Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Wolfenstein 2 Nintendo Switch'teki New Colossus incelemesi: kusurlu ancak kaçırılamaz bir liman

Wolfenstein 2 Nintendo Switch'teki New Colossus incelemesi: kusurlu ancak kaçırılamaz bir liman

Video oyunları dünyasındaki tüm üçüncü taraf yayıncılar arasında, Bethesda'nın tam olarak ne göstereceğini kim tahmin edebilirdi?Nintendo Anahtarıyapabilir. The Elder Scrolls V: Skyrim'in tam anlamıyla sallanan ihtişamından DOOM'un neredeyse şiirsel ultraviolansına kadar, elde oynanan oyunlar hiç bu kadar çok yönlü olmamıştı.


Bununla birlikte, Skyrim'in altı buçuk yıllık bir oyun olduğunu unutmak zor ve id Software’in franchise yeniden canlanmasının Switch’e geçişi tam bir yıl sürdü.

Birdenbire, gerçeklik devreye giriyor - Panik Düğmesi, açıklanamaz büyüsünü gerçekleştiripWolfenstein II: Yeni ColossusNintendo’nun konsoluna sekiz aydan az bir süre kaldı ve PS4, Xbox One ve PC'de gelen sürüm doğru mu?

Wolfenstein 2 incelemesi: grafikler ve ses

Evet - ve etkileyici bir şekilde de öyle - ama işe yaraması için olayların görsel tarafında birkaç darbe aldı.

Etkileyici derecede yüksek seviyeleri ve ekrandaki silahlı çatışmalar için işlem gücünü serbest bırakmaya yardımcı olmak için oldukça fazla bulanıklık var - bu, belirli silahları yakından incelerseniz veya bir NPC'nin yarı özelliksiz yüzünü incelerseniz daha çok öne çıkacak bir şey.


Oyunun çekiliş mesafesi de, genel bir çamurluğun daha karanlık görevlerinden bazılarını oluşturmasıyla bir darbe alıyor - bunlardan epeyce var, bu Nazilerin 2.Dünya Savaşı'nı kazandığı ve batı dünyasının çoğunu terk ettiği bir dünyada geçen bir oyundur. harabe halinde - bazen gezinmesi zor. Ancak, menüdeki gama ayarlarını artırmanın hiçbir şeyi kısmen düzeltemez.

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch


The New Colossus'un geçen Ekim ayında diğer platformlara ulaştığında bu kadar görsel bir güç merkezi olarak satılmasına yardımcı olan büyük parçacık efektlerinin çoğunda olduğu gibi hem hacimsel hem de dinamik aydınlatma kaldırıldı.

Hala çok güzel bir oyun - özellikle Switch'in akıllı telefonlar için tasarlanmış güçlendirilmiş bir Tegra X1 işlemcide çalıştığını düşündüğünüzde - ancak makyajı birden fazla kez lekelenmiş bir oyundur.


Kare hızı, gerçekleşen işleme miktarına bağlı olarak ekrandaki piksel sayısını yükselten ve düşüren uyarlanabilir bir çözünürlük özelliğiyle geçen yılın DOOM bağlantı noktasına göre çok daha kararlı.

Hiçbir seviyenin kesilmediğini veya yükleme süreleriyle sınırlanmadığını düşünürsek, bu olağanüstü bir başarıdır. Görevler veya oyuncu ölümleri arasındaki yükleme süreleri bile neyse ki kısadır.

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

Sonuç, avuç içi modunda en çok zevk alan bir şeydir. TV'nize bağlandığında ve görüntülendiğinde hala oynanabilir olmaktan daha fazlasıdır, ancak Panic Button'ın çok daha az güçlü bir donanımla çalışan üçlü A konsol / PC atıcısı elde etmek için kullanmak zorunda kaldığı bulanıklık çok daha belirgin hale gelir.


The New Colossus'u zaten diğer platformlarda oynadıysanız, bu Switch bağlantı noktası gözleriniz için biraz fazla çamurlu olabilir. Ancak el veya masaüstü modunda, görsel düşüşün çok daha az dikkat dağıtıcı olduğunu gördük.

Ama olay şu. Görsel parlaklığının bir kısmını (ve bazı sahnelerdeki vahşetin bir kısmını, garip bir şekilde) kaybetmiş olsa da, kısa sürede bu değiş tokuşun tamamen buna değdiğini fark edeceksiniz. Bu, Nintendo Switch'te görkemli bütünüyle uygun bir birinci şahıs nişancı oyunudur.

En akılda kalıcı ve ilgi çekici tek oyunculu hikayelerden birini içeren BioShock'un bu tarafını oynayabilirsiniz. Panic Button bir kez daha imkansızı mümkün kıldı ve Wolfenstein II’nin acımasız alt-tarih dünyasını her yere götürebileceğiniz bir cihazda hayata geçirdi.

Wolfenstein 2 incelemesi: hikaye ve oynanış

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

2014'te Wolfenstein: The New Order'ın bıraktığı yerden devam eden The New Colossus, Üçüncü Reich'e karşı küçük bir isyancı grubunu yönetmeye çalışırken kır saçlı ve yaralı savaş gazisi & lsquo; BJ 'Blazkovicz'in hikayesini sürdürüyor.

60'ların tüm hızıyla devam ettiği ve New York'un atom bombasıyla dümdüz hale geldiği Nazi öldüren kahramanımız, faşist savaş makinesini sonsuza dek durdurmaya yönelik bir son çare girişiminde ABD'nin soluna doğru yola çıktı.

Elbette, kulağa geldiği kadar aptalca, dev makinelerde Naziler, Roswell'de kantar bandı yürüyüşlerine ve çok daha fazla B-film benzeri ayrıntıya liderlik eden KKK üyeleri, ancak sizi nadiren sıkılan veya bağlanmayan bir şey.

Ağır ve ödüllendirici nişancı şablonu, sizi dışarı atmak için birlikte çalışan düşman dalgalarına karşı savaşırken, açık uçlu seviyelerde taktiksel gizlilik veya topyekün savaş seçenekleri sunan açık uçlu seviyelerle, deneyimin büyük kısmı olmaya devam ediyor.

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

Elinizin altındaki silah cephaneliği biraz daha çeşitli olabilirdi, ancak her bir silahı belirli bir oyun tarzını destekleyecek şekilde uyarlamanıza olanak tanıyan basit bir yükseltme sistemi var.

İster sessiz bir SMG arayan sinsi bir avcı olun, ister ekstra etli bir saldırı tüfeği çaresizliği içinde kana susamış bir savaş kışkırtıcısı olun, ihtiyacınız olan tüm dürbünler vardır (kaynak arayışında her seviyeyi keşfetmeye istekliyseniz).

Yeni Colossus ayrıca pasif bir yetenek sistemi kullanıyor. Dolayısıyla, bir XP çubuğunun seviyesini yükseltmek veya sürekli dallanan bir beceri ağacına puan atamakla zaman kaybetmek yerine, belirli bir oyun tarzına bağlı bir dizi oyun içi göreviniz var.

Bu nedenle, sessizlik içinde oynamaya ve düşmanlarını sessizlikte öldürme eğiliminde olan oyuncular, daha az çatışmalı bir oyun tarzını destekleyen güçlendirmelerin tadını çıkaracaklar. Çifte saldırı tüfeği ile girip delirmek istiyorsanız, tersi de geçerlidir.

Wolfenstein 2 incelemesi: ekstra modlar ve özellikler

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

Dişlerinizi daldırmak için çok oyunculu bir mod olmasa da (oyunun diğer sürümlerinde de eksik olan bir şey), hala bulunabilecek çok sayıda tekrar değeri var. Başlangıç ​​olarak, The New Order'a çok benzeyen tek oyunculu kampanya, canlandırıcı derecede uzun ve bitirmeniz 10-12 saat sürer.

Çoğunlukla açık plan seviyelerinde dolaşmak için her türden koleksiyon parçası ekleyin ve sizi oynamaya devam ettirmek için fazlasıyla yeterli. Çoğunlukla konsept sanatı gibi küçük şeylerdir, ancak yine de değerli bir ikramdırlar

Oh, ve sonra, en yükseğe itilirse, neredeyse imkansızın sınırını oluşturan çoklu zorluk ayarları var. Kampanya, standart zorlukta The New Order kadar acımasız olmasa da, en üst ayarlarda ölümcül bir maceraya dönüşüyor ve en ufak bir hatayı bile anında ölümle cezalandırıyor. Neyse ki yine de manuel olarak tasarruf edebilirsiniz, ancak sağlık şimdiye kadar sadece yenilenir ...

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

Gyro nişan alma özelliği lansmandan itibaren de mevcut - Panic Button'ın DOOM portuna geriye dönük olarak eklenmesi aylar aldı. Hareket kontrollerini kullanmak, Call of Duty: Modern Warfare: Reflex Edition gibi Wii tabanlı atıcıların korkunç anılarını geri getirebilir, ancak Joy-Cons'daki mükemmel jiroskoplar sayesinde gerçek bir muamele yapıyor.

İster tüm Switch'i elde taşınır modda kullanıyor olun, ister masaüstü / yerleştirilmiş modda sadece Joy-Cons ile nişan alıyor olun, silahlı çatışmalar ve navigasyon doğal ve ödüllendirici hissediyor.

Wolfenstein 2 incelemesi: karar

Wolfenstein 2 incelemesi Nintendo Switch

Görsel doğruluktaki düşüş zaman zaman biraz sinir bozucu olsa da - özellikle bunu daha önce başka platformlarda oynadıysanız - sonuçta Panic Button'ın son on yılın en iyi atıcılarından birini Nintendo'ya getirdiği gerçeğinden vazgeçmiyor. Bağımlılık yaratan ve içgüdüsel FPS oynanışı bozulmadan geçiş yapın.

Hikayesinin B-filmi iğrençliğinden silahlı çatışmalarının yoğun ve dinamik doğasına kadar, bu, onu çalıştırmak için yeterince güçlü olmaması gereken bir karma konsolda kara büyü ile yoğunlaştırılmış bir yaz gişe rekorları kıran bir film.

Switch için bir poster çocuğuna ihtiyacınız varsa, doğru geliştirme ellerinde olabilir, Wolfenstein II: The New Colossus işte budur. Bravo, Panik Düğmesi.