Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 10 korsan oyunlarını ve yetkisiz donanımları bulup engelleyecek

Windows 10 korsan oyunlarını ve yetkisiz donanımları bulup engelleyecek

Microsoft, yasadışı yollardan elde edilen yazılımları ve gerçekten donanımları araştırmasına ve devre dışı bırakmasına izin vermek için Windows 10 için EULA'nın (Son Kullanıcı Lisans Anlaşması) koşullarını değiştirdi.


Bu, PC'nizde korsan oyunlarınız veya uygulamalarınız varsa veya Microsoft'un 'yetkisiz donanım çevre birimleri' olarak tanımladığı şeyleri bağladıysanız, firmanın Windows 10 bilgisayarınızda bunları kullanmanızı engelleyebileceği anlamına gelir.

  • Windows 10'da görmek istediğimiz 10 Xbox One oyunu: Bilgisayarda eksik olan en iyi oyunlar

GörePC YetkilisiAvrupa için yeni madde 7b, 'Hizmetlerde veya Yazılımda Yapılan Güncellemeler ve Bu Koşullarda Yapılan Değişiklikler' başlığı altında şu şekildedir: & ldquo; Hizmetleri kullanmaya devam etmek için bazen yazılım güncellemelerine ihtiyaç duyacaksınız. Yazılım sürümünüzü otomatik olarak kontrol edebilir ve Hizmetlere erişmenizi, sahte oyunlar oynamanızı veya yetkisiz donanım çevre aygıtlarını kullanmanızı engelleyenler de dahil olmak üzere yazılım güncellemelerini veya yapılandırma değişikliklerini indirebiliriz. Hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılımı güncellemeniz de gerekebilir. & Rdquo;

Tamam, öyleyse bu, pek çok insanın elbette hoşlanmayacağı bir anti-korsanlık önlemi - özellikle başka hiçbir şey olmasa bile gözetleme yönü için - ama yine de düz ve dar yolda iseniz korkacak bir şeyiniz yok, değil mi? Tam olarak değil, çünkü donanım tarafındaki ifadeler endişe verici derecede belirsiz.

  • Pingtwitter Opinion: Windows 10, Microsoft'un geçmişteki aptalca hatalarını düzeltir

Tam olarak & ldquo; yetkisiz & rdquo; donanım parçası - Microsoft kara listede neyin olduğuna nasıl karar veriyor? Ve Redmond'un tehlikeli olduğuna karar verdiği pahalı bir çevre birimse, bu kesinlikle hoşnutsuz bir Windows 10 kullanıcısı yapacak ve şüphesiz şikayetlerin internette ortaya çıkmaya başladığını göreceğiz.


Tabii ki Microsoft gerçekten gücü kullanıyorsa. Sırf EULA'da olması zorunlu olarak (henüz) uygulanacağı anlamına gelmez.

Genel olarak, yine de, bu hareket Windows kullanıcılarının daha fazla gözetlenmesine yönelik endişe verici bir kaymadır.

Ayrıca şunları da kontrol etmek isteyebilirsiniz:Windows 10: OS X El Capitan'ın başarmak için mücadele edeceği bir zaferve rehberimizen iyi Windows 10 özellikleriveen iyi Windows 10 uygulamaları.