Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate: Hangisi sizin için doğru?

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate: Hangisi sizin için doğru?

Geçen hafta Microsoft, oyuncuları Xbox Game Pass Ultimate abonelik hizmetine yönlendirmenin bir yolu olarak Xbox Live Gold üyeliğinin fiyatını artırdı ve 180 derece acele etti; Görünüşe göre, Xbox Live Gold, topluluğun tepkisinin gösterdiği gibi, hala çok canlı ve tekmeliyor.


Mevcut çeşitli Xbox hesap seçenekleri göz önüne alındığında, oyun kesintinizden en iyi şekilde yararlanıp yararlanmadığınızı görmek için sunulanları tekrar gözden geçirmeye değer olabilir. Aradığınız şeye bağlı olarak, Xbox Live fazlasıyla yeterli olabilir veya Xbox Game Pass Ultimate'ın size paranızın karşılığını en iyi şekilde verdiğini görebilirsiniz. Yani, her ay fazladan para ayırmanın buna değip değmediğini merak ediyorsanız, seçeneklerinizin neler olduğunu ve ne kadara mal olacağını inceleyelim.

Toplam dört seçenek vardır; ücretsiz Xbox Live hizmeti, Xbox Live Gold üyeliği ve iki katmanlı Xbox Game Pass abonelik modeli.

Aşağıdaki ücretli hizmetleri tercih etmek istemiyorsanız, buna bağlı kalmak isteyeceksiniz.Xbox Canlı, ücretsiz servis oyuncuları, kendi sitelerinde oturum açtıklarında bağlanırlar.Xbox Bir,veyaXbox Serisi Xkonsol. Aşağıda daha ince ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Xbox Canlı

Xbox Live ile oyunlar, uygulamalar, müzikler, filmler, TV şovları ve zevkinize hitap eden diğer her şeyi indirebilirsiniz.


Xbox konsolunuzda çok oyunculu oyunlar oynamayı planlıyorsanız, kesinlikle Xbox Live Gold'a yükseltme yapmanız gerekir. Ancak, Xbox Live çapraz platformdur ve Xbox oyunlarını aşağıdaki gibi diğer platformlarda oynamanıza izin verir:Nintendo Anahtarı, Android, iOS ve Windows 10.

Bu diğer cihazlardan herhangi birinde Minecraft çok oyunculu oynamak istiyorsanız, örneğin tek yapmanız gereken Xbox Live hesabınızda oturum açmak ve hazırsınız; Xbox Live Gold üyeliği gerekmez. Bu, uymanız gereken kendi çevrimiçi oyun gereksinimlerini belirleyen her platforma bağlıdır.


Yine de aklınızda bulundurmanız gereken şey, çevrimiçi oynamak için seçtiğiniz platform için kutuları işaretlemeniz gerektiğidir. Switch'te Minecraft çok oyunculu oynuyorsanız, Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyacınız olmaz, ancak Nintendo Online üyeliğine ihtiyacınız olur.

Sizin (veya belki de evinizdeki genç oyuncuların) Xbox oyunlarınızı hangi platformda oynadığınıza ve çok oyunculu oyun oynama eğiliminize bağlı olarak, ihtiyacınız olan tek şeyin ücretsiz Xbox Live hizmeti olduğunu görebilirsiniz.


Geçen hafta sonu yaşanan heyecanla birlikte, Xbox konsolları ailesindeki oynaması ücretsiz oyunlar tam olarak bu; artık size ücretsiz erişim sağlayan bir Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyacınız yok (uzun zamandır gecikmiş)80 Xbox ücretsiz oyun.

Xbox Canlı Altın

Xbox Live Gold üyeliği, hem bir hem de üç aylık artışlarla doğrudan Microsoft'tan satın alınabilir. Microsoft, 12 aylık daha uzun üyeliğin satışını durdurdu, ancak yine de Amazon gibi perakendecilerde bulabilir ve arka arkaya üç yıla kadar istifleyebilirsiniz.

Tabii ki bu, bu süre içinde Game Pass Ultimate'a yükseltmeyi seçerseniz, ödemesini yapmış olduğunuz olağanüstü bir Xbox Live Gold üyeliği bakiyesi ile kalacaksınız ve dikkat etmeniz gereken en önemli şey şudur: Game Pass Ultimate para birimindeki eşdeğer süre olarak aktarılmayacaktır.

Microsoft, yükseltme sonrasında Xbox Live Gold'da (ve Xbox Game Pass veya EA Play aboneliklerinde) kalan 'ön ödemeli süreyi' aşağıdaki dönüştürme tablosuna göre dönüştürür:


Xbox Canlı Altın

(Resim kredisi: Microsoft)

Xbox konsolunda çevrimiçi çok oyunculu oynayan herkesihtiyaçlarXbox Live Gold üyeliği, yani Xbox Game Pass seçenekleriyle ilgileniyorsanız, doğrudan Xbox Live Gold'u da içeren Xbox Game Pass Ultimate'a atlarsınız.

Xbox Live Gold, çevrimiçi oyun için erişilebilirliğin yanı sıra, oyunculara belirli bir süre içinde talep edebilecekleri belirli oyunlara (genellikle ayda iki ila dört) erişim sağlar ve bu, oyunculara sunulan süre boyunca kullanılabilir olmaya devam eder. üyelik aktif.

Ek avantajlar, Xbox oyunlarında bir dizi indirim içerir.

Xbox Oyun Geçişi

(Resim kredisi: Microsoft)

Xbox Oyun Geçişi

Xbox Game Pass yaparolumsuzlukXbox Live Gold'u dahil edin, bu nedenle çevrimiçi çok oyunculu oynamak istiyorsanız bu sizin için doğru seçenek değildir; Xbox Live Gold üyeliğine veya Xbox Game Pass Ultimate'a bakıyor olmanız gerekir.

Konsoldaki Xbox Game Pass, sık sık eklenen yeni oyunlarla birlikte 100'den fazla oyundan oluşan bir kitaplığa erişmenizi sağlar. Xbox Live Gold'da olduğu gibi Game Pass abonelerine yönelik indirimler ve fırsatlar var.

Büyük bir artı, birinci taraf Xbox'a özel oyunların piyasaya sürüldükleri gün Xbox Game Pass'in bir parçası olarak mevcut olacak olmasıdır, bu nedenle üyeliğiniz boyunca tam fiyat ödemek zorunda kalmadan bir dizi üçlü A oyunu alacaksınız. Game Pass abonelik ücretinize ek olarak özel yeni oyunlar.

Xbox Game Pass Ultimate

Xbox Live Gold ve Xbox Live Game Pass'in tüm avantajlarının yanı sıra, Xbox Game Pass Ultimate, EA Play'in ve söylentiler doğruysa Ubisoft Uplay+'ın eklenmesiyle çıtayı yükseltiyor, ancak bu henüz görülmedi. Xbox Game Pass Ultimate ayrıca oyun içi içerik ve 'ortak teklifleri' şeklinde ücretsiz avantajlar sunar.

Çevrimiçi çok oyunculu oynamak ve piyasaya sürüldüğünde yepyeni özel oyunların yanı sıra 100'den fazla Xbox oyununu içeren Netflix tarzı bir oyun abonelik hizmetine erişmek istiyorsanız, Xbox Game Pass Ultimate'a geçiş yapmanız gerekir.

Kendi oyun kitaplığınızı oluşturmayı ve yavaş bir hızda oynamayı tercih ediyorsanız, elde edemeyeceğiniz pek çok başlığa erişimin düşündüğünüz kadar uygun maliyetli olmadığını görebilirsiniz. uzun koşu.

kütüphanesini incelemenizi tavsiye ederiz.Game Pass'te mevcut oyunlarbir karar vermeden önce.