Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi

Bir cümleyle Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: Düzenli DIY kullanımına dayanacak herhangi bir alet kutusuna sağlam, uygun fiyatlı bir ek.


Worx, bir şantiyede görebileceğiniz ultra dayanıklı elektrikli el aletleri üretme konusunda Bosch, DeWalt veya Milwaukee ile aynı üne sahip olmayabilir, ancak bunlar DIY meraklıları için yeterince iyidir ve şirketin WX372 Darbeli Matkap Evdeki hafif delme ve sabitleme işleri için harika bir çözüm. Bu yüzden bizim oldukça kesin listemizi oluşturuyor.en iyi akülü matkaplarsatın almak.

DeWalt ve Ryobi gibi en son Lityum-iyon pil teknolojisiyle çalışır - bkz.Ryobi One 18v Darbeli Sürücü incelemesi– tüm bir araç kataloğunu çalıştırmak için kullanılabilir. Daha da önemlisi, hızlı bir şekilde şarj olur (birlikte verilen şarj cihazı aracılığıyla) ve uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra bile suyunu iyi tutar.

Darbeli matkap olduğu için, ahşap ve metalde delik delmek için standart bir matkap işlevi görme veya vidaları sıkmak için çift ucu kullanma ve ayrıca daha sert duvarlarda delik açmak için harika olan darbeli delme işlemi yapma seçeneğine sahiptir. tuğla işi.

Endişelenecek bir kablo olmadan, evin etrafında uzun uzatma kabloları aramaya gerek yoktur ve Worx WX372 Darbeli Matkap kolayca bir kemere klipslenebilir veya bir alet kutusuna atılabilir, böylece işten işe kolayca geçmenizi sağlar.


Verilmiş, daha fazla güç çekebilen ve bu nedenle para için çok daha fazla homurdanma sunma eğiliminde olan kablolu darbeli matkap seçenekleri kadar güçlü değil. Ancak yine de 50 Nm büküm kuvveti sağlar, daha profesyonel modellerden biraz daha ucuzdur ve birden fazla pil, bir taşıma çantası ve çoklu matkap kombinasyonları ile birlikte gelir.

Worx WX372 Darbeli Matkap İncelemesi


(Resim kredisi: Worx)

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: yapı kalitesi

Bu matkabın daha yeni modelleri, daha ucuz plastik gövdeden uzaklaştı ve motoru ve dişlileri korumak için metal malzemeler kullanmaya başladı, daha performans odaklı fırçasız motorlar kullanıldı. Bunu akılda tutarak, Worx WX372 şimdi oldukça ucuz görünüyor ve hissediyor.

Tork ayarlarını aynanın etrafındaki döner bir kadran ile ayarlamak, daha pahalı rakiplerin ağırlığına veya yüksekliğine sahip değildir ve kauçuk kaplı plastik tutamak, tuğla işinde büyük delikler açmaya çalışırken sadece küçük bir titreşim direnci sunar.


Ne olursa olsun, zorlu bir alet olmaya devam ediyor ve onu büyük bir yükseklikten düşürmekten veya iş kamyonetinizle ezmekten çekiniyor, uzun süre dayanacak. Pil paketleri tıknazdır ve güven verici bir tıklama ile yerine kayar.

Bu matkabı aylarca kullandıktan sonra, bir kez bile başarısız olmadı ve piller şarjlarını korumak için iyi bir iş çıkarıyor. Matkabın birkaç ay toz toplamasına izin vermek ve sonra sadece çalışmaya hazır olduğunu bulmak için geri dönmek mümkündür.

Worx WX372 Darbeli Matkap İncelemesi

(Resim kredisi: Worx)

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: özellikler

Burada çok fazla süslü özellik yok, sadece matkap gövdesi, bir pil ve bir şarj cihazı var. Oh, oldukça sağlam bir plastik taşıma çantası alıyorsunuz ve bu matkaplardan bazıları, matkap ve sürücü uçları gibi bir dizi kullanışlı aksesuarla birlikte geliyor veya çoklu matkap kombo kitinin bir parçası olarak geliyor.


Pilin yanında ünitenin tabanına vidalanan isteğe bağlı bir kemer köprüsü eki bulunurken, tabanın önüne küçük bir LED ışık yerleştirilmiştir ve yukarı doğru açılıdır, böylece tetiğe basıldığında çalışma yüzeyini aydınlatır .

Bu anahtarsız bir mandren kurulumudur, bu nedenle matkap uçlarını değiştirirken bir anahtar aramanıza gerek kalmaz, ancak bu, matkabın bir çalışma yüzeyine takılırsa veya takılırsa, matkap ucunun gevşek çalışma alışkanlığına sahip olabileceği anlamına gelir. . Neyse ki, bu gerçekleşmeden önce matkabı durdurması gereken bir güvenlik işlevi var.

Worx WX372 Darbeli Matkap İncelemesi

(Resim kredisi: Worx)

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: performans

Daha büyük duvar işleri için, sahip olduğum eski bir kablolu darbeli matkabı kazma eğilimindeyim, çünkü sert malzemelerde büyük delikler açarken bu gelişmiş hassasiyetten daha fazla tork sağlıyor.

Bununla birlikte, Worx WX372 Darbeli Matkap, daha küçük görevlerin üstesinden gelirken harika bir iş çıkarır ve doğru matkap uçlarına yatırım yaptığınız sürece rafa asma, ahşap işleri ve biraz metal delme işlemlerini kolayca halledebilir.

Sağlanan çift ucun vidalama çalışması için oldukça zayıf olduğunu ve birçok uygulama için beceriksizce boyutlandırıldığını gördüm. Eldeki görev için iyi yapılmış ve inşa edilmiş bazı parçalara yatırım yapmak ve yatırım yapmak için para ödüyor.

Bunun yanı sıra, iki vitesli şanzıman, yayılan tork üzerinde bol miktarda kontrol sunar ve hatta özel bir vidalama ayarına sahiptir, böylece aşırı agresif bir tetik parmağıyla vida uçlarını yuvarlamazsınız. Ayrıca, darbe işlevinde 22 ayar vardır, böylece yumuşak bir duvar yüzeyinden geçmekten kaçınabilirsiniz.

Küçük LED ışığı, çalışma yüzeyini aydınlatmak için iyi bir iş çıkarır, ancakRyobi'nin Tri-LED'iörneğin kurulum, düzgün karanlık nesnelere ışık vermek için çok daha iyidir. Daha önce de belirtildiği gibi, matkabı aylarca kullandım ve pil ömrü inanılmaz derecede güçlü, ayrıca piller iki kat hızlı şarj oluyor gibi görünüyor.

Bu pili değiştirmek ve sahip olduğum küçük bir darbe sürücüsü de dahil olmak üzere diğer uyumlu Worx ürünleriyle kullanmak gerçekten çok kolay. Hızlı bir şekilde taşınabilen ve birden fazla görev için kullanılabilen iyi bir iki matkaplı kurulum sağlar.

Worx WX372 Darbeli Matkap İncelemesi

(Resim kredisi: Worx)

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: müşteriler ne diyor

Amazon İngiltere'den

“Worx'e dönüştürüldüm, gerçekten iyi yapılmış ve sağlamlar. Şimdi ikisini de defalarca kullandım ve onları suçlayamam. Dahil olan kullanışlı taşıma çantası harika, genellikle onu arabamda bırakırım, bu yüzden ihtiyacım olduğunda elimde olur.”

'Çok zayıf pil ömrü, matkap darbeli sürücüden daha fazla güce sahiptir, mandren sürekli gevşek çalışır.'

'Darbeli matkap karbonlu kireçtaşında biraz zorlandı ama normal tuğla ve cüruf bloğu iyiydi, ahşap/metal sorun değil.'

'Sonunda öleceklerini düşünürken bazı DIY çalışmaları için onları aldım. Her ikisi de 4 günlük mücadeleden sağ çıktı ve başka bir deneme için burada olacaklar gibi görünüyor. Para için büyük bir değer. Onlara yoğun bir iş atılırsa ikinci bir şarj cihazı ile yapabilirdi.”

Worx WX372 Darbeli Matkap incelemesi: karar

Worx WX372 Darbeli Matkap muhtemelen ciddi sert taş veya beton işleri için yeterince güçlü değildir, ancak herhangi bir DIY projesine mükemmel, düşük maliyetli bir katkı sağlar. Uzun ömürlü olması ve uzun pil ömrüyle, sıradan alçıpan ve ev tuğla işlerinin üstesinden kolayca gelirken, doğru uçla can sıkıcı düz paket yapıları hızlandırmak için kullanışlı bir vidalama cihazı olarak iki katına çıkar.

Pil ömrü iyi ve şarj süreleri çok uzun değil, matkabın kullanımı çok kolay, kompakt ve hafif, kolu ve bileği çok fazla zorlamadan saatlerce kullanım sağlıyor.

Her şeyden önce, matkap tipik olarak bir dizi kullanışlı aksesuar ve uçla veya beraberindeki bir Worx darbeli tornavidayla birlikte bir set olarak satılır. İkincisini alın ve hemen hemen her DIY üssünü kapsıyor ve birçok incelemenin onayladığı gibi, bu dayanıklı birimler ucuz yapılarının önerdiğinden daha uzun sürüyor.