Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Yeni iPhone 7 Plus Portre Modunu neden seveceksiniz?

Yeni iPhone 7 Plus Portre Modunu neden seveceksiniz?

Biz seviyoruziPhone 7 Artıharika bir anlaşma. Apple'ın yeni amiral gemisinin en iyi özelliği, şüpheye yer bırakmadan kamera. Çünkü aslında (şu anda) bağımsız olarak çalışan iki kamera. İkinci lens anında 2x optik yakınlaştırma sağlar.


Ama son gelişmeler sayesinde ufukta daha da akıllı şeyler variOS 10 genel beta. Bu ön sürüm yazılımı, aşağıdaki gibi oldukça yeni bir iPhone'a sahip olan herkes tarafından kullanılabilir.iPhone 7,6SveyaiPhone SE- Apple'ın web sitesinde Apple Kimliğiniz ile kaydolun - ancak en iyi yeni özellikten (özel bir derinlik efektli Portre Modu) yararlanmak için bir 7 Plus'a ihtiyacınız olacak.

Bu, iki lensin birlikte çalışmasını sağlayarak potansiyelini açığa çıkarır. Ve yeni Portre Moduna bir koşuşturma yaşatıyoruz. Kamera uygulamanızda video, kare veya diğer çeşitli kamera modlarından herhangi biri gibi görünür.


Efekt, bir bokeh efekti oluşturmak için hem geniş açılı hem de telefoto lensleri kullanır. Bu, arka plan biraz bulanıkken konu odakta olduğunda bir DSLR ile elde edebileceğiniz şeyi taklit eder.

Standart kamera modunda çekilen bu çekimde de görebileceğiniz gibi arka plan normal.


7 Plus yine de harika bir fotoğraf çekiyor, ancak portre moduna dokunduğumuzda şu oluyor:

Gördüğünüz gibi, çift kameranın gücünden yararlanılarak konu hala odaktayken arka plan bulanıklaşıyor. En iyi kısım, telefonun ön planda ve arka planda olanı ayırt etmeyi nasıl başardığıdır. Gördüğünüz gibi, saçlar da arkada normal çekime kıyasla biraz bulanık. Bunun iyi olduğunu düşünüyoruz, ama sizin çantanız olmayabilir.

Bazı çekimler diğerlerinden daha iyi çalışır ve aşağıda, örneğin, battaniye hala solda odaktadır. Portre Modunun burada hala iyi çalıştığını düşünüyoruz - örneğin, sol eldeki pizzanın arka plandan ziyade konunun bir parçası olduğu, örneğin plakalar arka planın bir parçası olarak bulanık olduğu tespit edildi.


Portre Modu size biraz yardım ediyor. Konunuza çok yakınsanız, daha geriye gitmenizi söyleyecektir. Çok uzaktaysanız (2,5 metreden fazla), o zaman 7 Plus'tan da küçük bir uyarı alırsınız. 2,5 metrelik uyarının biraz vur-kaç olduğunu, bazen konumuzdan doğru uzaklıkta olduğumuzda bile ortaya çıktığını gördük. Ama sonra, bu beta yazılım olduğunu unutmayın!

Apple'ın bunu yapan ilk kişi olmadığını hatırlamakta fayda var - bu özellik ikiz Leica lensinde de mevcutHuawei P9, sadece orada buna 'Açıklık Etkisi' deniyor.

Herhangi bir beta yazılımı kurarken cihazınızı önceden yedeklediğinizi unutmayın. Bunu yapmadan betayı indirmeyin! Ve bazı hatalar bekleyin. Yeni Portre Modu'nu içerecek olan iOS 10.1'in yakında piyasaya çıkmasını bekliyoruz.

Bunun gibi?En son kılavuzumuza göz atıniPhone 7 ve 7 Plus fırsatları