Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Videolu Xbox 360 Slim incelemesi

Videolu Xbox 360 Slim incelemesi

Resim 1/6
Resim 2/6

Microsoft Xbox 360 2011


Resim 3/6

Microsoft Xbox 360 2011

Resim 4/6

Microsoft Xbox 360 2011

Resim 5/6

Microsoft Xbox 360 2011

Resim 6/6

Microsoft Xbox 360 2011


Microsoft, Project Natal'ın yeniden adlandırılmasından çok daha büyük bir duyuru beklememizi söyledi.Microsoft Kinect,veXbox 360 İncehiçbir şekilde dünyayı sarsan bir açılış değildir, konsolun daha iri versiyonunun sahiplerinin heyecanlanmaları için fazlasıyla yeterlidir.

Haziran ayındaki duyurudan bu yana, xBox 360 Slim veya 'S' için gerçekten heyecanlıyız. Birkaç donanım inçini kaybederek, sabit sürücü kapasitesini artırarak ve bağlantıyı geliştirerek (hareketle üretilen oyunlar için tüm önemli Kinect bağlantı noktaları dahil) donanım nihayetinde sorunların üstesinden gelebilir.Sony PlayStation 3?

Dolu kontrol edinXbox Slim video incelemesisağda.


Kinect bu yılın sonlarına kadar satışta değil, ancak incelememizi okuyabilirsiniz.buraya

İlk bakışta orijinal XBox'tan çok farklı görünmüyor. Şekilçok benzerbitirme şimdi parlak siyah olmasına rağmen, yan kenarların etrafında bir krom kaplama var. Sadece onu elinize aldığınızda farkı fark edersiniz. 2kg ağırlığında olduğundan daha hafif ve daha incedir, ancak resimlerimizden de görebileceğiniz gibiayak iziçok farklı değil.


Ön kontroller dokunmaya duyarlıdır: hızlı bir dokunuşla kontrol cihazını eşleştirebilirsiniz. Siyah kaplama, parmak izleri için bir cennettir, ancak Xbox 360 Slim'inizi bir kez kurduğunuzda, çok sık hareket etme olasılığınız düşüktür.

Xbox 360 Slim incelemesi: Bağlantı

En yeni eklemelerden biri, konsolunuzun yönlendiriciye zincirlenmesini serbest bırakan çok ihtiyaç duyulan bir eklenti olan WiFi 'N'dir. Başlatma sırasında konsol WiFi'ye sahip olduğunu anında tanır, bu nedenle ekrandaki talimatları takip edin, WEP anahtarınızı girin ve birkaç dakika içinde bağlanacaksınız.

Monkey Island 2 Special Edition'ı 987MB'de indirmek, 2Mbps bağlantı üzerinden yaklaşık 45 dakika sürer. 'Blacklight: Tango Down - Madness of War' için bir 61 MB fragman süresi üç dakika sürdü. Microsoft, Ethernet bağlantı noktasını korumuştur, bu nedenle tam oyun indirmeleri için yönlendiricinizin yakınındaysanız kablolu bir bağlantı kullanmak muhtemelen daha iyidir.


Diğer yerlerde arkada üç ve önde iki olmak üzere iki yeni USB bağlantı noktası var. Biraz USB bağlantı noktasına benzeyen Kinect bağlantı noktası arka tarafta bulunuyor. Eski konsollar da Kinect ile uyumludur, ancak bu en kolay çözüm olacak şekilde tasarlanmıştır, sensörü bağlantı noktasına ekstra güce ihtiyaç duymadan bağlarsınız.

En çok hoş karşılanan değişikliklerden biri, Xbox Arcade'de 256 Mb'tan 250 GB'lık bir sabit sürücünün dahil edilmesidir, ancak Xbox Elite, 120 Gb ve 250 GB'lık çeşitlerde gelir ve oyun ve film depolamak için çok daha fazla alan sağlar. Sony PS3'ün aksine, Windows Media Player 11'den içerik aktarırken; Müzik ve filmler gibi kişisel dosyalar değil, yalnızca Xbox Live Marketplace'ten içerik depolayabilirsiniz,

Geçmişte aynı konsollar arasında geçiş yaptığınızda (belki de kırmızı ölüm halkalarından sonra bir yedek olarak), sorun sadece sabit diskleri değiştirmek oldu. Maalesef eski konsollar Xbox 360 Slim ile uyumlu değildir, tıpkı bir Arcade ve Elite arasında geçiş yapıyor olmanıza çok benzer, dosyaları aktarmak için xBox 360 Sabit Disk Aktarım Kitine ihtiyacınız vardır, alternatif olarak bir Daha küçük dosyalar için USB sürücü.

Xbox 360 Slim incelemesi: Performans

Önceki modelden daha küçük olmasına rağmen, Xbox 360 Slim'in işlemcisi selefi ile aynı teknik özelliklere sahip. Yani oyunda herhangi bir değişiklik yok. Tahmin edebileceğiniz gibi, HDMI aracılığıyla 42 inçlik bir plazmaya bağlanan görüntü kalitesi mükemmel, renkler keskin ve çarpıcı; Ekrandan dışarı sıçrayan detaylar inanılmaz derecede karmaşık. Hemen anlaşılan, konsolun ne kadar sessiz olduğu, gürültü testimizi görüntüleyebilirsiniz.buraya. Ama emin olun, zar zor farkedilir.

5.1 sesi destekleyen, Xbox'ı hoparlörleri ve yüksek çözünürlüklü televizyonumuzu bağlayabileceğimiz bir amfiye bağlamak için HDMI kullandık. Amplifikatörünüz yoksa televizyonu doğrudan HDMI üzerinden bağlayın ve hoparlörleriniz için optik ses konektörünü kullanın. HD TV'niz yoksa isteğe bağlı bir bileşen adaptörü mevcuttur.

Xbox 360 Slim incelemesi: Ekstra özellikler

Buradaki özelliklerin çoğu Xbox için bir süredir mevcuttur. Çoğunluğu yalnızca xBox Live Gold üyeleri tarafından kullanılabilir, ancak şu anda Microsoft üç aylık deneme maliyetini yarı yarıya 7,50 £ 'a düşürdü. Facebook ve Twitter'ı ilk başlattığınızda, oyununuzu anonim tutmak istiyorsanız (belki de Call of Duty'de gerçekten berbatsınız), oyuncu etiketinizi görüntüleyip görüntülememeyi seçebilirsiniz.

Bir klavyeye yatırım yapmak istemediğiniz sürece, rahatsız edici denetleyici metin girişi yöntemi, Facebook'ta durum güncellemelerinden daha fazlasını yazmanızın olası olmadığı anlamına gelir. Her ne kadar fotoğrafları paylaşmak ve görüntülemek için harika bir yol olsa da, bazılarının yüklenmesi birkaç saniye sürse de. Kısa biçimli mesajlarıyla Twitter, web bağlantılarına tıklayamasanız da belki de Xbox arayüzüne daha uygundur.

İnternet oran portalı Last FM, çoğu insan için uygun bir seçim sunar. Dahil olanlar: Radiohead, David Bowie ve Florence benzeri radyo istasyonlarının yanı sıra emo, indie, new wave, folk ve elektronik gibi türe göre bir seçim. Sky Player da bir süredir buralarda. Sky müşterisi olmanıza gerek yok, Sky News gibi ücretsiz içeriğe erişmek ve tek bölüm satın almak için Sky ID'ye kaydolmanız yeterli. Sky Multiroom ve Broadband Unlimited müşterileri için, konsolu ikincil bir Sky oynatıcısına dönüştürmek aslında çok daha çekici.

Zune Marketplace aracılığıyla (flop mp3 oynatıcı ile karıştırılmamalıdır) Xbox Slim'te film akışı yapın. Sunulan filmler arasında Green Zone, Me ve Orson Welles ve Sherlock Holmes yer alıyor. Filmler HD için 590 puana ve standart tanım için 480 puana mal olur, tabii ki bu televizyonunuza bağlıdır, ancak yüksek çözünürlüklü içerik mükemmeldir, belki de Blu-ray kadar keskin değildir, ancak kesinlikle denemeye değer. Ayrıca sanal bir parti başlatabilir ve oyuncu etiketlerini girerek arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Xbox 360 Slim: Sonuç

Kablosuz bağlantı, şık, neredeyse sessiz bir gövdede ekstra depolama ile, bunun şimdiye kadarki en iyi xBox olduğuna şüphe yok. Oyun, harika grafikler, çok çeşitli oyunlar ve tabii ki xBox Live ile mükemmeldir.

Ancak Sky Player, Zune ve sosyal ağ öğeleri memnuniyetle karşılanırken, bir multimedya cihazı olarak PS3'ün gerisinde kalıyor. Kendi içeriğinizi depolayamazsınız, BBC iPlayer yoktur ve DVD'lerin yanı sıra diske yazılan Xvid ve DivX dosyalarını da oynatabilirsiniz, ancak Blu-ray sürücüsü yoktur. Microsoft, ihtiyacınız olmaması için HD içeriği indirebileceğinizi iddia eder, ancak gerçekten bir tane olmasını isteriz.

Gürültü sizi gerçekten rahatsız etmedikçe, bir Xbox Elite kullanıcısıysanız, yükseltme yapmak için çok az neden görüyoruz, ancak Xbox'larını değiştiren veya bir konsola yatırım yapmayı düşünen herkes için, genel oyun deneyimi için xBox 360 Slim için gidin.

Xbox 360 Slim Cuma günü piyasaya çıktı, daha fazlasını öğreninMicrosoft