Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Withings ScanWatch vs Withings Steel HR: hibrit akıllı saatlerin savaşı

Withings ScanWatch vs Withings Steel HR: hibrit akıllı saatlerin savaşı

Withings, kısa süreliğine Nokia'ya ait olan ve şimdi piyasadaki en iyi hibrit akıllı saatleri yapma misyonuyla kurucusunun eline geçmiş olan bir Fransız teknoloji firmasıdır.

Akıllı tartı, uyku takip cihazı ve diğer sağlık ve fitness cihazları da üretse de Withings en çok saatleri ile tanınır. Bu yazıda, en iyi modellerinden ikisini karşılaştıracağız,Taramaİzleve Çelik HR.

İkisi de iki smartwatch, fiziksel kadranları ve sadece küçük ve basit bir dijital ekrana sahip olmaları nedeniyle tam teşekküllü akıllı saatler yerine. Ancak estetik sadeliklerinin sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü bu analog kadranların altında bir sürü teknoloji var.

Withings ScanWatch


(İmaj kredisi: Withings)

Withings ScanWatch vs Withings Steel HR: Donanım ve tasarım

Orijinal Activité 2014'te piyasaya çıktığından beri Withings, güzel oldukları kadar akıllı da olan hibrit saatler üretme konusunda sağlam bir itibar kazandı. Yıllar içinde ekstra kadranlar, komplikasyonlar, sensörler ve işlevler eklenirken, hem ScanWatch hem de Steel HR orijinal modelin güzel görünümünü koruyor.

Bu saatlerin her ikisi de iki kasa boyutunda mevcuttur. Steel HR, 36 ve 40 mm kasa çapı seçenekleriyle iki modelden biraz daha küçük, ScanWatch ise 38 ve 42 mm seçenekleriyle sunuluyor.


Her iki saat için de iki boyut farklı tasarlanmıştır. Her birinin daha küçük olanında daha ince bir çerçeve bulunur ve daha büyük olan Steel HR ayrıca çerçevenin çevresine beş ila 60 arasında ikinci işaretleyici ekler. Dört saatin tamamı paslanmaz çelikten yapılmış kasalara sahiptir, Steel HR'nin 40mm Sport versiyonu, gizli anodize edilmiş siyah kasasıyla bir istisnadır.

Withings Çelik İK Spor


(İmaj kredisi: Withings)

Bir diğer öne çıkan seçenek ise pembe altın rengi paslanmaz çelik kasa ile seçilebilen 36mm Steel HR. Bunu lacivert bir deri kayışla eşleştirin ve bileğinizde ciddi anlamda şık bir akıllı saatiniz olsun.

Bu saatlerin tümünde, hızlı çıkarılabilen halkalara sahip endüstri standardı kulplar bulunur, bu nedenle kayışlar, beğendiğiniz herhangi bir saatle veya Withings tarafından satılan ek kayışlardan biriyle değiştirilebilir.

Her iki saat de siyah veya beyaz kadranlarla sunuluyor ve her ikisi de dairesel bir dijital göstergeye sahip geleneksel bir kadrana ve sırasıyla saat 12 ve altı konumlarına yerleştirilmiş ikinci bir kadrana sahip. Alt kadran, günlük adım hedefinizin yüzde kaçını tamamladığınızı göstermek için kullanılır ve dijital ekran, kurma koluna basılarak çeşitli ölçümler arasında geçiş yapabilir ve bir zamanlayıcı olarak kullanılabilir ve sizi bildirimler ve çağrılar konusunda uyarabilir. telefon. Saatler ayrıca gelen bir aramayı veya alarmı bildirmek için titreşir.

Önemli bir fark, ScanWatch'ın tüm sürümlerinin çizilmeye karşı dayanıklı safir camla nasıl korunduğu ve Steel HR'nin normal cam kullanmasıdır. Tüm bu saatler beş atmosfere kadar suya dayanıklıdır, bu nedenle yüzerken kullanılabilir, ancak dalış veya su sporları yapılmaz.


Uzun ve kısa, hem ScanWatch hem de Steel HR harika görünüyor (en azından bizim için) ve kişisel tarzınız için mükemmel saati bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli yüzeylerde sunuluyor.

Withings ScanWatch

(İmaj kredisi: Withings)

Withings ScanWatch vs Withings Steel HR: Sağlık, uyku ve fitness takibi

Daha yüksek fiyatıyla ScanWatch, Withings portföyünün mevcut amiral gemisidir ve bu nedenle en fazla özelliğe sahiptir. Hibrit saatler, bir Apple Watch veya Samsung Galaxy Watch'ın büyük dokunmatik ekranına sahip olmadığından, bu özelliklerin neredeyse tamamı sağlık ve zindelik üzerine odaklanmıştır.

(En azından Withings tarafından) dünyanın en gelişmiş sağlık giyilebilir cihazı olduğu iddia edilen ScanWatch, 7/24 çalışan bir kalp atış hızı monitörüne, tıbbi sınıf EKG özelliklerine, SpO2 ölçümleri ve solunum izleme için bir oksimetreye ve sürekli aktivite takibine sahiptir.

İkincisi, yürüme, koşma, bisiklete binme ve yüzmenin otomatik olarak algılanmasını ve ayrıca seçilebilecek 30'dan fazla spor ve egzersiz içeren özel bir egzersiz modunu içerir. Bağlı GPS, ScanWatch'ın dış mekan koşularının rotasını ve mesafesini izlemek için akıllı telefonunuzun GPS'ini kullandığı anlamına gelir.

Daha ucuz olan Steel HR ayrıca sabit kalp atış hızı izleme ve otomatik aktivite izleme özelliğine sahiptir, ancak ScanWatch'ın EKG ve oksimetresini kaçırır. Ayrıca Connected GPS, maksimum oksijen tüketimi (VO2 Max) tahmini ve çok çeşitli spor, egzersiz ve dans, yürüyüş, dövüş sanatları ve halter gibi aktiviteleri kaydetme özelliğine sahiptir.

Withings Çelik İK

(İmaj kredisi: Withings)

Her iki saatte de uyku sürenizi, düzenliliğinizi ve derinliğinizi, ayrıca kesintileri ve gece uykuya dalmak ve sabah uyanmak için geçen süreyi kaydetmek için kalp atış hızı monitörlerini ve ivmeölçerlerini kullanan gelişmiş uyku takibi vardır. Normal alarmınızın belirli bir süresi içinde en az uykuda olduğunuzda sizi uyandırmak için tasarlanmış bir akıllı alarm ayarlanabilir. ScanWatch, gece boyunca solunum bozukluklarını izlemek için Solunum Taraması özelliğini kullanarak uyku takibi ile bir adım daha ileri gider ve eğer yaygınsa uyku apnesinin bir işareti olabilir.

Her saat tarafından toplanan tüm veriler Bluetooth aracılığıyla Health Mate akıllı telefon uygulamasına gönderilir (iOS ve Android için ücretsiz). Saatler ayrıca, tercih ettiğiniz egzersiz uygulamasıysa, koşu ve bisiklete binme durumunuzu izlemek için Strava ile birlikte çalışır.

Withings ScanWatch vs Withings Steel HR: Pil ömrü

Çoğu hibrit saat, akıllı saat kuzenlerine kıyasla mükemmel pil ömrüne sahiptir. Withings, ScanWatch'ın şarj edilebilir pilinin normal kullanım sırasında 30 güne kadar dayanabileceğini ve ayrıca güç rezervi modunda 20 gün daha dayanabileceğini ve bu da saatin yalnızca zamanı ve izleme etkinliğini göstermesini sınırladığını söylüyor. ScanWatch'ı %80'e şarj etmek bir saat sürer ve sıfırdan %100'e iki saat sürer.

Steel HR, şarj başına 25 günlük normal kullanım veya pil yoğun egzersiz modunda beş güne kadar ve ayrıca güç rezervi modunda ek 20 gün ile benzer şekilde etkileyicidir. Her iki saat de bir USB kablosuna bağlı manyetik bir yuva aracılığıyla şarj olur.

Withings ScanWatch

(İmaj kredisi: Withings)

Withings ScanWatch ve Withings Steel HR: Fiyat

Brexit'ten bu yana, Birleşik Krallık'taki Withings fiyatları biraz sıra dışı. Bunun nedeni, artık %20 KDV eklenmeden önce gösteriliyor olmalarıdır. Sonuç olarak, ScanWatch vergi öncesi 208,29 Sterlin'den başlar ve 42 mm model için 233,89 Sterlin'e yükselir.

Steel HR, 36 mm için 141,63 Sterlin'den başlar, 36 mm pembe altın model için 166,63 Sterlin'e ve 40 mm Spor modeli için 158,29 Sterlin'e yükselir.

İkisi arasındaki temel farklar boyutları ve tasarımları, pil ömrü (buradaki fark minimum olsa da) ve ScanWatch'ın ek EKG işlevi ve kan oksijenasyonunun izlenmesidir.

Bunu beğendin mi?

  • Withings ScanWatch incelemesi
  • smartwatch: zeka ve stil arasında bir denge kurmak