şeyin fiziksel veya sanal olarak imha edilmeye karşı test edildiğinden kesinlikle emin olana kadar bir üretim makinesinde macOS'u asla ve asla yükseltmemeyi zor yoldan öğrendim.

Son yıllarda, uyumluluğu geçici veya kalıcı olarak bozan Mac güncellemeleri için önemli eklentileri, uygulamaları ve hatta yükselticileri kaybettim. Bu sorunların ciddi işleri halletme becerim üzerinde ciddi etkileri oldu ve etkilenen tek kişi ben değilim: Bir ses mühendisi arkadaşım macOS güncellemelerinden o kadar sıkıldı ki, Windows'a fırladı.


Bu sorunlar her zaman Apple'ın hatası değildi - Blackstar amfilerine, amfi kontrol yazılımlarını, yarım on yıldır etkin bir şekilde ölü olan bir yazılım platformu olan Silverlight'ta yazdıkları için sert bir bakış atıyorum ve eklenti sorunlarımın bazıları, geliştiricilerin Birçok ön uyarıya rağmen bunları güncellemeyin - ancak hatalar, güncel olmayan sürücüler veya sadece aptal yazılım seçimleri olsun, hepsi aynı kişiyi etkiledi: beni.

Apple bile hata yapıyor

Apple, tüm mühendislik becerilerine rağmen, & ldquo; 1.0 satın alma & rdquo; kural. Bu, MacBooks ve MacBook Pro'larda, ekranları laminasyonunu kaybeden Retina MacBook Pro'ların, kullanıcılarını kilitleyen SSD'lerin nefret edilen makas anahtarlı klavyesinin firması. Hepsi sonra düzeltildi.

M1 MacBook Pro'larda sorunlar olacak çünkü her yeni nesil donanımda sorunlar var. Ve Big Sur ile ilgili sorunlar olacaktır, çünkü herhangi bir işletim sisteminin her yeni sürümünde sorunlar vardır.

Profesyonel bir kullanıcıysanız, şu anki Mac'iniz hakkında söyleyebileceğiniz, henüz M1 MacBook Pro hakkında güvenle söyleyebileceğinizden emin olmadığım bir şey var.


Sadece çalışıyor.