Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Bulut Oyun hizmeti artık iOS ve PC'de kullanılabilir

Xbox Bulut Oyun hizmeti artık iOS ve PC'de kullanılabilir

Xbox Cloud Gaming, dün 22 ülkede tarayıcı aracılığıyla PC ve iOS'taki tüm Xbox Game Pass Ultimate üyelerine sunuldu.

xCloud olarak bilinen hizmet, birsadece davetli oyun betaNisan 2021'den bu yana. Game Pass Ultimate aboneleri, Microsoft'un Xbox Cloud Gaming'in sınırlı bir beta testi çalıştırmasından sonra Apple cihazlarına geleceğini bildiren son duyurusunun ardından artık cihazlarından yüzlerce oyuna erişebilir.

Xbox Bulut Oyun, kullanıcıların web tarayıcınızı kullanarak Xbox Game Pass Kitaplığı'ndaki çok sayıda oyuna erişmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Hizmet, Bluetooth denetleyicileriyle birlikte kullanılabilir ve ayrıca USB aracılığıyla bağlanan denetleyicilerle de uyumludur.

Microsoft'unweb sayfasıXbox Cloud Gaming hizmetine PC'deki Google Chrome ve Edge tarayıcısı üzerinden erişilebileceğini söylüyor. iOS kullanıcıları Safari tarayıcılarını açıp xbox.com/play'e dokunarak artık Xbox Game Pass kitaplığında bulunan sayısız oyuna erişim sağlayabilirler.


Bugünden itibaren Xbox Cloud Gaming, özel Xbox Series X donanımında çalışıyor ve 22 ülkede tarayıcı aracılığıyla Windows 10 bilgisayarları ve Apple telefonları ve tabletleri olan tüm @XboxGamePass Ultimate üyelerine sunuluyor. https://t.co/HYuvbHGBUg #XboxGamePass28 Haziran 2021

Daha fazla gör

Microsoft, hizmetin artık aşağıdakiler tarafından desteklendiğini söylüyor:Xbox Serisi Xdonanım, yani birçok oyundan birini yerel olarak iOS cihazınızda oynarken, oyunun kendisi, kare hızlarını iyileştirmek ve daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için Microsoft'un veri merkezlerinde bir Xbox Series X konsolu tarafından etkin bir şekilde çalıştırılıyor.


Bulut oyunlarının doğası, kullanıcıları genellikle yavaş yükleme ve hatta daha gecikmeli oyun ile hayal kırıklığına uğratıyor. Düşük performansla mücadele etmek ve düşük gecikme süresi sağlamak için Microsoft, 'en geniş cihaz kümesinde en yüksek kaliteli deneyimi' sunacağına inandığı saniyede 60 kareye kadar 1080p'de akış yapacak.

Bugünün en iyi Xbox Game Pass fırsatları 306 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ Konsol için Xbox Game Pass |... Amazon £ 47,49 GörüntüleKonsol Decathlon Türkiye 17,99 £ GörünümXBOX Xbox One Game Pass - 6... Currys PC World £ 47,49 GörüntüleKonsol Barker & Taş Ev 299 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz