Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox One disk sürücüsü sorunları

Xbox One disk sürücüsü sorunları

Xbox One sahipleri, konsollarının disk sürücüsüyle ilgili sorunları oyun web sitesi Kotaku'ya bildirdi


Xbox One'ın lansmanından bu yana sadece bir hafta sonu oldu ve kullanıcılar zaten bununla ilgili sorunları oyun web sitesine bildiriyorlarKotaku.

Bazı Xbox One sahipleri, konsollarının disk sürücüsünün arızalı olduğunu bildiriyor. Bazı durumlarda, diski yerleştirdiklerinde rahatsız edici bir gıcırtı sesi duyarlar ve diğerlerinde Xbox One'ın sürücüsü diskleri okumayı hiç reddeder.

Bir YouTube kullanıcısı, sorunu gösteren bir videoyu faydalı bir şekilde yükledi.

Microsoft, raporların farkında olduğunu, ancak yalnızca gerçekten az sayıda birimin etkilendiğini söyledi.


Microsoft yaptığı açıklamada, 'Sorun çok az sayıda Xbox One müşterisini etkiliyor' dedi. 'Gelişmiş değişim programımız aracılığıyla onlara en kısa sürede yeni bir konsol sağlamak için doğrudan etkilenenlerle çalışıyoruz.'

Xbox hayranları, Microsoft'un kendi sorunları nedeniyle zarar gören bir konsolu ilk kez piyasaya sürmediğini bilecekler. İlk Xbox 360 ünitelerinde sıkça görülen bir şikayet, konsolun ön ışıklarından üçünün yandığı ve işe yaramaz hale geldiği 'kırmızı ölüm halkası' idi.

Bu aşamada, Xbox One hatalı sürücü raporlarının Microsoft'un yeni konsolunun satışını engelleyip engellemeyeceği belirsiz. Xbox One, geçen Cuma lansmanından bu yana bir milyondan fazla sattı.