Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox One incelemesi: Orijinal Xbox One paranıza değer mi?

Xbox One incelemesi: Orijinal Xbox One paranıza değer mi?

Microsoft Xbox One S, Microsoft Xbox One S - 1 TB ...379 ABD doları GörünümXbox One S 1 TB Konsol Amazon Prime 399 $ Microsoft Xbox One S 1 TB Ordusunu Görüntüle ... Kogan.com449 ABD doları GörünümMicrosoft Xbox One S Gears of ... Amazon Prime 2.281,24 $ Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Image 1 of 11 tarafından desteklenen en iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Xbox One incelemesi


Xbox One incelemesi
Resim 2/11

Xbox One incelemesi

Xbox One incelemesi
Resim 3/11

Xbox One Panosu

Xbox One incelemesi
Resim 4/11

Xbox One incelemesi

Xbox One incelemesi
Resim 5/11

Xbox One incelemesi


Xbox One incelemesi
Resim 6/11

Xbox One incelemesi

Xbox One incelemesi
Resim 7/11

Xbox One incelemesi


Xbox One incelemesi
Resim 8/11

Xbox One incelemesi

Xbox One incelemesi
Resim 9/11

Xbox One incelemesi


Xbox One incelemesi
Resim 10/11

Yeni Xbox 720

Xbox One incelemesi
Resim 11/11

Yeni Xbox 720

Xbox One incelemesi

Pingtwitter'ün resmi Xbox One incelemesine hoş geldiniz. Microsoft'un mevcut nesil konsolu, son altı yılda zorlu bir yol kat etti. Haziran 2013'te daha kötüsünü alamayacak bir açıklama ile Microsoft, neredeyse tüm orijinal 'özelliklerini' terk etti ve her zaman olması gereken tek şey olan oyunlara yavaşça yeniden odaklandı.

Tarafından sunulan daha yeni donanım geliştirmelerinden yoksun olsa daXbox One SveXbox One X(4K ve HDR desteği gibi), orijinal Xbox One, Geriye Dönük Uyumluluk öykünmesi desteği sayesinde sistemdeki her bir oyunu ve önceki iki gens'ten çok daha fazlasını oynayabilen güçlü bir makinedir.


Ve dahası,Black Friday fırsatlarımuhteşem şimdi yayında, hem donanım hem de oyunlarda birçok en iyi Xbox teklifi var.

Kinect 2.0 terk edildi, bu yüzden asla gerçekten kullanmayacağınız bir aksesuar satın alma konusunda endişelenmenize gerek yok. Sürekli gelişen bir abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass Ultimate'ın piyasaya sürülmesiyle, artık Microsoft'un TÜM mevcut ve gelecek birinci taraf ayrıcalıkları da dahil olmak üzere büyük bir oyun kitaplığına erişebileceksiniz.

Microsoft bu nesilde münhasırların savaşını kesinlikle kaybetmiş olsa da, yeni desteklenen şirket içi stüdyolar dizisiyle şimdiden bir sonraki için hazırlanıyor. Dolayısıyla, Amazon Prime Day 2019'a kadar bir Xbox One'a yatırım yapıyor olsanız bile, yavaş yavaş uygun bir oyun sistemine dönüşen bir konsol elde edersiniz.

Bu nedenle, sizi bir sonraki büyük oyun satın alma işleminize hazır hale getirmek için, 2019'da bir OG Xbox One satın alırken bilmeniz gereken her şeyi parçaladık. Donanım yeteneklerindenmevcut Xbox One oyunları, Pingtwitter sizi korudu!

Xbox One incelemesi: tasarım ve inşa kalitesi

Xbox One kesinlikle Sony'nin PS4'ü kadar şık görünmüyor. Aslında, 1984 dolaylarında bir Betamax video kaydediciye geçici bir benzerlikten daha fazlasını taşıyan bir makinenin büyük, iri bir kabuğudur. Yaklaşık 3,2 kg ağırlığında 263 x 80 x 305 mm'lik bir levha. 'Liquid Black' rengine sahip üst kısmı, bir tarafta yansıtıcı bir yüzey ve diğer tarafta büyük bir havalandırma ile ikiye bölünmüştür.

Bu arada, bu, Kinect sensörü oturma odanızın içindekilere acımasızca bakarken, televizyonunuzun altına düz bir şekilde oturacak şekilde tasarlanmış bir konsol. Yan tarafına koyun ve Microsoft, disklerinizin çizilmesinden sorumlu tutulmayacaktır.

İZLEMEK:Xbox One kutudan çıkarma videosu

Kinect, Xbox One'ın arkasına, HDMI girişi, HDMI çıkışı, üç süper hızlı USB bağlantı noktası, bir Ethernet konektörü, optik ses çıkışı için S / PDIF ve ek bir IR bağlantı noktası gibi bir dizi bağlantı noktasının yanında yuvalar.

Öne bakan tarafta, uygulama indirildikten sonra Blu-ray diskleri oynatacak bir disk yuvası vardır - bir güç düğmesi, çıkarma sekmesi ve Xbox One'ın paketli olarak geldiği bir kablosuz denetleyiciyi bağlamak için bir senkronizasyon sekmesi.

Xbox One, 853 MHz GPU, 500 GB yerel depolama, 32 MB eS RAM yerleşik belleğe sahip 8 GB RAM ile sekiz çekirdekli bir x86 işlemci paketliyor. Ayrıca, dahili Wi-Fi destekli 802.11 kablosuz radyosu aracılığıyla kablosuz ağ oluşturma özelliğine sahiptir. Ayrıca, çalıştırdığınızda neredeyse hiç ses çıkarmaz.

Xbox One incelemesi: kurulum ve özellikler

Xbox One, saf oyun üzerindeki yeni odağını yeniden teyit etmek için birçok kez güncellenmiş ve ayarlanmıştır.

(Resim kredisi: Microsoft)

Tüm bunlar korkutucu geliyorsa endişelenme, bu canavarı kurmak bir çocuk oyuncağı. Kinect, güç kablosu ve Xbox One aracılığıyla canlı televizyon seyretmeyi seviyorsanız, çoğu set üstü kutu düzgün bir şekilde arkaya yerleştirilir. Başlattıktan sonra konsol size zaten bir profiliniz olup olmadığını soracaktır. Bunu yaparsanız, yüklemek için çevrimiçi olmanız gerekir. Değilse - veya çevrim içi sizin için bir anatema ise - sıfırdan yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

Yine de çevrimiçi daha kolaydır. Bir profiliniz varsa, sadece şifrenizle giriş yaparsınız ve anında Başarılarınız, kaydettiğiniz oyunlar, arkadaş listeleri ve avatarlarınız arasında taşınırsınız. Xbox 360 oyuncu etiketinizi silmez - bunun yerine artık iki platformda oyuncu etiketlerine sahipsiniz.

İZLEMEK:Xbox One ve PS4 videosu

Ayrıca varsa, Xbox Live Gold Durumunuzu da etkinleştirir. Kinect modülünün fiziksel görünümünüzü (hala kullanıyorsanız) profilinizle ilişkilendirmesine izin verebilirsiniz ve bu şekilde, konsolun önüne her oturduğunuzda 'merhaba' diyecek ve sonra oturum açacaksınız. Birisi zaten oturum açmışsa, size profilleri değiştirme seçeneği sunar. Denetleyicinin başka bir oyuncuya verildiğini bile fark eder.

Ayrıca ekran akış eğlencesini en aza indirmek için ekranın yan tarafını 'tutabilir', sesli komutları kullanarak kanallarda gezinebilir ve hatta Kinect'i 'Xbox açık' dediğinizde başlayacak şekilde programlayabilirsiniz.

Xbox One incelemesi: kullanıcı arayüzü

Favori oyunlarınızı ve uygulamalarınızı kolay erişim ve başlatma için Ana ekrana sabitleyebilirsiniz.

(Resim kredisi: Pingtwitter)

2015'in sonlarında tanıtılan Yeni Xbox Deneyimi, Xbox One'ı kullanmanın yeni yoludur ve Windows 8 tabanlı tiksindirici erken benimseyenlerin iki yıl boyunca devam etmesi gerektiğinden ışık yılları öndedir. NXE, tüm içeriğinizi dört ana bölüme (Ana Sayfa, Topluluk, OneGuide ve Mağaza) ayırmakla ilgilidir ve her biri bir sosyal medya akışı gibi akmaktadır. Bunu, her sekmedeki tüm önemli işlevlerin minimum yaygara ile hızlı bir şekilde erişilebildiği bir kayan ana sayfa gibi düşünün.

Oyunların artık Oyun Hubları olarak bilinen kendi ana sayfaları var - buradan ekran görüntüleri veya videolar arasında gidip geliyor, Başarılarınızı ve daha fazlasını görüyorsunuz. Yani siz ve arkadaşınızın oyunu ne kadar çoksa, bu Merkezler o kadar kalabalık olur. Oyuncuların artık artırılmış bir arkadaşlık sınırı da var - 1.000 arkadaş - ve diğer oyuncuları da Twitter'da olduğu gibi takip edebilirler.

Mağaza seçildiğinde dört ayrı alt menüye genişler - Oyunlar, Uygulamalar, Filmler ve TV ve Müzik - ve bir kez daha, her şey tüm önemli işlevlerin (Kod Kullan, vb.) Tümü önde ve merkezde olan büyük küçük resimlerle temsil edilir. Dijital oyunlara göz atmayı sevenler için bu temiz ve yeni kullanıcı arayüzü bir nimettir.

Xbox One kullanıcı arayüzünde yıllar içinde birçok değişiklik oldu, ancak mevcut sürüm PS4'lerden çok daha kullanıcı dostu.

(Resim kredisi: Pingtwitter)

Topluluk, Xbox One'ın PS4'ünüzün kullanıcı arayüzündeki her oyunun altında bulduğunuz, ancak bunun yerine tek bir yerde toplanan içerik akışlarına eşdeğerdir. Burada, isteyebileceğiniz tüm kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği bulacaksınız - arkadaşlarınızın ilerlemesi arasında güçlü bir denge vardır (ekran görüntüleri, yakın zamanda kilidi açılmış Başarılar ve YouTube ve daha geniş topluluktan seçilen içerikler. Let's Plays'lerinizi beğendiyseniz, bu dalmak için harika bir yer.

OneGuide, mümkün olan en nazik terimlerle, Microsoft'un entegre TV hayallerinin hayaleti, yeni bir akış tabanlı merkeze odaklanmıştır. Mağazaya göz atmaktan hoşlanmıyorsanız, Xbox One'ın kiralık film ve TV kitaplığının yanı sıra en popüler akış uygulamalarından (Amazon Instant Video, Netflix, BBC iPlayer, vb.) En popüler içeriğe erişebilirsiniz. Burada içerik düzeninde gerçek bir Amazon / Netflix havası var - hey, eğer kırılmamışsa!

Son olarak, Xbox One Kullanıcı Arayüzünün en iyi eklentilerinden biri - Panel var. Giriş sekmesindeki sol analog çubuğa dokunarak veya oyun içindeyken Xbox düğmesine basarak erişilebilen Panel, konsolunuzun ana özelliklerine tek noktadan erişim noktasıdır. Buradan hangi arkadaşlarınızın çevrimiçi olduğunu görebilir, mesajlara erişebilir, Parti Sohbetini görüntüleyebilir ve ayarları değiştirebilirsiniz. Böyle bir özellik, Xbox One'ın lansman sürümünde fena halde kaçırıldı ve dahil edilmesi bugün tüm farkı yaratıyor.

Xbox One incelemesi: Kinect

Bu incelemeyi, piyasaya sürüldükten sonraki ilk birkaç aydan sonra bir Kinect sensörüne erişiminizin olmadığına dair herhangi bir zamanda okuyorsanız, iyi bir şans var, ancak işlevlerini ve kullanılabilirliğini yuvarlayacağız çünkü bu kadar titiziz. Kinect sensörü, Xbox 360'taki ilk tanıtımından bu yana yeniden canlandı. Artık kalp atış hızını ve kas yoğunluğunu izleyebiliyor, bu da Fitness Uygulamasındaki sanal eğitim eğitmenlerinin oyunculara her zamankinden daha iyi performans göstereceği anlamına geliyor.

Kinect ayrıca,Skype. Sensör, oynatıcının akış videosunu oldukça makul bir kalitede üretmekle kalmaz, aynı zamanda kalkıp odada dolaşırlarsa kamera onları izler.

Sensörün doğruluğu ve uzamsal gereksinimleri büyük ölçüde iyileştirildi - oyuncular artık TV setlerinden çok uzak durmak zorunda değiller - ancak oyuncular kendilerini garip ses komutunu tekrarlamak zorunda bulabilirler.

Kinect ayrıca daha fazla oyuncuyu izleyebilir; Artık dört oyuncuya kadar bir Kinect oyununa atlayabilir ve sensörün yüz tanıma teknolojisi, aralarında ayrım yapabilir.

Son olarak, Kinect'in izinsiz giren ışıkları ve sesleri daha iyi filtreleyebileceğini belirtmekte fayda var.

Önceki yinelemenin aksine, yeni Kinect modülü neredeyse zifiri karanlıkta çalışabilir ve ona doğru açı yapan ışıklarla kesintiye uğramaz. Ayrıca, oyuncuların sesi ile TV hoparlörlerinden çıkan sesleri ayırt edebilir.

Xbox One incelemesi: oyun kumandası

Elite denetleyici, Xbox One pedinin en iyi sürümü olsa da, bu standart sürüm hala harika bir küçük denetleyicidir.

(Resim kredisi: Microsoft)

İlk bakışta, Xbox One'ın kumandası, selefi için tam bir zil sesi gibi görünüyor. İkili kontrol çubuğu, yüz düğmeleri, omuz tamponları, D-pad ve ikiz tetikler, bulmayı beklediğiniz yerdedir. Ama onu alın ve onunla oynayın ve gelişmeler belirgin hale gelir.

Tetikleyiciler daha düzgün, D-pad ve omuz düğmeleri daha hızlı tepki veriyor ve ikiz çubuklar oyuncunun parmaklarına sıkıca birleşiyor. Ped genel olarak oyuncunun ellerine daha kalıplanmış hissediyor ve pürüzsüz yüzey dokunuşa ince. Başlat ve Seç düğmesi yerine Uygulamalar ve Menü düğmesi vardır, ancak bunlar oyun içinde aynı amaçlara hizmet eder.

En dikkate değer iyileştirme, oyun kumandasının kasasının altındaki oyunculara derinlik hissi veren gürültü filtreleridir.Xbox 360fiziksel olarak sahip olmadı.

Kontrol panelinin yeniden tasarlanmasıyla ilgili çok şey yapıldı, ancak aldatmacaya inanın; bu denetleyici, selefinde belirgin bir gelişmedir. Yapı kalitesi hala biraz esneklik hissi veriyor, ancak analog çubukları, PS4'ün DualShock 4'ünde kolayca yıpranan çubuklarla karşılaştırıldığında yüksek kalitede.

Profesyonel oyuncular ve en zorlu kullanıcılar için tasarlanan Xbox One Elite Kablosuz oyun kumandası, Xbox One çevre birimi listesini tamamlar. Standart versiyondan güven verici derecede daha ağırdır ve pedinizi özelleştirmek için ekstra analog çubuklar ve D-pad yüzleri ile birlikte gelir. Size daha fazla kontrol sağlamak için arkaya oturan bir çift çelik kanat bile var. Pahalıdır - 129,99 £ aralığında perakende satış - ancak rekabetçi oyun tarzlarına göre ölçeklendirilmiş bir ped oluşturmak isteyen profesyoneller için bir zorunluluktur.

Xbox One incelemesi: Oyunlar

Cuphead, teknik olarak Nintendo Switch'te de göründü, ancak yine de bunu Xbox One'a özel olarak sayıyoruz.

(Resim kredisi: Microsoft)

Xbox One lansman sırasında en iyi oyun seçimine sahip değildi, ancak hem özel hem de çok platformlu bazı gerçek krakerleri takip eden yıllarda konsola girerek sürekli genişleyen kitaplığını güçlendirdi.

Halo 5: Muhafızlarkolayca en iyilerden biri ve yeni kullanıcılar için bir zorunluluktur. En iyi tek oyunculu senaryolardan birini serinin en sağlam çok oyunculu teklifine entegre eden Halo 5, bir nişancı hayranının hayallerindeki ülkedir. Halo Infinite'in 2020'de Xbox One'da (şu anda bir sonraki Xbox konsolu için planlanıyor) piyasaya çıkacağına dair hiçbir kesinlik olmadan, Halo 5, Switch'teki spartan savaşlar için tek adresiniz olmaya devam ediyor.

Xbox One, FIFA 19, Madden 19, NBA 2K19, NHL 19 ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm olağan yinelemeli spor simülatörlerini destekler. Halo dışındaki nişancı hayranları için Xbox One'da Overwatch, Paladins, Fortnite, PUBG ve tüm yeni Call of Duties ve Battlefields var. Çok platformlu oyunlarda tam olarak kısa değil.

Fortnite ücretsiz oynanır ve her zamanki battle royale maçlarının yanı sıra eğlenebileceğiniz eğlenceli ve keyifli modlarla doludur.

(Resim kredisi: Epic Games)

Özel cephede, Xbox One, PS4'ün ateş gücüne sahip değil, ancak Cuphead, Forza Horizon 4, Gears of War 4 ve daha fazlası gibi birçok unutulmaz oyuna sahip. Ufukta çok daha fazlası var ve hepsini olmasa da çoğunu bir Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiyle oynayabilirsiniz.

RPG'lere birazcık bile ilgi duyuyorsanız,The Witcher 3 Vahşi Avıbir zorunluluktur. The Witcher finalinin son bölümü (ancak yeni oyuncular için hala erişilebilir), Skyrim'den bu yana en güzel hazırlanmış tek oyunculu RPG dünyasını bulacaksınız. Hemen bu oyunu oynayın.

Son olarak, Dark Souls 3 var - PS4 oyuncuları Bloodborne'un kana bulanmış münhasırlığının tadını çıkarırken, Xbox One oyuncuları biraz Miyazaki kargaşası için çığlık atıyordu ve biz bunu Dark Souls 3'te yakaladık. Sinir bozucu bir şekilde çığlık atıyorsun ama bu, diğer oyunlardan daha çok kendini tebrik ederek yumruğunu pompalamanı sağlayacak (belki Trials Evolution hariç).

Xbox One incelemesi: karar

Xbox One incelemesi

Xbox One, Xbox One konsol ailesinden daha az güçlü olabilir, ancak yine de kendi başına bir oyun canavarıdır.

(Resim kredisi: Microsoft)

En yakın ve en sevilen rakibi gibi, Xbox One da kesinlikle potansiyel yüklü. İlk 12 ayında hem kullanıcı güveninde hem de PR statüsünde mücadele etmiş olsa da Microsoft, önceki hataların ölü etini ortadan kaldırmak konusunda kendine güvenen bir iş çıkardı.

E3 2013'te tanıttığı konsolun gölgesi olan Xbox One, onun için hala daha iyi. Artık daha hızlı, daha güçlü ve Sony'nin bile omzunun üzerinden bakmasını sağlayacak kadar temel özelliklere sahip. PS4 daha fazla birim satıyor olabilir, ancak Xbox One her geçen ay hemen arkasından geliyor.