Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Wingspan incelemesi: Hem içeriği hem de stili olan güzel bir masa oyunu

Wingspan incelemesi: Hem içeriği hem de stili olan güzel bir masa oyunu

Wingspan Wingspan Board Game için bugünün en iyi fiyatları - A ... Amazon Prime 55,97 $ Stonemaier Oyunlarını Görüntüle Hızlı Başlangıç ​​... Macy's 59,99 $ Stonemaier Oyunları Görüntüle Wingspan ... Amazon Prime 95,99 $ Stonemaier Oyunları Görüntüle Kanat Açıklığı ... Amazon Prime 128,34 $ Görüntüle Kontrol ediyoruz Her gün en iyi fiyatlarla 130 milyon ürün

Kanat açıklığı bunlardan biridirmasa oyunlarıoyunculara yapacak çok şey vererek ve yapmaları için yeterli olmayarak meydan okur. Göreviniz bir doğa rezervi inşa etmek ve onu kuşlarla doldurmak. Aletleriniz bir besin kaynağı, güzel resimli kuş kartları ve yumurtalar. Bu kaynakları mümkün olduğunca az artığı ile sizin için olabildiğince sıkı çalışmasını sağlamak zorlu bir iştir.


Bu büyüleyici temanın önerebileceğinden daha büyük bir soru. Wingspan, strateji oyuncuları arasında çok popüler ve bir sürü ödül kazandı. Bunlar arasında, aile strateji oyunlarının büyük bir pazar olduğu bir ülkenin en büyük ödülü olan Almanya'daki prestijli Kennerspiel des Jahres de bulunuyor. Ancak erişilebilir ancak derin oyun karışımı sayesinde, Wingspan çok daha geniş bir çekiciliği olan bir oyundur.

Wingspan masa oyunu incelemesi: Fiyat ve kimin için

Wingspan, öğrenmek ve oynamak için ortalama aile unvanınızdan biraz daha ilgili. Kutu, 10'un üzerinde bir yaş öneriyor, ancak bu iyimser hissettiriyor: 12, her şeyi gerçekten kavramak için daha uygun bir yaş gibi görünüyor, bu yüzden bu, onu bizim listemize pek girmeyecek. the-20-best-board-games-for-kids. Çoğu kopya, örnek bir oyunun ilk birkaç turunda size yol gösterecek bir kılavuzla birlikte gelir, ancak yine de ilk başta biraz yabancı gelebilir.

Bunun oldukça hobi kaynaklı olması, yaklaşık 40 £ / 45 $ olan fiyata yansır. İçinde olmayabilirucuz masa oyunuAncak kutuyu açtığınızda paranızın nereye gittiğini görebilirsiniz: kartlarda harika bir kuş sanatı vitrini var ve bir sürü sevimli küçük reçine yumurtası var. Hatta bir kuş besleyici şeklinde karton bir zar kulesi - masanın etrafında zıplamadan zar atmanın bir yolu - içerir.

Bir ila beş oyuncu arasında iyi oynuyor (evet, hem iyi bir solo oyun hem de harikaiki oyunculu masa oyunu) ve oynaması bir veya iki saat sürer - daha fazla insan daha fazla zaman demektir. Bu nedenle, daha büyük çocuklarla yapılan aile oyun geceleri ve ayrıca çiftler veya belki de strateji zevkleri varsa misafirlerle yemek sonrası oyun oynamak için iyidir. Yemek masasını kaldırmadan pratik yapmak istiyorsanız, PC'ler için çok şık bir dijital versiyon da var.


Wingspan masa oyunu incelemesi: Nasıl oynanır

Kuşları çekmeye çalıştığınız kişisel rezerviniz, yaşayabilecekleri üç habitata sahiptir: sulak alan, orman ve otlak. Sıra size geldiğinde, elinizden bir kuş kartı oynayabilir veya bir habitata & ldquo; kullanabilirsiniz & rdquo; kaynak elde etmek için bir yaşam alanı. Sulak alan size daha fazla kuş getirir, ormanlar yiyecek sağlar ve otlaklar yumurta sunar. Her yaşam alanında ne kadar çok kuş oynarsanız, o kadar çok kaynak sağlar. Ancak bu kuşları oynamak, yaşam döngüsünün zarif bir benzerliğinde, yiyecek ve yumurtalara mal oluyor.

Oynarken yarattığın şey bir tür kuş fabrikası. Elinizdeki kartlara ve yiyecek zarlarının üzerine yuvarlanan yiyeceklere bakmanız ve büyük kuş kafesini doldurmak için en iyi yolun ne olduğuna karar vermeniz gerekir. Ne kadar çok kuş oynarsanız, o kadar çok yumurta, yiyecek ve kart alabileceksiniz. Kuşların çoğu yalnızca bir veya iki habitatta yaşayabilir ve hepsi farklı yiyeceklere ihtiyaç duyar ve oyunun sonunda farklı miktarlarda puan değerindedir. Öyleyse asıl zorluk, en yüksek puanı alırken aynı zamanda verimli bir fabrikanın nasıl oluşturulacağıdır.


Kuşlar, noktalara giden tek yol değildir. Her turda, oyuncuların belirli bir hedefe karşı sıralamalarına göre bir bonus veren rastgele bir seçimden dağıtılan bir hedefi vardır. Örneğin, bir turda, bir platform yuvası inşa eden kuşlarda en çok yumurtaya sahip olan kişi olabilir. Bir sonraki, sulak alanlarda en çok kuşa sahip olan kişi olabilir. Bu, sonunda kazanıp kazanmadığınızı görmek için beklemek yerine, oynarken küçük zaferler elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca turlar sırasında oyuncuların stratejilerini karıştırarak işleri ilginç kılıyor.

Oyuncuların da kovalamak için benzer gizli hedefleri vardır ve bunlar yalnızca oyunun sonunda ortaya çıkar. Topladığınız kalan yumurtaların her biri de bir puan alır.


Bunların arasında, tüm bu hedefler hokkabazlık yapıyormuş gibi hissetmenize neden oluyor… şey, yumurtalar. Amerikan Çulluğu gibi büyük noktalı bir kuş kartınız olduğunu varsayalım, oynamak için iki böcek ve bir tohum isteyen bir otlak kuşu. Yiyecek alma yeteneğinizi artırmak için önce birkaç orman kuşunu deneyebilir ve oynayabilirsiniz. Ancak elinizde orman kuşları yoksa, önce sulak alan kuşlarının kart çekmenizi artırmasını istersiniz. Ve yapsanız bile, Woodcock'un yere yuva yapması, bir platform yuva hedefine karşı sayılmaz. Nereden başlıyorsun Buna tavuk ve yumurta problemi bile diyebilirsiniz ...

Bu bulmacayı diğer tüm oyunculardan daha iyi çözmek, her seferinde zorluğunuz. Ve bu genellikle tam bir muamma olsa da, oyun herkesi o fabrikayı inşa etmenin bağımlılık yapıcı doğasıyla çekiyor. Her zaman bir sonraki adıma bakarsınız, bir sonraki yükseltmeyi istersiniz ve bu yeni güçten yararlanmak için beklersiniz. Sadece kuş fabrikanızı inşa etmiyorsunuz, her adım sizi ona daha fazla yatırım yapıyor ve son aşamaya kadar başarıyı arzuluyor.

Ayrıca, istediğiniz öğelerin sıranızdan önce başkaları tarafından kapılıp kapılmadığını görmek için gergi kancaları üzerinde dengelenmiş mevcut yiyecek ve kuş kartlarını da izliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kendi rezervinizin sorunsuz çalışmasını sağlamaya odaklanmak, oyuncular arasında çok etkileşimli bir oyun olmadığı anlamına gelir. Diğer oyuncuların hareket etmesini beklerken, kendi sıranızı planlamaktan başka yapacak bir şey de yok, bu bazıları için sinir bozucu olabilir, ancak kendimizi bu planlamaya oldukça dalmış bulduk.

Bununla birlikte, birçok kuş, türlerine uyan bir tür özel güce sahiptir. Birkaçı oynandığında veya diğer oyuncunun sıraları sırasında etkinleştirilir. Örneğin, Sarı Faturalı Guguk kuşu, başka bir oyuncunun Yumurta Yumurtası yaptığı her eylemde yumurta bırakır.


Yine de çoğu, kaynakları elde etmek için yaşam alanlarını kullandığınızda harekete geçer. Bunların çoğu size ekstra puan veya kaynak sağlar, ancak bazıları size çok fazla stratejik esneklik sağlar. Berwick'in Çalıkuşu gibi küçük, fırsatçı kuşlar, en doğru kart iseler, habitatları değiştirebilirler. Çok güçlüdür: Eğer onları en doğru kart olarak tutabilirseniz. Hangi kuşu çizerseniz çekin, Wingspan sizi her fırsatta kanatlarınızda tutar.

Wingspan masa oyunu incelemesi: Karar

Sizi tatlı bileşenler ve rahatlatıcı bir temayla cezbeden, ardından onlara zorlu bir stratejik meydan okuma ile vuran Wingspan, pek çok tatlı noktaya vuruyor. Her seferinde daha iyi bir kuş fabrikası kurmaya çalışmanın bağımlılık yaratan doğası, ilk öğrenme eğrisini zor bulanların etkilenmesine yardımcı olacaktır. Ancak bu, iyi planlamayı ve yakın ilgiyi ödüllendiren bir oyundur. Bu, onu strateji hayranları ve birçok aile için harika kılıyor, ancak etkileşimli veya komik parti tarzı oyunlar isteyen insanlar o kadar eğlenmeyecek.

Wingspan Wingspan Board Game için bugünün en iyi fiyatları - A ... Amazon Prime 55,97 $ Stonemaier Oyunlarını Görüntüle Hızlı Başlangıç ​​... Macy's 59,99 $ Stonemaier Oyunları Görüntüle Wingspan ... Amazon Prime 95,99 $ Stonemaier Oyunları Görüntüle Kanat Açıklığı ... Amazon Prime 128,34 $ Görüntüle Kontrol ediyoruz Her gün en iyi fiyatlarla 130 milyon ürün

Wingspan masa oyunu incelemesi: Ayrıca düşünün

Bunun gibi fabrika oyunları - & ldquo; motor üreticileri & rdquo; olarak bilinir masa oyunu sahnesinde - Wingspan'den daha karmaşık olma eğilimindedir. Aslında daha erişilebilir olan birkaç tanesinden biri Century: Spice Road. Bu oyun tarzının sesini seviyorsanız ama Wingspan'in derinliği ve boyutu konusunda endişeleriniz varsa, buna bir göz atmaya değer.

Benzer şekilde hafif bir motor yapısı, mücevher satın almak için mücevher kullanarak basit bir oyun olan Splendor'dur ve daha sonra daha iyi taşlar satın almanız için size daha fazla mücevher verir! Mücevher kartopu. Oyun, Wingspan'in yumurtalarından daha eğlenceli olan mücevherleri temsil eden poker çipleriyle birlikte gelir (hiçbir anlam ifade etmez).

Tam olarak bir motor üreticisi olmayan, ancak oyun boyunca daha büyük ve daha iyi şeyler inşa etme hissini sunan daha hafif bir oyun The Quacks of Quedlinberg'dir. Burada, patlamamasını umarak malzemeleri gittikçe güçlenen bir iksire atıyorsunuz. Sağlam bir strateji özüne eğlenceli bir kumar unsuru ekler ve Wingspan gibi, aynı zamanda bir Kennerspeil des Jahres kazananıdır.

'Motor yapımı' tarafından rahatsız değilseniz, ancak stratejik zevklerinizi gıdıklayabilecek, öğrenmesi kolay bir oyun istiyorsanız, birkaç iyi aday vardır. Azul, sevimli küçük plastik fayanslarla desen eşleştirmenin soyut bir oyunudur. Sagrada'nın bazı benzerlikleri vardır ancak vitray pencereler yapmak için değerli taş zarları kullanır. Son olarak, Fotosentez, ormandaki en yüksek ağaçları büyütmenin hoş bir oyunudur ve Wingspan ile görünüm açısından eşleşen çok sınırlı sayıdaki oyundan biridir.

Bu oyunlarda en iyi fiyatlar İndirimli Fiyat Splendor Space Cowboys Splendor Board Game Amazon $ 44.99 $ 36.60 GörüntüleTüm fiyatları görünSchmidt Games CSG Quacks of ... Schmidt Games Quacks of Quedlinburg Amazon $ 88.90 GörüntüleTüm fiyatları görünPlan B Oyunları Azul Masa Oyunu ... Plan B Oyunları Azul Amazon $ 43.99 GörüntüleTüm fiyatları görünSagrada (Almanca) Taşkın Kapısı Oyunları Sagrada Amazon $ 61.06 GörüntüleTüm fiyatları görünMavi Turuncu Oyunlar ... Mavi Turuncu Fotosentez Aile Oyunu Amazon $ 39.95 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz