Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 11 lansmanı: söylentiler, çıkış tarihi, özellikler ve daha fazlası

Windows 11 lansmanı: söylentiler, çıkış tarihi, özellikler ve daha fazlası

Windows 10 2015'te piyasaya sürüldü ve uzun süredir platformda göreceğimiz son sayı değişikliği olduğuna inanılıyordu – bunun yerine yıllık sürüm güncellemelerini tercih ediyordu. Ancak, Microsoft'un 24 Haziran'daki büyük Windows etkinliğinin Windows 11'in çıkışını görebileceğine dair söylentiler dolaşıyor.

Yapışkanlığın değişmesinin kısmen Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için oluşturulan daha hafif bir platform olan Windows 10X'in rafa kaldırılmasından kaynaklanması bekleniyor. Orijinal olarak 10X için yapılan birçok tasarım çalışmasının önümüzdeki Windows 11'de görünmesi bekleniyor.

Daha alaycı bir şekilde, bu hareket, işletim sistemine daha fazla ilgi yaratmanın bir yolu olarak da görülebilir. Windows güncellemeleri bir zamanlar büyük olaylardı - erken iPhone duyuruları gibi - ancak Windows 10 sürümlerinin yıllık olarak yenilenmesi aynı çekiciliğe sahip olmadı. Sonunda kullanıcı için daha faydalı olsa bile.

24 Haziran'daki etkinlik şu şekilde planlandı:Güneş Vadisi güncellemesikendi içinde, işletim sisteminin görünümü ve hissi üzerinde önemli bir güncelleme olması gereken Windows 10 için. Ancak tarih yaklaştıkça bunun daha fazla bir şey olduğu söylentileri yoğunlaştı. Bunların çoğu, Microsoft'un kendisi tarafından yayınlanan tanıtımlar sayesindedir. NSetkinlik davetiWindows logosunun 11 benzeri yansıması sayesinde söylentilere yol açtı.


Windows 11 olacak mı?

Tüm söylentilere rağmen, bir Windows 11 göreceğimize dair resmi bir onay yok. Microsoft Windows 10'dan geçmeyi seçmiş olsa bile, bu bir sonraki sürümün otomatik olarak Windows 11 olacağını garanti etmiyor. eski yıl tabanlı sistemi takip ediyorsa Windows 20'ye veya Windows 22'ye atlayın.

Hatta Apple'ın mac OS'de yaptığı gibi numaralandırmayı hep birlikte düşürebilir ve buna sadece Windows Sun Valley adını verebilir veya Washington Eyaleti'nin öne çıkan olaylarından sonra benzer bir adlandırma yoluna gidebilir. Windows Tacoma'ya hazır mıyız?


Microsoft Windows 11

11'i gören var mı?


(Resim kredisi: Microsoft)

Windows 11 lansman tarihi

Microsoft, 24 Haziran Perşembe günü, “Windows için sırada ne olduğunu görmek” davetiyle önemli bir Windows etkinliği düzenliyor. Bunun Windows 11 için lansman etkinliği olmasını bekliyoruz. Etkinlik (uygun bir şekilde) Doğu Saati ile 11:00'den itibaren canlı yayın olarak sunulacak. Birleşik Krallık'ta olanlar için bu saat 16:00 BST ve Avustralya için bu, 25 Haziran Cuma günü 01:00 ACT'dir.

Bu gerçekten yeni bir sürümse, hemen kullanıma sunulması pek olası değildir. Önceki zaman çizelgelerine göre, genel sürümün çıkması en az Eylül olabilir.

Windows 11 fiyatı

Önceki yükseltmelerde olduğu gibi - en azından son zamanlarda - Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yapan kullanıcılar için herhangi bir ücret talep edilmemesini bekliyoruz. Ayrıca yeni masaüstü veya dizüstü bilgisayarların yazılımla birlikte gelmesi muhtemeldir. Tek ücret, kendi makinelerini inşa edenler için ve muhtemelen Windows 10'u takip edecekler, Home sürümü 139 dolardan ve Pro 199 dolardan başlıyor.

Windows 11 özellikleri

Söylentilere göre, yeni Windows 11, yeni tasarımının çoğunu şu an rafa kaldırılmış olandan ödünç alacak.Windows 10X. Bu platform, birçok yeni simge, yeni bir başlat menüsü ve yeni bir merkezi görev çubuğu ile daha modern bir merkezi tasarıma sahipti.


Windows 10X, katlama ve çok ekranlı cihazlarla başa çıkmak için uyarlanabilir şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle umarım bu teknoloji Windows 11'e de gelir.

Windows 11 en son haberler

Windows etkinliğine sadece iki hafta kala Microsoft, başlangıç ​​seslerinin slow-fi remiksini yayınladı. Gevşeme parçası olarak tanımlanan 11 dakikalık video (başka bir tesadüf mü?), Windows 95, XP ve Windows 7'den gelen %4000 yavaşlama seslerini bir araya getiriyor. İstenen etkiye sahip olduğundan emin olmasam da - bir dakikadan fazla dayanabilecek misiniz bir bakın.

Bu sesler önemli sürümlerdendir ve çoğu anılarımıza yerleşmiştir. Özellikle başkası tarafından yaratılmamış olan efsanevi Windows 95 başlangıcı.Brian Eno. Bu, Windows 11'de yeni bir başlangıç ​​sesi duyacağımız anlamına mı geliyor?