Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Şınav sırasında bilek ağrısı? İşte evde pres oyununuzu yükseltmek için kolay bir düzeltme

Şınav sırasında bilek ağrısı? İşte evde pres oyununuzu yükseltmek için kolay bir düzeltme

Bilek ağrısının kazancınızı yavaşlatmasına izin vermeyin:büyük kollar alvebüyük göğüslerbasit kullanarakev jimnastik ekipmanlarıveya hatta sadece ev ağırlıkları zaten elinizin altında olabilir. Bilek ağrısı, yaparken sık görülen bir durumdur.şınavolarak ayıp olanşınav, büyük silahlar ve geniş bir sandık oluşturmak için bir bench press kadar iyidir. Paralletler ile şınav sırasındaki bilek ağrılarıyla mücadele edebilirsiniz.

Paraletler nedir? Paralletler veya paralel çubuklar, başlangıçta jimnastik eğitimi için kullanılıyordu, ancak giderek daha yaygın hale geliyorlar, özellikle de artık herkes bunu yapıyor.ev egzersizleri. Çubukların kendileri oldukça basittir: yere koyabileceğiniz ve tutacak olarak tutabileceğiniz iki adet u-şekilli çubuk hayal edin. Genellikle tutamaçlar bağlı değildir, böylece aralarındaki mesafeyi benzersiz fizyolojinize göre ayarlayabilirsiniz (yani omuzlarınız arasındaki mesafe).

Paraletler, şınav sırasında bilek ağrısını nasıl hafifletir?

Paraletler nasıl çalışır ve en önemlisi,niye yaonlar çalışıyorlar mı? Herhangi bir ekipman olmadan şınav yaparken bileğiniz doğal olmayan bir pozisyondur ve daha da kötüsü çok fazla yük taşır. Kollarınız açık, avuçlarınız açık, parmaklarınız yukarıyı gösterecek şekilde öne doğru uzanmayı deneyin: bileğinizin hemen altından başlayarak dirseklere kadar uzanan bir gerginlik hissedeceksiniz. Şimdi buna ağırlık eklediğinizi hayal edin ve şınavın bileğinize yaptığı şey tam olarak budur.

Daha genç insanlar için bile, ama özellikle 30'un üzerinde çalışan herkes için, iyileşme daha uzun sürebildiğinde, bu vücut için çok fazla olabilir.


Paralet kullanmak, bileği daha nötr bir konuma getirir. Avuç içleriniz kapalı ve bileğin kendisi de önkol ile daha uyumlu. Bileği doğru konumda tutmak ve parmaklıkların yanlarına doğru kaymasına izin vermemek önemlidir: bu, bileğe paralelleri kullanmamakla aynı miktarda baskı uygulamakla sonuçlanabilir. En iyi (en az ağrılı) sonuçlar için, ön kol kasını meşgul tutun ve vücudun ağırlığını avucunuzun tabanına yerleştirin.

paralellikleri yukarı itmek


(İmaj kredisi: Getty Images)

Paralel alternatifleri

Paralletler çok ucuzdur: basit ahşap çeşidi bir sinema biletinden daha ucuza satın alınabilir. Şınavlar için, yere çok yakın oturan 'mini' versiyonu almak istersiniz, dip için harika olan ama şınav için pek iyi olmayan orta boy versiyonların aksine.

Ayrıca yeni ekipman satın almanıza da gerek yok. eğer bir çiftiniz varsahalterveyasu ısıtıcısıevde, şınav için de kullanılabilirler. Bu ağırlıkların sapını, paralellik kullanıp ateş ettiğinizde yapacağınız gibi tutun. Ayarlanabilir halterleri ve kettlebell'leri sevdiğimiz kadar, örneğinBowflex SelectTech 1090 DambılveBowflex SelectTech 840 Kettlebell, ayarlanabilir ağırlıklardan daha dengeli bir platform sağladıkları için şınav için altıgen halter ve dökme demir su ısıtıcısı kullanmanızı öneririz.


Ne olursa olsun yeni bir Bowflex almak ister misiniz? biz varEn iyi Bowflex fırsatlarıburada listelenmiştir. İyi bir ev jimnastiği inşa etmeyi planlıyorsanız, spor salonumuz hakkında bilinçli bir karar vermeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere sahibiz.en iyi halter,en iyi ağırlık sehpası,en iyi süspansiyon eğitmenikılavuzlar.