Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Wissec taşınabilir blender incelemesi: çok az, çok az maliyetli… ve çok az şey yapıyor

Wissec taşınabilir blender incelemesi: çok az, çok az maliyetli… ve çok az şey yapıyor

SMOOVII Blender, Amazon Birleşik Krallık'ta indirim yapıyor

Özetle Wissec Portable Blender incelemesi: Pille çalışan bir blender, çok ucuz ve bu durumda ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz


Taşınabilir karıştırıcılar çekiş kazanıyor. Bu kısmen, hareket halindeyken taze smoothie'ler hazırlamanıza izin verme yetenekleri sayesinde ve kısmen de Amazon'un her yerinde oldukları ve çok düşük maliyetli oldukları için.

Teorik olarak portatif bir blender, mutfakta zamanınızı kısaltmanıza yardımcı olur. İşe giderken çantanıza atıyorsunuz ve öğle tatilinde biraz meyve ve sebze alıyorsunuz, belki biraz da atıyorsunuz.protein tozuve bir smoothie yapın. NSSmoovii taşınabilir blenderson zamanlarda gözden geçirdiğim muhtemelenen iyi taşınabilir blendersatın alabilirsin; bu Wissec rakibi kovalayan sürüde çok oturuyor.

Wissec, belli belirsiz orta Avrupa ismine rağmen Çin'den geliyor ve Amazon'da büyük bir satıcı. 18 £ ile 22 £ arasında bir yerde fiyatlandırılır - dalgalanır - Wissec bulabileceğiniz en ucuz taşınabilir karıştırıcılardan biridir. Bıçaklar dışında tamamen plastikten yapılmıştır ve tek bir porsiyon için boyutlandırılmıştır. Satın almaya değer olup olmadığını görmek için geçen hafta denedim.

Wissec taşınabilir blender: fiyat ve bulunabilirlik

Wissec Taşınabilir Blender incelemesi


(İmaj kredisi: Wissec)

Şimdi Amazon İngiltere'de - ve başka hiçbir yerde - yaklaşık 20 £ karşılığında satın alınabilen Wissec, dört farklı renkte, hoş ve normal bir siyah veya oldukça hastalıklı mavi, yeşil veya mor seçeneklerle geliyor.

Bu özel taşınabilir blender Amerika'da mevcut değil, ancak şüpheli bir şekilde benzer görünenlerin çoğu 20-30 dolar arasında. Avustralya'da 30 AU$'dan 40 AU$'a kadar fiyatlandırma ile aynı hikaye.


Wissec taşınabilir blender incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Wissec Taşınabilir Blender incelemesi

(İmaj kredisi: Wissec)

Kutuda, karıştırma motoru ve bıçakları, bir karıştırma kabı, taşıma kayışlı bir kapak, tüm bu pütürlü parçaları elemeye yardımcı olan bir filtre ve bir USB-C şarj kablosu (fişsiz) bulunur. Ayrıca bıçaklardaki kalıntıları temizlemenize yardımcı olacak küçük bir temizleme seti de bulacaksınız. Hepsi çok iyi, ama temizlemeyi daha az zorlaştırdığını görmedim.


Bakmak için, Wissec blender değilfazlakötü. Basit bir tasarıma ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir – esasen bir USB-C şarj bağlantı noktası, bir güç düğmesi ve pilin zayıf olup olmadığını, beherin hizasının yanlış olup olmadığını veya çok fazla meyve paketleyip paketlemediğinizi söyleyen bir LED ışığı çalışması için içeride.

Plastik kapak, meyve ve sebzenizi eklemeniz için üstten vidalanır, ancak bununla veya onsuz çalışacaktır, bu nedenle kullanım sırasında düzgün şekilde vidalandığından emin olun. Karıştırma sonrasında, düzgün bir şekilde karışmayan daha büyük meyve parçalarının içeceğinize girmesini önlemek için kapağın yerleşik 'elek' - aslında delikli bir plastik disk - kullanabilirsiniz. Bunun dahil edilmesinin iyiye işaret olmadığını düşünmekte haklısınız.

Tüm smoothie içeriği düşmeden bardak doğrudan üniteden vidalanamaz - evet, bu benim başıma geldi. Smoothie'yi içine dökmek için ayrı bir kaba ihtiyacınız var. Tabii doğrudan üniteden içmekten memnun değilseniz. Bıçakların burnumdan birkaç santim ötede olduğunu ve pütürlü kısımların boğazıma boşaldığını görsem biraz garip hissederdim ama orası özgür bir ülke.

Bıçaklardan bahsetmişken, bunlar paslanmaz çelikten yapılmış, oldukça keskin görünüyor ve Wissec pazarlama malzemesine göre 22.000 RPM'de dönüyor. Çoğu meyveyi pürüzsüz bir sıvıya indirirken, daha sert meyve ve sebzeleri, donmuş meyveleri veya 1 veya 2'den fazla buz küpünü patlatmada o kadar da iyi değiller. Bu blenderi alacaksanız, gerçekten sadece çilek ve muz gibi yumuşak meyveleri karıştırmak için kullanılmalıdır.


Yine de oldukça hafiftir ve bu nedenle yalnızca 550 g ağırlığındaki bir çantada taşıması kolaydır. Üstelik, 380 ml'de sıvı hacmi söz konusu olduğunda, ortalama taşınabilir blender'ınızdan daha fazlasını elde edersiniz.

Wissec blender, tam olarak şarj edildiğinde yaklaşık 10 smoothie'yi karıştıracak 2000 mAh pile sahiptir. Bir USB kablosu aracılığıyla, bu tek kullanımlık blender, güç bankası, dizüstü bilgisayar, bilgisayar veya diğer USB cihazları tarafından kolayca şarj edilebilir.

Wissec incelemesi: performans

Wissec Taşınabilir Blender incelemesi

(İmaj kredisi: Wissec)

Performans söz konusu olduğunda, Wissec blender oldukça başarılı ve özleniyor. Testlerim, pek de büyük bir soru olmayan bir muz ve yaban mersini karışımını karıştırmayı içeriyordu. Öyle olsa bile, Wissec'in onu oldukça pürüzsüz bir kıvama getirmeyi başardığını buldum. Altta birkaç tane karıştırılmamış çilek buldum - o elek için şükürler olsun.

Başlangıçta, karıştırma kabında çok fazla meyve varsa ve bıçakların üzerinde duruyorsa, motorun yerinden oynamayacağını fark ettim. Üreticiler, bıçakları kapatmak için sıvı – yani su veya süt – eklemenizi tavsiye ediyor.öncemeyveyi ekleyerek. Bu, sürece biraz yardımcı olur.

Amazon'da, bazı yorumcular motorun yanmasından ve ana birimi eritmesinden şikayet etti. Elektrikli ve motorlu parçaları olan ve maliyeti sadece 20£/$20 olan bir cihazda bu bana kaçınılmaz görünüyor.

Wissec taşınabilir blender incelemesi: karar

Wissec Taşınabilir Blender incelemesi

(İmaj kredisi: Wissec)

Wissec taşınabilir blender aktif olarak çalışmıyorkötüfiyatını düşünürseniz. Size kablolu bir blenderde bulacağınız performans seviyesinin yakınında hiçbir şey vermeyecek - hattaNutribullet– bu yüzden orada herhangi bir yanılsama içinde olmayın. Örneğin, az miktarda meyve ve sebze eklemeden önce bıçakları su veya sütle 'yağlamanız' oldukça anlamlıdır.

Bununla birlikte, Wissec'in gücü yumuşak meyveleri ve sebzeleri ve az miktarda buzu karıştırmak için yeterlidir ve elbette kullanımı kolaydır. Wissec muhtemelen çok uzun ömürlü olmayacak, ancak ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. Depolama sahasını bunun gibi kısa ömürlü, pille çalışan, plastik aletlerle doldurduğumuz için gelecek nesillerin bizimle çok mutlu olacağını sanmıyorum, ancak artı tarafta, bundan tek kullanımlık güzel smoothie'ler alacaksınız.

Fiyatlar - SMOOVII Blender:▼