Close

Xbox 360 SmartGlass önizlemesi

Xbox 360 SmartGlass fırsatları Resim 1/12

Xbox SmartGlass


Resim 2/12

Xbox SmartGlass

Resim 3/12

Xbox SmartGlass

12'nın resmi 4

Xbox SmartGlass

12'nın resmi 5

Xbox SmartGlass


12'nın resmi 6

Xbox SmartGlass

12'nın resmi 7

Xbox SmartGlass


Resim 8/12

Xbox SmartGlass

Resim 9/12

Xbox SmartGlass


Resim 10/12

Xbox SmartGlass

12'nın resmi 11

Xbox SmartGlass

12'nın 12 resmi

Xbox SmartGlass

Microsoft'un E3 2012 basın toplantısında duyurulan, cihazları birbirine yaklaştıran Xbox SmartGlass uygulamasının bir demosunu aldık


Bir zamanlar Xbox'ın sadece kaymakla ilgili olduğu bir zaman vardıHalodisk tepsisine ve bir uzay galaktik nişancı eylemi seansı için kanepeye batıyorum. Ancak bugünlerde, Microsoft'un konsolunda oyun oynamaktan daha fazlası var.

Xbox 360 SmartGlass uygulamasının ortaya çıkmasıyla Microsoft artık televizyon programlarını, filmleri ve müzikleri bilgisayarınıza aktarma olanağı sunuyor.Xbox 360PC, tablet veya akıllı telefon üzerinden artı izleme veya dinleme deneyiminizi zenginleştirmek için ek içerik sunar.

elmaAirPlay veSamsungAll Share, zaten sahip olduğunuz cihazları birbirine daha yakın hale getirme konusunda harika bir iş çıkarıyor, ancakMicrosoftbize Xbox SmartGlass uygulamasının işleyişinin bir önizlemesini verdi bu, TV'leri, akıllı telefonları ve tabletleri bağlamanın bir sonraki adımı olabilir.

Xbox 360 SmartGlass: Tasarım

Ücretsiz SmartGlass uygulamasını çalıştırmak için bir Windows 8 tablet ve Windows Phone 7 akıllı telefon kullanarak, kurulumda kullanıcıların ayrıca bir Xbox LIVE hesabında oturum açmaları ve tabii ki bir TV'ye bağlı bir Xbox 360'a sahip olmaları gerekecektir. Microsoft, işlevselliğin yalnızca Xbox LIVE Gold üyelerine sunulabileceği gerçeğini atlattı, ancak durumun böyle olup olmayacağına dair onay bekliyoruz. Uygulama, hepsi tek bir odada bir Xbox 360 konsolu için SmartGlass kullanan en fazla dört cihazı destekleyebilir.

Xbox 360 SmartGlass: Özellikler

İlk olarak, Windows 8 tablet üzerinde çalışan Game of Thrones'un bir bölümü vardı; burada basit bir sanal düğmeye basıldığında içeriği mevcut konumundan anında TV'nize ve tam tersi şekilde izlemeye devam etmek için nasıl ışınlayabildiğimizi gösterdik. Ayrıca, TV'de izlemeye devam ederken şovla yakından bağlantılı aile ağacı bilgileri gibi tablette ek içerik oluşturma yeteneği de vardır.

Bir sonraki adımda School of Rock filmi ve her oyuncu için oyuncu kadrosunu tam olarak izlediğiniz sahnede sunan bir SmartGlass özelliği ile gerçek zamanlı bilgi sunma potansiyeli gösterildi. Bir oyuncu ya da oyuncu sahneden çıkar çıkmaz tabletteki bilgiler de öyle. Microsoft ayrıca, rol aldığı belirli oyuncuları ve diğer filmleri ve benzerlerinin mevcut abonelikleriyle arama yeteneğini de gösterdi.NetflixveAşk filmianında izlemek için filmi açın.

SmartGlass uygulamasının Xbox 360 oyun dünyasında da yeri olacaktır. Microsoft basın konferansındaki Halo 4 ve Madden 13 konsept demolarının ardından, Ascend oyununun bir demosuna göz attık. Oyun televizyonda çalışırken, haritaları gerçek zamanlı olarak bir Windows Phone 7 akıllı telefonunda görüntüleyebildik. Ayrıca, diğer kişi SmartGlass uygulamasını kullanırken birisinin Kinect kullanarak atış yapmasına veya vuruş yapmasına olanak tanıyan çalışma adı Homerun Stars olan bir beyzbol oyunundan bahsedildi.

Xbox 360 SmartGlass: Karar

Paramount ve EA beğenileri, SmartGlass uygulamasını entegre etmenin etkileyici yollarını şimdiden gösterirken, büyük bir potansiyele ve oyun ve eğlence sektöründeki bazı yüksek profilli isimlerin desteğine sahip olduğu açıktır. Microsoft'un Windows Phone Companion uygulamasıyla elde ettiklerini özümseyen bu, Xbox 360 entegrasyonunu açıkça daha ileri götürüyor.

Neredeyse Wii U benzeri ikinci bir ekran deneyimi sunar ve en önemli farkı, zaten sahip olduğunuz cihazları kullanmasıdır. Yeni Nintendo konsolu raflara çarpmadan önce çıkması da muhtemel. SmartGlass, Xbox'ın geleceğine ve Microsoft'un yeni nesil konsoluyla nasıl etkileşim kurmayı bekleyebileceğimize dair bir fikir verebilir.

Xbox 360 SmartGlass uygulaması ücretsizdir ve Windows 8 tabletler, Windows Phone 7 akıllı telefonlar ve en önemlisi iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir olacaktır.