Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık Ve Formda Olma
  • /
  • Withings ScanWatch incelemesi: Fitbit Sense ve Apple Watch 6 ile aynı özellikler daha şık çantalar ile

Withings ScanWatch incelemesi: Fitbit Sense ve Apple Watch 6 ile aynı özellikler daha şık çantalar ile

Withings ScanWatch incelemesi - Anahtar özellikler


(Resim kredisi: Withings)

- Pil ömrü: 30 güne kadar
- Çok dalgaboylu PPG sensörü (kalp atış hızı / SpO2 sensörü / solunum bozuklukları)
- Elektrokardiyogram / AFib algılama
- İvmeölçer
- Bağlı GPS / çoklu spor takibi
- Paslanmaz çelik elektrotlar
- Safir cam
- PMOLED ekran
- Su derecesi: 5ATM'ye kadar
- Akıllı bildirimler

Withings ScanWatch incelemesi TL; DR: akıllı saatleri sevmeyenler için gelişmiş sağlık özelliklerine sahip hibrit bir akıllı saat.

Geçmişte benzer cihazlar görmüş olsak da, 2020 gerçekten akıllı saatin sağlıkla ilgili sürümlerinin yılıdır. Sensörler daha sofistike ve hassas hale geldikçe, wellness giyilebilir cihazları da daha çok yönlü ve özellik yüklü hale geliyor.

Ayıran çizgien iyi fitness takipçileriveen iyi koşu saatleriWithings ScanWatch gibi daha sağlık odaklı akıllı saatler piyasaya sürüldükçe bulanıklaşıyor ve genişliyor.


Şu anda ScanWatch, hem elektrokardiyogram (EKG) hem de fotopletismografi (PPG) yoluyla AFib algılama ve SpO2 ölçümü için CE işaretlidir. ScanWatch şu anda, bu yılın ilerleyen günlerinde beklenen uyku apnesi algılama yetenekleri için tam CE izni ile gece boyunca solunum bozukluklarını tespit edebiliyor.

Tanımadığınız bir durumda, CE işareti 'Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) içinde satılan ürünler için sağlık, güvenlik ve çevre koruma standartlarına uygunluğu gösterir'.


Withings'e göre ScanWatch, 'bugüne kadar tıbbi açıdan en gelişmiş giyilebilir cihaz' ve 'hem atriyal fibrilasyonu (AFib) hem de gece solunum bozukluklarını tespit etmek için dünyanın ilk klinik olarak onaylanmış hibrit akıllı saatidir'. Al bunu,Fitbit Sense!

ÖNEMLİ:Akıllı saat sensörleri daha hassas ve güvenilir hale gelse de, kalp sağlığınızla ilgili en ufak endişeleriniz varsa veya uykunuzla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bunu size söylemesi için akıllı saatlere güvenmeyin ve doktorunuzla veya yerel sağlık uzmanınızla iletişime geçin. müsait olacağın en erken zaman.


Withings ScanWatch incelemesi

(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Withings ScanWatch, Withings'de siyah veya beyaz olmak üzere iki boyutta (38 / 42mm kasa) mevcuttur. 249,95 £ / 279,95 € (38 mm) den başlayan fiyatlarla.

Withings, ScanWatch'ın bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde FDA onayının ardından 279 $ (38 mm) ve 299 $ (42 mm) karşılığında Withings, Amazon ve Best Buy mağazalarında satışa sunulacağını belirtiyor.

Günümüzün en iyi Withings ScanWatch fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Withings ScanWatch incelemesi


(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: kalite ve estetik inşa edin

Withings ScanWatch'ın görünüşünü ve hissini seviyorum. Sadece zamansız bir zarafet ile şık görünüyor. ScanWatch, sağlam 316L paslanmaz çelik kasa sayesinde iyi bir ağırlığa sahiptir. Hibrit saat kadranı Safir cam mercekle korunur, bu yüzden sadece yakışıklı değil aynı zamanda çizilmeye ve çatlamaya karşı da dayanıklıdır.

Kayış deri gibi görünüyor ve hissediyor ama öyle değil: Görünüşe göre 'dayanıklılığı, biyouyumluluğu ve rahatlığı' ile tanınan yüksek performanslı bir floroelastomer bant. Gerçekten de, özellikle günümüzde daha ucuz spor giyilebilir ürünlerle aldığınız bazı silikon bantlara kıyasla giymek rahat.

Küçük PMOLED ekranı, birkaç temel istatistik gösterecek kadar keskindir ve dijital kurma kolu ile kontrol edilebilir: ekranı etkinleştirmek için aşağıya basın ve widget'lar arasında gezinmek için çevirin. Oldukça basit.

Withings ScanWatch incelemesi

(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: EKG

EKG taramaları 30 saniye sürer ve saatten başlatılabilir. Sonuçlar, Health Mate uygulamasında 'Gösterge Tablosu' sekmesinde görüntülenebilir. Withings, ScanWatch'ın 'tıbbi sınıf EKG'yi talep üzerine alma yeteneği sayesinde bir kullanıcının AFib olup olmadığını tespit edebileceğini' iddia ediyor.

Tabii ki, insanların en çok ilgilendikleri şey EKG ve uyku sensörlerinin ne kadar hassas olduğudur, ancak ne yazık ki, ScanWatch'tan gelen verileri karşılaştırmak için elimde tıbbi ekipmanım yoktu, bu yüzden yalnızca saatin ve beraberindeki Health Mate uygulaması bana söyledi.

Sensörler, AFib'i tanımanın yanı sıra, proaktif kalp tarama özelliği sayesinde kalp ritminin çok yavaş veya çok yüksek olup olmadığını da belirleyebilir. Withings'in dediği gibi, 'gömülü PPG sensörü aracılığıyla, cihaz kalp atış hızını izleme yeteneğine sahiptir ve bu da kullanıcıyı çarpıntı hissetmeseler bile olası bir kalp olayına karşı uyarmasına olanak tanır'.

EKG taramalarının sonuçları PDF olarak dışa aktarılabilir ve doktorunuza teslim edilebilir. Muhtemelen bir pratisyen hekimin bir kardiyak sorunu doğrulaması için yeterli kanıt olmayacaktır, ancak bazı doktorları durumu daha fazla araştırmaya ikna edebilir.

Withings ScanWatch incelemesi

(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: uyku izleme

Withings tarafından itilen diğer ana ScanWatch özelliği, uyku izleme veya daha doğrusu, uyku sırasında 'solunum bozukluklarının tespiti'. Withings'e göre, 'bir milyar insanın hafiften şiddetliye kadar uyku apnesi geçirdiği tahmin ediliyor, ancak 10 kişiden 8'i buna sahip olduklarını bilmiyor'.

Elbette, kötü beslenme, uyku vakti rutininin olmaması, telefon ekranınıza çok fazla bakmanız, stres ve liste uzayıp gitmesi dahil, iyi uyumanızın milyonlarca nedeni olabilir. Bununla birlikte, asıl suçlu sizin solunum bozukluğunuzsa, ScanWatch bunu belirleyebilir.

Uykuyu izlemek için saati takmaktan başka bir şey yapmanız gerekmiyor ve Health Mate uygulamasında bir uyku programı ayarlamanıza da gerek yok. ScanWatch bir gece uyku öncesi filmimi kanepede uyku olarak izlerken algıladığından, bunu daha sonra eklemek faydalı olabilir. Uygulamada bir uyku programı ayarlayarak bu sorunlar gelecekte hafifletilebilir.

Bu küçük aksaklık bir yana, saat uykuyu oldukça iyi izliyor. ScanWatch yalnızca ne kadar iyi uyuduğunuza bağlı olarak bir 'Uyku Puanı' vermekle kalmaz, aynı zamanda uyku sırasında uyku süresini, derinliğini, düzenliliğini, kesintileri ve kalp atış hızını da izler.

Withings ScanWatch incelemesi

(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: aktivite takibi

Kesin olan bir şey var:Garmin Fenix ​​6 ProEgzersizleri izlemek için Withings ScanWatch'a gidin, ancak ikincisi adımlar, tırmanılan katlar vb. gibi günlük etkinlik takibi için yeterince iyidir. ScanWatch, koşma ve bisiklete binme gibi belirli etkinlikleri de otomatik olarak algılayabilir, ancak birkaç kez beni algıladı arabayı bisiklete binmek gibi kullanmak.

Ve 2020 yılı olduğu için, Health Mate uygulamasında belirli kilometre taşlarına ulaşarak kupaların kilidini açabileceğiniz sanal bir başarı sistemi var. Bazı başarılar tamamen rastgele olduğundan ve uygulama neden bunları aldığınızı söylemediğinden, bu özellik geliştirilebilir.

Withings ScanWatch incelemesi

(Resim kredisi: Withings)

Withings ScanWatch incelemesi: Karar

Withings ScanWatch, Withings Steel HR'nin değerli bir halefidir ve sağlıkla ilgili giyilebilir cihazların geleceğinin ne olabileceğine her zaman bu kadar az aralıklarla kapıyı açar. Tıpkı cep telefonlarının göz açıp kapayıncaya kadar günlük yaşam için nasıl gerekli hale geldiği gibi, bu evrimin bir sonraki adımı, sağlık istatistiklerinizi izleyen ve verileri kişisel akıllı cihazlarınıza geri besleyen sisteme hassas ve bağlantılı sağlık giyilebilir cihazları eklemek olacaktır. Withings ScanWatch'ın yaptığı tam olarak budur.

Withings ScanWatch üzerindeki EKG ve uyku bozukluğu sensörleri, AB'de CE işaretini alacak kadar doğrudur, bu nedenle gerçekten doğru olduklarını umabilirsiniz. EKG okumaları PDF olarak dışa aktarılabilir ve gerekirse doktorlara da gönderilebilir.

• Withings ScanWatch'ı doğrudan Withings'den satın alın, fiyatlar 249,95 £

Health Mate uygulaması aracılığıyla, ScanWatch, uykunuzu derecelendirebilir ve yeni Fitbit Sense'in size bir Stres Skoru sağlayabileceği gibi size bir Uyku Puanı verebilir. Her iki cihaz da temelde sağlığı oyunlaştırır ve umarım karmaşık sağlık ölçümlerini günlük kullanıcılar için daha sindirilebilir hale getirir.

Withings ScanWatch mükemmel değil: Birkaç durumda, otomatik aktivite algılama, araba sürmeyi bisiklete binmek ve koltukta oturmak uyku olarak yanlış anladı. Daha fazla kişinin saati takarak ve bu hataları manuel olarak düzelterek algoritmaya veri besleyeceğini varsayıyorum, sistem sonunda daha hassas hale gelecektir.

Fitbit Sense'in modern görünümünden hoşlanmıyorsanız ve bileğinize sarılmış daha zamansız bir tasarıma sahip bir akıllı saat tercih ediyorsanız, Withings ScanWatch, herhangi bir kalp sorununuz olmasa ve uykunuz uzun olsa bile sizin için mükemmel bir seçim olabilir. iyi de.

Günümüzün en iyi Withings ScanWatch fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz