Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 11 önemli bir dönüm noktasına ulaştı, ancak donanım desteği konusunda henüz zor kararlar alınmadı

Windows 11 önemli bir dönüm noktasına ulaştı, ancak donanım desteği konusunda henüz zor kararlar alınmadı

Başlatılan yeni işletim sistemine biraz daha yaklaştığımız için Microsoft, Windows'a bir beta sürümü verdi. Beta kanalına geçmek, Microsoft'un artık daha fazla kişinin işletim sistemini test etmesi için hazır olduğu anlamına geliyor ve işletim sisteminin kitlesel pazara hazır hale gelmesine yaklaştığımızın bir göstergesi. Bununla birlikte, muhtemelen bazı büyük değişiklikler Windows 11'de yolunu bulacaktır.

Birincisi, son donanım seti henüz tanımlanmadı. Şu anda Microsoft, AMD'nin birinci nesil Ryzen CPU'larının ve Intel'in 7. nesil işlemcilerinin işletim sistemini çalıştırıp çalıştıramayacağını araştırıyor. Bu oldukça önemli bir haber ve Microsoft'un bu sürümle karşı karşıya olduğu büyük sorunun bir başka parçası. Microsoft'un daha önce yaptığından çok daha yeni platformları keserek, Windows'un şimdiye kadarki en kısıtlı ve en az geriye dönük uyumlu sürümüdür.

Bu, müşterilerin neyle ilgili kafa karışıklığı etrafındaki diğer sorunlarla birleştiğindedonanım veya yapılandırma değişiklikleriyapmaları gerekebilir, şirket için havaya uçabilir. Microsoft'un hedefleri kullanıcılar için daha güvenli bir ortam yaratacağı için övgüye değer olsa da, yüklü bir Güvenilir Platform Modülü olmadığı için Windows 11'i yükleyemeyecekleri söylenecek müşterilerde çok fazla hayal kırıklığı yaratacaktır. .

Geliştirme kanalından beta kanalına geçiş, kullanıcılara çok daha fazla istikrar sunacak. Şirket, geliştirici kanalındaki çoğu insan için şimdi muhtemelen beta kanalına geçmek için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Daha az sıklıkta güncelleme göreceksiniz, ancak işler daha az bozulacak. Beta kanalı, Windows 11'in son sürümünün nasıl görüneceğine çok daha yakın.


Daha fazla bekleyemeyenler için, şimdi muhtemelen işletim sisteminin yeni sürümüne bakmanın tam zamanı. Önce uyumluluğu test ettiğinizden ve mevcut sisteminizin tam bir yedeğine sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü neredeyse kesinlikle verileri kaldıracak veya kaybedecektir.