Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 10 güncellemesi SSD'nizi öldürüyor olabilir - işte nasıl durduracağınız

Windows 10 güncellemesi SSD'nizi öldürüyor olabilir - işte nasıl durduracağınız

Windows 10 kullanıcıları için korkunç bir haber - son Windows 10 güncellemesindeki bir hata, sistem SSD'sini yavaş yavaş öldürüyor olabilir.


Başlangıçta bildirildiği gibiBleeping Bilgisayar, ve sonraTechRadarMicrosoft şu anda 'Sürücüleri Birleştir ve Optimize Et' aracını çalıştıran bir Windows 10 güncellemesini (10 Mayıs 2020 '2004' güncellemesi) düzeltmek için çabalıyor.

Bunun sonucu, Windows 10'un artık bir SSD'nin en son birleştirildiği zamanı kaydetmemesi ve bu nedenle bir SSD'nin birleştirilmesine neden olabilmesidir.her seferindesürücü yeniden başlatılır.

  • CANLI! Samsung etkinliği canlı yayını: Galaxy Z Fold 2'nin şimdi CANLI lansmanını izleyin
  • PS5 olay sızıntıları - bu tarihi takviminizde işaretleyin
  • Nvidia GeForce RTX 3090 tam sızdırıyor - teknik özellikler kalp durdurucu derecede güçlü
  • Yeni iPhone 12 colorway sızıntıları - ve hayranlar buna bayılacak

SSD'lerin çok fazla birleştirilmemesi gerekiyor ve bu birleştirme seviyesi (sürücünün her gün sürüklenmesine neden olabilir), sürücünün uzun ömürlülüğü ve hızı açısından hasara yol açarak onu yavaşça boğabilir.

Neyse ki, Microsoft şu anda bu hata için bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve şu anda Windows Insider programı üyelerine Windows 10 Build 19042.487 (20H2) güncellemesini sunuyor.


Düzenli Windows 10 kullanıcılarının yine de beklemesi gerekiyor, bu yüzden artık insanları bırakana kadar öneriliyorotomatik birleştirmeyi kapatWindows 10'da.

Bunu yapmak için şu basit talimatları izleyin:


1.Başlat Menüsüne tıklayın

2.Defrag yazın ve ardından 'Sürücüleri Birleştir ve Optimize Et'i seçin


3.Menüde SSD'nin vurgulandığından emin olun ve ardından 'Ayarları Değiştir'i tıklayın.

Dört.'Bir programa göre çalıştır' yazan kutunun işaretini kaldırın

5.'Tamam'ı tıklayın

Windows 10'un bu sürümünü çalıştıran herkesin bunu hemen yapmasını ve ardından mümkün olan en kısa sürede yeni sürüme güncellemesini öneririz.


Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları İndirimli Fiyat Apple AirPods Pro Amazon Prime 249 $ 199 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple AirPods Pro Adorama249,95 ABD doları 233,95 ABD doları Görünümİki saatte teslim 5 ABD doları Apple AirPods Pro Apple249 ABD doları GörünümApple AirPods Pro gürültüsü ... Crutchfield.com249 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz