Close

Xbox Kinect Vs PlayStation Move incelemesi

Nintendo Wii fırsatları

Ding Ding Ding! Microsoft Xbox Kinect vs Sony Playstation Move - kim zirveye çıkacak? Pingtwitter, öğrenmek için iki oyun konsolunu birbirine düşürüyor


Microsoft'un hareket kontrollü oyun fikrini ilk kez yakaladığımızdan beri bir ömür gibi görünüyor ve Sony'nin Wii'ye meydan okuyan ışık çubuğu hakkında yazdığımızdan bu yana daha da uzun. İkisi de artık evlerde ve her ikisi de bu Noel'de paranız için yarışacak. Kinect ve Move ile yaşayarak bir hafta geçirdik, peki hangisi oyumuzu alıyor?

-------------------------------------------------- ---------------------------

Microsoft Kinect VS Playstation Move

Kaynak: Pingtwitter Tech Videoları
-------------------------------------------------- -----------------------------


Xbox Kinect Vs PlayStation Move: Kurulum

Xbox Kinect


Oynamanın aksineNintendo Wii 2Bu, çoğunluk için bir kontrol cihazı almak, konsolu açmak ve salıncağı başlatmak anlamına gelir, sadece Kinect'i kurmak bir fırsattır. Tüm vücut hareketini algıladığı için, sensörden en az altı fit kare uzaklıkta bulunan her şey temizlenmelidir. Sandıklar, sandalyeler, küçük köpekler, hepsi gözden uzak olmalı. Kinect, birçok hobbit tarzı Birleşik Krallık evinde mümkün olmayacak şekilde sensörden yaklaşık sekiz fit uzakta olmanızı tercih ederdi. Parlak bir günse perdeleri de kapatman gerekecek. Sensör, doğrudan güneş ışığına iyi tepki vermiyor. Oynanamaz.

İnce bir TV'nin üzerinde tıknaz sensörü dengelemek, örneğinLG LX9900, aynı zamanda uygulanabilir değildir - ayrı bir montaj veya zemin standına (25 £ 'dan başlayan fiyatlarla) ihtiyacınız olacak ve bu durum sinir bozucu bir şekilde kutuya dahil edilmemiştir. Bunun yerine, x ekseni dönen sensörün TV'nin önünde hareket etmek için yeterli alana sahip olacak şekilde konumlandırılması gerekir. Sensörün ayrıca kendi güç kaynağına ihtiyacı var ve birMicorosoft Xbox 360USB girişi.


Kinect, yerleşik mikrofonunu kullanarak, ses seviyelerini optimize etmek için odayı arka plan ortam gürültüsüne karşı otomatik olarak tarayacaktır. Ayrıca, sizi ve oyun alanınızı doğru bir şekilde kalibre etmesi için, sesli komutları ayarlamak ve sensörün önünde meyveli hareketler gerçekleştirmek için bir konuşma testi yapmanız gerekecektir. Yine de hepsi beş dakikadan az sürüyor.

Kurulumu sindirdikten sonra, MS'in Kinect'i kime hedeflediği konusunda şüphemiz kalmadı. Süreç çok şirin, fon müziği Nintendo tarafından bestelenmiş olabilir ve avatarlar yetişkin Miiler gibi. Tüm aile için eğlenceli olabilir, ancak 'ciddi' oyuncular aynı fikirde olmayabilir.

PlayStation Move

TakınUSB PlayStation Eye, konsolu açın, Move kontrol cihazlarının şarj edildiğinden ve uzaklaştığınızdan emin olun. Xbox Dashboard'un DNA'sına entegre olacak şekilde tasarlanan Kinect'in aksine, Move oyunlar için bir aksesuardır, başka bir şey değildir. Hafif Göz sensörü, USB kablosuyla yerinden çıkma eğilimindedir, ancak küçük tasarımı, bir brakete gerek kalmadan TV'nizin üst kısmına sığacağı ve yerinde kalacağı anlamına gelir. Sony'nin mühendislerinin bunu planladığını sanmıyoruz ama kimin umurunda. İşe yarıyor. Göz ayrıca doğrudan güneş ışığı sorunu yaşar, bu nedenle sadece yağmurlu gün veya kapalı perde oynar. Bununla birlikte, Göz yalnızca Hareket kontrol cihazlarını algıladığından, mobilya izninizle bu kadar militan olmanıza gerek yoktur.


XBox Kinect Vs PlayStation Move: Oyunlar

Xbox Kinect

Rakibinizin taşlıklarını yuvarlamanızı, yumruklamanızı, kafa atmanızı, dirsek atmanızı ve diz çöktürmenizi gerektiren bir çıkış oyunu (Fighters Uncaged) dışında, Kinect'in tüm başlatma oyunları iyi ve temiz bir aile eğlencesidir. Kinect Adventures, Kinect Sports ve Kinectimals, oynadıktan sonra dişlerinizi fırçalamak zorunda olduğunuzu düşündüğünüz, çok oyunculu, arcade-y, çok katılımcılı grup oyunlarıdır. Boks bile 'arkadaş canlısı' olarak tanımlanıyor. Dance Central ve Kinect Joy Ride biraz daha 'sinirli' ama yine de önemli olan katılımın olduğunu ve Xbox'ın gözünde hepimizin sağlıklı kazananlar olduğumuzu düşünerek uzaklaştığını hissediyorsunuz. Kinect'in Harekete göre bir avantajı, birçok oyunun ses kontrollü olmasıdır, bu da oyun konsolunda görmediğimiz bir interaktif derinlik düzeyi ekler. Kinect ayrıca, bu Noel'de şüphesiz cazip gelecek olan lansman başlıklarının sayısından daha üstün.

PlayStation Move

Oynadığımız bir avuç Move oyunundan deneyimlerimiz bizi Sony'nin daha olgun bir pazara gittiğini düşünmeye sevk ediyor. Sprite'lar ve grafikler daha az yereldir ve oyunların hissi Kinect'tekilerden daha fazla beceri gerektirir. Heavy Rain gibi yıldız başlıklarının,Tiger Woods PGA Turu 11KillZone 3 ve Resident Evil 5, Move'u desteklemek için güncelleniyor, Sony'nin peşinde olduğu kitleyi gösteriyor. Evet, hala bir grup oyuncuyla bir ikramda bulunacak olan parti sonrası oyunlar - Start the Party, Singstar ve Sports Champions - var, ancak menzil PS3ers için daha iyi görünüyor.

Xbox Kinect Vs PlayStation Move: Hareket kontrolü

Xbox Kinect

Oyunlarla etkileşimde bulunmak için tüm vücudunuzu kullandığınızda sonuçlar gerçekten etkileyicidir. Televizyon ekranının etrafında zıplayan, topları deviren, başlıklara zıplayan ve bir soytarı gibi dans eden animasyonlu bir kopyasını izlemek oldukça tuhaf. Doğruluk neredeyse çoğu zaman olur, ancak Kinect sensöründen gerçekten en az altı fit uzakta olmanız gerekir. Dahası, alanınız varsa ve kesinlikle Kinect oyun paketi çekimleri gibi hiçbir şeye inanmayacaksınız.

Ayrıca geçici gecikme sorunlarıyla da karşılaştık. Burada ve orada saniyenin sadece çeyreği, ancak eğer doğruluk veya zamanlama tabanlı bir oysa - büyük ölçüde hepsi - o zaman sinir bozucu hale gelebilir.

Birden fazla oyuncuyu seçmek de çok iyi bir iş ama yine de, Kinect'in birini diğeriyle karıştırmaması için oyuncuları birbirinden ayırmak için yeterli miktarda yer alanına ihtiyacınız var. Yine de Kinect'in karakter kimliğine ve Live hizmetlerine giriş yapmak için farklı yüzleri nasıl tanıdığı garip bir şekilde tutuklanıyor.

Buradaki dönüm noktasından şüphe yok. PrimeSense ile birlikte Microsoft, oturma odasına hem tam vücut hareket kontrolü hem de yüz ve ses tanıma özelliğini getirdi. Herkesin çayı olmayabilir, ancak yine de çok etkileyicidir ve birçoğunu kocaman ve açık ağızlı bırakacaktır.

PlayStation Move

PS3 Eye yalnızca Move kontrol cihazlarını alırken, sonuçlar Kinect'ten daha doğrudur. Dahası, önce mobilyaları kaldırmadan oturarak bazı oyunlar oynayabilirsiniz. Evet, Wii oynamaya çok benziyor, ancak denetleyicilerin ne kadar hassas olduğu ve karakterler ve nesnelerle etkileşime girebileceğiniz derinlik açısından kesin bir adım.

Spor Şampiyonları masa tenisinde yarasa her yöne, tüm eksende ve sıfır gecikmeyle döndürülebilir. Masanın üzerinden uzanabilmek, masadan geri adım atmak veya herhangi bir açıdan topa gerçekçi bir dönüş yapmak, tüm bunları daha gerçekçi bir deneyim haline getirmeye çalışır. Buna, daha insancıl grafikler ve oyun oynarken bir şeyler tuttuğunuz gerçeğini ekleyin, deneyimi Kinect'ten daha inandırıcı hale getiriyor. Aynı zamanda aplomb ile birden fazla oyuncuyu da alır.

XBox Kinect Vs PlayStation Move: Fiyat

Xbox Kinect

Kinect ile ilgili en büyük sorunlardan biri fiyattır. Evet, teknoloji sadece oyunlardan daha fazlasını içeriyor, ancak Sony'nin aksesuarı için istediği ile karşılaştırıldığında tek başına sensör için 130 sterlin maliyetli. Paranızın karşılığını daha fazla aldığınızdan hiç şüphe yok, ancak birçoğunun bu fiyata düşeceğinden korkuyoruz. Kinect sensörü ve Kinect Adventures içeren bir Xbox (250 Gb) 300 £ tutarındadır. Artı tarafta, denetleyici OLDUĞUNUZ için fazladan denetleyici satın almanıza gerek kalmayacak.

PlayStation Move

PlayStation Move Başlangıç ​​Paketi (PlayStation Eye Camera, Move Controller ve Starter Disc ile birlikte) 57 £ (veya çevrimiçi olarak yaklaşık 45 £) tutarındadır. Her bir kontrol cihazı yaklaşık 28 £ civarındadır, Yani, dört kontrol cihazı ve Eye kamera size 133 £ 'a mal olacak ve bu Kinect'ten daha pahalıdır. Bununla birlikte, zamanla eklenebilecek bir sistemdir ve PS3-ler için yükseltme yolu, para için daha değerli görünebilir. Bir PS3 konsolunun (320 GB) maliyeti yaklaşık 280 £.

Xbox Kinect Vs PlayStation Move: Ekstralar

Xbox Kinect

Kinect'in Xbox Panosuna gömülü olması, hareket kontrolünün oyun oynamanın çok ötesine geçtiği anlamına gelir. Panodan menülerde gezinmek için sesli komutları kullanabilir ve programları ve uygulamaları etkinleştirmek için el hareketlerini kullanabilirsiniz. Ses tanıma makul derecede doğrudur ve odanızdaki ortam gürültüsünü kalibre ettiğiniz sürece koltuğunuzun rahatlığından mutlu bir şekilde komutlar havlayabilirsiniz.

Ayrıca, Sky Anytime programlarını (aynı zamanda bir Sky abonesiyseniz) görüntülemenize, ancak oynatmayı el hareketleriyle kontrol etmenize olanak tanıyan harika bir Sky TV eklentisi de vardır. SD Video kalitesi, özellikle büyük TV'lerde korkunç, ancak bir gösteri parçası olarak harika. Sanal bir oynatma çubuğunu kapmak ve seçtiğiniz programda belirli bir noktaya gelmek veya el hareketlerini kullanarak mevcut videoyu duraklatmak, oynatmak veya durdurmak. Temel olabilir, ancak Microsoft'un Kinect tarzı cihazları tüketici teknolojisinin diğer alanlarına nasıl entegre edebileceğinin ilk örneklerinden biridir.

Video Kinect, esasen büyük TV'nizdeki MSN Messenger'dır. Yine, hepsi bir aile hissine sahip sevimli avatarlar ama Video Kinect'i tam olarak kim kullanacak - büyük bir odadaki insan grupları. Görüntülü görüşme kalitesi iyidir ve bir PC, Mac ve diğer Kinect'ler arasında birlikte çalışabilir. Sahip olmalısınMicrosoft Xbox Live Gold paketi(40 £), ancak.

Sony PlayStation

Hareketin yetersiz kaldığı tek alan ekstralarla. Move özellikli oyunları PlayStation Store'dan indirebilirsiniz, ama hepsi bu. Eye'da görüntülü sohbet seçeneği var ve menü sistemini el hareketleriyle kontrol edebilme konusunda konuşuluyor, ancak bunların hiçbiri Harekete özgü değil. Hareket denetleyicisi ile eşleştirilen Gezinme Denetleyicisi, ciddi oyuncular için çok önemlidir ve oyunlarda karakterlerde gezinmek için kullanılır, her denetleyicinin maliyeti yaklaşık 20 sterlin.

Xbox Kinect Vs PlayStation Move: Genel

Kinect, tüketici elektroniği ile nasıl etkileşimde bulunacağımıza dair bir bakış açısı sunan etkileyici bir teknoloji parçasıdır. Bir oyun aksesuarı olarak etkileyici ve şüphesiz bu Noel'de Wii neslinde (hepsi ancak sert olmayan oyuncular) bir hit olacak. Yüz, ses ve hareket tanıma mükemmel olmasa da, doğru koşullar altında tamamen oynanabilir. Zaten bir Xbox'ınız varsa, oldukça pahalı bir aksesuardır. Yapmadıysanız, Xbox Kinect paketi yeni bir PS3 ve Move kit satın almaktan daha ucuzdur.

Sony'nin Taşı daha ciddi oyuncular içindir. Oyunlar daha büyümüş, beceri seviyesi biraz daha yüksek ve daha az arcade-y. Geliştiricilerin Move uyumlu büyük oyunlar yapma oranı da çok önemli.

Yani, ne tür bir oyuncu olduğunuza bağlı. Bu aşamada, daha olgun bir Move için can atıyorduk, ancak Kinect'in aile eğlencesi oyun için çekiciliğini görebiliyoruz.

Kazanan: PlayStation Move

Sony PlayStation Move lansman tarihi: şimdi çıktı, bağlantıOyun istasyonu

Microsoft Xbox Kinect lansman tarihi: şimdi çıktı, bağlantı Xbox