Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Dünya Uyku Günü 2021 araştırması, dünyanın en başarılı insanlarının uyku alışkanlıklarına dalıyor

Dünya Uyku Günü 2021 araştırması, dünyanın en başarılı insanlarının uyku alışkanlıklarına dalıyor

Bugün Dünya Uyku Günü! İyi bir gece uykusunun yararlarından sıklıkla bahsedilir, ancak başarılı bir insan olmak için gerçekten o düzenli sekiz saate ihtiyacınız var mı? Erkenci, gece kuşu veya kısa uyuyan biri olmanız fark yaratır mı?


Uyku uzmanları,DormeoÖğrenebileceğimiz herhangi bir kalıp olup olmadığını görmek için, Myers-Briggs kişilik tipleriyle birlikte dünyanın en yüksek uçan 10 kişinin uyku düzenine baktık. Çalışma, politikacılardan spor yıldızlarına ve iş adamlarına kadar uzanıyor.

  • göz atınUyku Günü satışlarında en büyük yatak fiyatları
  • En iyi yatak 2021: uyku düzeninizi yükseltin

Peki ne buldular? Görünen o ki, yedi-dokuz saat ideali o kadar da fark yaratmıyor. Kapsanan 10 ünlü arasında, gecenin 6 saati yaygındır, birkaçı düzenli olarak bundan daha da azdır (her ne kadar Trump'ı önermesek de, bir gecede 3 saati olan bir rol model olarak düşünülmelidir).

Çalışmaya katılan ünlülerin çoğu gece yarısı veya sabah 1'de yatmaya gittiği için erken uyumak oldukça nadirdi. Ancak Tim Cook (9.30pm) ve Oprah (10pm) beğenileri bu trendi destekliyor.

Ortak bir konu, tüm ünlülerin erken kalkanlar olmasıdır. Sabah 7'den sonra kimse kalkmaz (uyku döngünüzün kilit altında olduğunu fark ederseniz, biruyandırma ışığıdurumu sıfırlamak için). Aşağıdaki bilgi grafiğindeki tüm bulgulara göz atın.


Dormeo Uyku Çalışması - www.dormeo.co.uk/blog/how-much-rest-for-success-10-leaders-sleep-habits-compared

(İmaj kredisi: Dormeo)

Dormeo'dan Phil Lawlor, 'Ünlü yüzlerden oluşan bu listeye bakıp 'kısa uyuyan' biri olarak hayatı denemeye değeceğini düşünebilirsiniz, ancak bunların muhtemelen küçük bir azınlık olduklarını aklınızda bulundurmaya değer' diyor. 'Ayrıca, Tim Cook, Bill Gates ve Oprah Winfrey de dahil olmak üzere listemizin yarısının her gece en az 7 saat olduğunu unutmayın, bu yüzden bol bol dinlenen çok sayıda ultra başarılı insan var.'


[Kaynak:kubbe]