Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 11 harika olacak ama Microsoft neden işleri zorlaştırıyor?

Windows 11 harika olacak ama Microsoft neden işleri zorlaştırıyor?

Windows 11milyonlarca insan için harika bir yükseltme olabilir, ancak Microsoft'un makineleri açıkçası çok yorucu. Şimdiye kadar pek çok kişi Microsoft'un bazı değişiklikler yaptığını ve Windows 11'in bazı eski makinelerde çalışmayabileceğini ve yeni işletim sistemini kabul etmek için birçok bilgisayarın ayarlarının değiştirilmesi gerektiğini biliyor.


Birincisi, onu yükleyen bilgisayarların bir TPM'ye veya Güvenilir Platform Yöneticisine sahip olması şartı vardır. Çoğu insan muhtemelen TPM'yi duymamış olsa da endişelenmek için çok az neden var. Makul ölçüde modern bilgisayarların çoğunda bunlara sahiptir ve birkaç yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve bu fikre itiraz etmiyorum, TPM ve güvenli önyükleme kullanan bilgisayarlar, bilgisayar korsanlarının kötü niyetli kod saldırılarına karşı daha dayanıklıdır, bu nedenle bunları kullanmak için bazı sağlam nedenler vardır.

Windows 11 hata mesajı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gerçekten endişem, teknik olarak bir TPM kullanabilen ancak açılmayacak olan birçok bilgisayarın. Kendi yaptığım bilgisayarım yapmadı ve bir bilgisayar uzmanı olmasam da kesinlikle bir BIOS veya UEFI yapılandırması konusunda yolumu biliyorum. Sorun burada yatıyor, teknik olarak yetenekli makinelere sahip olanlar için Microsoft, bilgisayar ayarlarında basit bir değişiklik olmadığı için onları kapatıyor olabilir.

Belki daha da kötüsü, Windows 11 Home kullanıcılarının bilgisayarlarını kurmak için bir Microsoft hesabına sahip olmaları gerekliliğidir. Bu yeni ve yine çok sinir bozucu bir gereklilik. Microsoft'a bunu sordum ve resmi olarak yorum yapmaktan kaçındı, ancak arka planda, insanların buluta bağlı kullanıcı hesaplarına alışkın olduğu ve Apple ve Google gibi şirketlerin cep telefonları için bunu gerektirmesinin yaygın olduğu söylendi.


Bu tür bir doğru olsa da, bildiğim kadarıyla hem bir iPhone hem de Android cihazını bir kullanıcı hesabı olmadan kullanabilirsiniz. Apple'ın durumunda, yalnızca önceden yüklenmiş temel uygulamalara sahip olursunuz ve Google telefonları için aynısına sahip olursunuz ve alternatif mağazalardan manuel olarak uygulamaları yandan yükleyebilirsiniz.

Ama bu gerçekten konuyu atlıyor. Bu telefonlar için değil, PC'ler için ve bazı insanlar başka bir kullanıcı hesabı oluşturmakla ilgilenmiyor. Dürüst olmak gerekirse, şu anda bir hesaba ihtiyaç duyan her şey sayesinde aklımın ucundayım. Eterde bir yerde bir hesaba ihtiyaç duymadan şimdi bir kapı zili satın alamam.


Microsoft'un neden kullanıcı hesapları için zorladığını da biliyorum, hasta uygulama mağazasındaki çürümeyi durdurmak için açıkça çaresiz. Apple ve Google'ın canlı uygulama kitaplıklarını ve onlardan potansiyel gelir akışını gördüğünü ve kendi uygulama mağazası hakkında bir şeyler yapması gerektiğine karar verdiğini hayal ediyorum. Ve katılıyorum, Windows Mağazası, şüphesiz, Microsoft'un şimdiye kadar denediği en kötü şeylerden biri ve Clippy'yi kesinlikle unutmadım. Ancak insanları onu kullanmaya zorlamak verimsiz bir zaman ve para kaybı olacaktır.

Üstelik, biraz teknik bilginiz varsa, bu kısıtlamaların neredeyse tamamının göz ardı edilebileceği ortaya çıktı. az önce izledim harikaLinus Teknik İpuçları videosutam olarak bu konuda ve Microsoft'un bu değişiklikleri zorlama kararının normal insanlar için bir ceza gibi göründüğünü, teknik açıdan daha okuryazar olanların kurulum sırasında etrafta dolaşmak için Ethernet kablosunu çıkaracağını anlamak için kontrol etmenizi rica ediyorum. kullanıcı hesabı sorunu (Son derece ciddiyim, görünüşe göre bu işe yarıyor).


Hadi Microsoft, şu anda her şey çok güzel görünüyor. Windows her zamankinden daha iyi ve bir güç merkezi olmak üzere - gülünç kısıtlamalarla onu mahvetmeyin.

Bugünün en iyi Microsoft Windows 10 Home fırsatları 137 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatMicrosoft Windows 10 Ev... Walmart 127.59 $ $ 94.99 GörünümMicrosoft Windows 10 Pro Amazon $ 99,99 Görünüm Windows 10 Home - İspanyolca -... Best Buy $119,99 GörünümWindows 10 Home (USB -... Microsoft ABD 139 dolar GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz