Close
  • Ana
  • /
  • Yaşam Tarzı
  • /
  • 2020 Dünya Viski Günü: En iyi İskoç viskisi, İrlanda viskisi, Bourbon ve daha fazlası

2020 Dünya Viski Günü: En iyi İskoç viskisi, İrlanda viskisi, Bourbon ve daha fazlası

Küresel sağlık krizinin bir sonucu olarak hepimiz evde sıkışıp kalmamıza rağmen, bu yavaşlamak ve yeni deneyimler yaşamak için zamanımız olduğu anlamına geliyor. Ve iyi bir viskinin tadını çıkarmak gibisi yoktur.


Her yıl Mayıs ayının üçüncü Cumartesi gününe denk gelen Dünya Viski Günü, viskiyle ilgili her şeyin kutlandığı bir gündür. Zaten bir viski uzmanı olup olmamanız veya ruh konusunda yepyeni olmanız farketmez: bir bara gidemeyeceğiniz için, Dünya Viski Günü kendinize iyi şeyler atıştırmak için mükemmel bir fırsattır. .

Aşağıda dünyanın en ünlü viski içme bölgelerinden bazılarından beş harika dram var. En sevdiğiniz bardağı alın, aşağıdan en iyi seçimlerimizden birini sipariş edin ve kutlamaya hazırlanın. Sláinte!

  • En iyi Bourbonlar: eski Kentucky'nin en iyisi Juleps, Old Fashioneds, temiz veya buzlu

Dünya Viski Günü: İlk kez bir viski nasıl tadılır?

Zaten biraz viski bilgisine sahipseniz, içmeyi sevdiğiniz viskiler söz konusu olduğunda, muhtemelen kendi beğenilerinizi ve sevmediklerinizi geliştirmişsinizdir. Bir Bourbon insanı olabilirsiniz, bir İskoç bilgini veya belki de arada bir Eski Moda gibisiniz. Deneyimsizler için, Johnnie Walker marka temsilcisi Ali Reynolds'a ilk viskinizi denemeyle ilgili bazı uzman tavsiyeleri için başvurduk.

Reynolds, `` Her şeyden önce, tanıtım viskisiyle başlayın '' diyor. Johnnie Walker gibi harmanlanmış Scotch'ların harman içinde keşfedilecek çok çeşitli tatları vardır, bu nedenle yeni ve uzman viski içenlerin hoşuna gidecek bir şeyler vardır.


`` Dramlar arasında yudumlamak ya da viskiye tat katmak için yanınızda bir bardak su olduğundan emin olun. Viski, en çok sevdiğiniz şekilde içilmeli - ister temiz ister bir Highball veya kokteyl olsun - ama lezzetleri gerçekten anlamak için her zaman oda sıcaklığında saf viskiyi tadın. '

Dünya Viski Günü: En iyi İskoç viskisi, İrlanda viskisi, Bourbon ve daha fazlası

Johnnie Walker Siyah


(Resim kredisi: Viski Borsası)

1. Johnnie Walker Black Label

Kalıcı bir klasik olan Johnnie Walker, en ünlü harmanlanmış Scotch olabilir.

Teknik Özellikler
ABV:% 40 Tür: Karışım Yaş: 12 Yaşında Ülke: İskoçya
Satın alma nedenleri
+ İçmesi kolay + Highball'da Harika + Uygun Fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Harika bir ilk viski. İskoçya'nın dört bir yanından, Edinburgh yakınlarındaki ova Glenkinchie damıtma tesisinden Islay adasındaki kıyı Caol Ila'ya kadar farklı viskilerin bir karışımı. Narin, meyvemsi ve dengeli olması içimi çok kolaylaştırır.

Dünyanın en tanınmış Scotch viskilerinden biri, neredeyse her yerde mevcuttur. Kendi başına iyi değil: bir sürü buz, soda ve bir dilim limon ile bir Highball'da deneyin. Güneşli bir Mayıs Cumartesi için mükemmel.


Talisker 10

(Resim kredisi: Viski Borsası)

2. Talisker 10 Yaşında

Skye'dan tuzlu, dumanlı tek malt

Teknik Özellikler
ABV:% 45,8 Tür: Tek malt Yaş: 10 Yaşında Ülke: İskoçya
Satın alma nedenleri
+ Büyük ve cesur tatlar + Tuzlu ve dumanlı + Kalabalıktan hoşlanan tek malt BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Sert viski hayranları arasında en popüler bekar maltlardan biri olan Talisker 10, inanılmaz bir içecek. Johnnie Walker gibi birçok farklı viskinin karışımının aksine, tek bir malt, yalnızca bir içki fabrikasından gelen bir viskidir.

Skye Adası'nda yapılan bu özel tek maltın, güçlü dumanının altında 'tatlı, armut benzeri bir kaliteye' sahip olduğu söyleniyor. Bu sert ve tatlı kombinasyonu, onu dünya çapında sevilir kılıyor.

Kızıl Göğüs 12


(Resim kredisi: Viski Borsası)

3. Redbreast 12 Yaşında

Etraftaki en iyi İrlanda viskilerinden biri

Teknik Özellikler
ABV:% 40 Tür: Tek Kap Durgun Yaş: 12 Yaşında Ülke: İrlanda
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten zengin, baharatlı bir dram + Geleneksel tek kap hala viski stili + Şımartıcı kırmızı şarap / meyveli kek lezzetleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

İskoçya'nın tek maltıyla tanınmaya başlaması gibi, İrlanda da 'tek kaplık hareketsiz' viskilerin öncüsü haline geldi. Harmanlar, birçok farklı tahıldan yapılmış çok sayıda farklı damıtma tesisinden viskiler olsa da, tek bir tencere hala viski, malt ve malt edilmemiş arpa karışımından tek bir yerde yapılır.

En iyilerden biri olan Redbreast, sıvıyı alır ve 12 yıl boyunca oloroso Sherry'yi taşıyan fıçılarda yaşlandırır, bu da ona o derin, zengin rengi veren şeydir. Baharatlı, tatlı ve yapışkan: biraz sıvı meyveli kek gibi.

Şişe başına £ 45'in biraz altında biraz daha pahalı, ancak maceraperest hissediyorsanız, ortalama bir 'İrlandalı' Eski Moda kokteyli yapar.

Buffalo İzleme

(Resim kredisi: Viski Borsası)

4. Buffalo İzleme

Harika bir tanıtım Bourbon

Teknik Özellikler
ABV:% 40 Tür: Bourbon Yaş: Yaş beyanı yok Ülke: Amerika
Satın alma nedenleri
+ Piyasadaki en iyi çok yönlü Bourbonlardan biri + Vanilya ve şekerleme aromaları + Kokteyllerde mükemmel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Buffalo Trace, alabileceğiniz en iyi Bourbon'lardan biridir: ucuzdur, popülerdir ve bir kokteylde olduğu kadar kendi başına da iyidir. Bourbonlar her zaman daha önce hiç kullanılmamış Amerikan meşe fıçılarda yaşlandırılır, bu nedenle genellikle ahşaptan elde edilen güçlü vanilya ve şekerleme aromalarına sahiptirler.

Sade veya buzlu harika bir içecek olmasına rağmen, Old Fashioned'de parlıyor. Genellikle Bourbon veya çavdar viskisiyle yapılan Old Fashioned, en ünlü viski kokteyli ve kesinlikle evde denemeniz gereken bir kokteyl. Viski, buz, portakal ve biraz acıya ihtiyacınız olacak.

Namludan Nikka

(Resim kredisi: Viski Borsası)

5. Namludan Nikka

Lezzetli bir Japon viskisi

Teknik Özellikler
ABV:% 51,4 Tür: Karışım Yaş: Yaş beyanı yok Ülke: Japonya
Satın alma nedenleri
+ Güçlü, tam aromalı bir Japon viskisi + Karanfil, karamel ve yumuşak portakal notaları + Birden çok ödül kazandı

Japonya, viski sahnesinde hızla yükselen bir yıldız haline geldi, o kadar ki, artık yaşa göre belirtilen viski kıtlığı var. Eski şişelerle gelmek zor, çünkü viski hayranları ne kadar iyi olduğunu anlayınca, hepsi çabucak kapandı.

Nikka From The Barrel, Nikka damıtım şirketinin işleri uygun fiyatlı tutarken bu tatları çoğaltma yoludur ve hayal kırıklığına uğratmaz. Kalabalıktan hoşlanan bu viski, listemizdeki en güçlü viskidir, ancak yumuşak meyveli notalara yol açan biber, tatlı karamel, karanfil ve şekerlemeyle beğenilecek çok şey var.

Bunu beğendin mi?

  • En iyi beş İrlanda viskisi
Bugünün en iyi Neat Ultimate Viski Bardağı fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Talisker Fırtına Adaları Tek Malt Viski fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol ediyoruz Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürün