Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 11 öldürücü özelliği, Android uygulamaları için yerel destek görüyor

Windows 11 öldürücü özelliği, Android uygulamaları için yerel destek görüyor

Microsoft'unWindows 11 etkinliğitüm hızıyla devam ediyor ve her yerde yeni işletim sistemi ile bekleyebileceğimiz şeylerin tatlı nugs'lerini bırakıyor. Şimdiye kadarki en büyük sürprizlerden biri mi? Android uygulamalarının yerel olarak çalışmasına izin vermeWindows 11.

Bu mucizevi başarı Amazon'un App Store'u aracılığıyla mümkün oluyor, bu nedenle uygulama yelpazesi oldukça geniş olacak. Uygulamalar, görev çubuğuna sabitlenebilir ve Başlat Menüsü'nde hazır olarak bulunabilir. Bunun da ötesinde, yeni ve geliştirilmiş işletim sistemi, bunları yenilenen kullanıcı arayüzünün bir parçası olarak düzgün küçük karolar olarak gösterecek.

Windows 11 Android uygulamaları

(Resim kredisi: Microsoft)

Bu, Microsoft Store'da Android uygulamalarını arayıp indirebileceğiniz ve bunları Microsoft'un 'TikTok'tan video kaydetme ve yayınlama veya doğrudan bilgisayarınızdan sanal öğrenme için Khan Academy Kids'i kullanma' örneğini kullanarak bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz anlamına gelir.


Windows 11 olayıBlog yazısıIntel Bridge teknolojisini kullanan Amazon ve Intel ile olan ortaklığı sayesinde deneyimin mümkün olduğunu açıklıyor. Microsoft, teknoloji devi ARM tabanlı Mac'lerin göreceğini açıkladığı geçen yıl Apple'ın kaydettiği ilerlemeyi açıkça üstlendi.macOS üzerinde yerel olarak çalışan iOS uygulamaları.

Bu, Apple'a çok ihtiyaç duyulan bir yanıttır ve etkinlikte duyurulan bir dizi başka yeni özelliğin yanında yer alır.