Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 10 orta parmak emojisi size nereye gideceğinizi söyler

Windows 10 orta parmak emojisi size nereye gideceğinizi söyler

Bazen emojileri ayırt etmek biraz zor olabilir ('Bu göz kırpıyor, muhtemelen tam bir araç olarak karşısına çıktığında, muhtemelen arsız bir şekilde kastediyor'). Ancak bu, herkesi ne düşündüğünüzden şüphe duymaz. Konuştuğunuz kişiye orta parmağınızı kaldırır. Ve yakında Windows 10'da kullanabileceksiniz.

Hareket geçen yıl resmi bir emoji haline geldi, ancak şu ana kadar ne iOS ne de Android onu hareket seçimlerine dahil etmedi. Neden olduğunu düşünemiyorum. Ama şimdi göreEmojipediaMicrosoft, Windows 10'da bunun için destek ekledi.

Emojipedia, hareketi 'orta parmak uzatılmış ters el' olarak tanımlar. Oturup dönmeyi veya kuşu çevirmeyi tercih ederiz.

Microsoft, emojiyi gri (varsayılan renk) soluk ve siyah dahil olmak üzere tüm farklı cilt tonu seçeneklerinde sunacak. Dolayısıyla bu hikayenin tepesindeki resim. Irksal uyum vizyonu gibi.


Windows 10, emoji kişilerini gri tenli görünüşte insan olmayan olarak gösterecektir. Google ve Apple, varsayılan cilt tonu olarak parlak sarı kullanır.

Apple kısa süre önce daha çeşitli bir emoji koleksiyonu ekledi, ancak insanların bunları ırkçı yorumlar yayınlamak için kullandığı hikayeler hızla ortaya çıktı.


Peki sırada hangi emojiler olmalı? Kesinlikle 'çene gibi bir hesap' istiyoruz. Belki İtalyan tarzı, kaldırılmış yumruk, dirsek hareketinizin içine de vurur, bu iyi olur. Ve eski moda bir topuz kafasının nesi var?

Herhangi birini kaçırdık mı? Yorumlarda bize bildirin.