Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Nvidia'nın G-Sync HDR teknolojisi neden önemlidir?

Nvidia'nın G-Sync HDR teknolojisi neden önemlidir?

Grafiklerin ekranlar aracılığıyla nasıl gösterildiği, sadece grafiklerin kendileri değil, tartışmasız şu anda oyun oynamanın en önemli konularından biri.


PlayStation 4 Pro, 4K ve HDR yeteneklerine sahip olmakla övünüyordu ve Xbox One S tam olarak eşleşecek 4K'ya sahip olmasa da, Microsoft bile oyunlarda HDR'nin önemini vurguluyor.

  • Pingtwitter smackdown: PlayStation 4 Pro, Xbox One S ve PlayStation 4 Slim

O halde Nvidia, G-SYNC Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) oyun monitörlerini,CES 2017.

HDR'nin şu anda ekranlarda ve oyunlarda bu kadar sıcak bir konu olmasının nedeni, HDR donanımlı bir televizyonun veya monitörün kontrast oranını ve renkleri şu anda normal HDTV'lerde mevcut olandan daha gerçekçi bir görüntü oluşturmak için genişletmesidir.

  • HDR nedir? En son TV ve sinema teknolojisinin açıklaması

HDR kelimelerini daha önce duymuş olabilirsiniz ve bunun nedeni bu özelliklerin bir süre önce akıllı telefonlarımıza yerleştirilmesidir, ancak ikisini karıştırmamak önemlidir. HDR'nin bir akıllı telefon ve TV'de elde edilme şekli tamamen farklıdır.


Nvidia, CES'te en yeni iki monitörünü, Asus ROG Swift PG27UQ ve Acer Predator XB272-HDR'yi sergiledi. Bunların her ikisi de yalnızca 4K ve HDR'ye sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda 144Hz yenileme hızı sergileyen ve genel olarak daha önce hiç bu kadar iyi görünmeyen ve hiç bu kadar pürüzsüz olmayan bir oyun deneyimiyle sonuçlanan monitörlerdir.

Bir monitörün ekranına odaklanmak her zaman zor bir satıştır çünkü hiçbir resim veya video ürünün hakkını veremez, ürünü görüntülediğiniz ekranın çözünürlüğü gerçekten ne olduğunu görebilmek için çok düşüktür. görüntüleniyor. HDR, 4K ve gülünç derecede yüksek yenileme hızı bir araya geldiğinde, gözlerinizi eritmek için yeterli olduğunu bilin.


Bu monitörlerin diğer ana satış noktaları arasında, bu ekranların 1000 nit parlaklığa erişebilmesi ve sıfır giriş gecikmesi özelliği bulunmaktadır. Yine, daha basit bir ifadeyle, bu, özellikle atıcılar gibi seğirme oyunlarında oyun oynarken, oyuncunun çok daha yumuşak ve daha net bir deneyime sahip olacağı anlamına gelir.

Bu monitörlerin 2017 yılının 2. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bunların hiçbirinin cüzdanınızda kolay olmayacağını varsaymak güvenlidir. Ancak oyun, grafikleri tekrar vurgulamaya başlayana kadar, bu ekranların her ikisi de, mümkün olan en iyi görünümlü oyun deneyimine giriyor.

  • Daha fazla oku:Asus, dünyanın ilk profesyonel, doğrudan aydınlatmalı LED 4K UHD HDR monitörünü ortaya koyuyor