Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox One vs PlayStation 4 Smackdown: Konsolların Savaşı

Xbox One vs PlayStation 4 Smackdown: Konsolların Savaşı

Hangi yeni nesil konsolu satın alacağınıza karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Arasında seçim yapmak sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewvsXbox Onebaşını ağrıtıyor musun? Hangi konsol en iyisidir? Bu zorlu oyun zamanlarında, sizin için doğru konsolu satın almanız için size rehberlik edecek bir arkadaşa ihtiyacınız var ve biz o yardım eli biz yapıyoruz. Nihai satın alma kılavuzunda yeni Xbox'ı en yeni PlayStation ile karşılaştırdık.


Hem Sony hem de Microsoft'un en son konsolları iki yaşına basıyor ve şimdi gerçekten adımlarını atmaya başlıyorlar. Bu, konsol oyun takvimindeki en büyük etkinlik olan bu yılki E3 şovunda açıkça görüldü.

Her iki şirket de A oyunlarını getirdi ve şovu durduran etkinlikler sundu, ancak aynı zamanda biraz farklı yaklaşımlar da aldı.

  • Japonya'da PlayStation 4'ün düşüşü

Ve şimdi büyük yıl sonu hesaplaşması yaklaşırken, Microsoft ve Sony'nin Noel'e giden yolda kafa kafaya gittiğini göreceğiz.

Öyleyse bu, savaşı kimin kazandığına ve kimin savaşı kazanabileceğine bakmak için ideal bir zaman.


Xbox One ve PlayStation 4: Fiyat

Sony PlayStation 4

Xbox One'dan daha düşük bir lansman fiyatı ve daha az pazarlama hatası ile - gerçekten bir Kinect satın almak zorunda kalmak istiyor musunuz? - PlayStation 4, evlat edinme yarışında büyük bir liderlik kazandı. 350 £ 'dan Xbox One'dan neredeyse 100 £ daha ucuzdu.


Sonuç olarak, Sony ihtiyaç duymadığını hissettiği için kendi başına çok fazla fiyat düşüşü görmedi.

Bu, bazı pazarlıklardan yararlanamayacağınız anlamına gelmez ve rakip konsol gibi, 500GB versiyonunu bugünlerde 300 £ 'un altında bulabilirsiniz.


Bugünün en iyi PS4 fırsatlarına göz atın 947 Amazon müşteri yorumu Yeni Sony Playstation 4 PS4 ... eBay319,85 £ GörünümBlack bundle PS4 1 To Slim Amazon Prime £ 377,93 KONSOLU Görüntüle SONY PLAY PS4 1TB SLIM Amazon 449 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Microsoft Xbox One

Piyasaya sürüldüğünde, iki makinenin maliyeti arasında oldukça büyük bir eşitsizlik vardı ve Xbox One 430 £ 'dan satışa çıktı. Bugün, 500 GB sabit disk paketine sahip bir Xbox One'ı 300 £ 'dan daha düşük bir fiyata, bazen çok daha düşük bir fiyata alabilirsiniz.

Microsoft satışları artırmaya çalıştığı için fiyat düşüşleri düzenli aralıklarla geliyor, ancak iki makine arasındaki neredeyse eşitlik nedeniyle artık çok daha fazla maliyet düşürmeyi beklemeyin.


Xbox One, oldukça önemli bazı fiyat indirimleri gördü, şimdi 270 £ gibi düşük bir fiyata bir tane alabilirsiniz. Artık PlayStation 4 ile neredeyse tam bir fiyat denkliği var, artık sadece oyun ve özelliklerle ilgili, maliyet değil.

  • Pingtwitter Opinion: PlayStation 4.5, bu konsol neslinin Sony kazananlarını taçlandıracak

Xbox One ve PlayStation 4: Oyunlar

Sony PlayStation 4

Geçen yıl Sony'nin gürültüsünün çoğu, 'oyuncular için' olmakla ilgiliydi ve PS4'ü özel oyuncular için konsol seçimi olarak konumlandırdı.

Ancak bu nesil öncekilerden farklı görünüyor, çünkü ilgili makineler için gerçekten çok fazla birinci taraf özel başlık yok. Büyük tekmelerin çoğu, her yerde bulunan Call of Duty franchise gibi çapraz platformdur. Sony, Uncharted 4: A Thief's End'deki gecikmeyle birlikte, özel çıktısının oldukça seyrek göründüğünü doğruladı.

Bu, PS4 için hala harika oyunların olmadığı anlamına gelmiyor. Neden kapsamlı listemize de göz atmıyorsunuz?en iyi PS5 oyunlarıayrıca.

Ancak Sony'nin yaptığı şey, heyecanı yaratmak için eski okula bakmak. Sony'ye özel The Last of Us'un yeniden düzenlenmiş baskısına zaten sahip olduk ve Uncharted boşluğunu Nathan Drake Koleksiyonu ile doldurarak şimdiye kadarki tüm üçlemeyi en yeni donanıma yeniden düzenlenmiş biçimde getiriyor.

Başka bir yeniden düzenlemenin yanı sıra, Final Fantasy 7'nin bu seferinde, E3'ten gelen en büyük gürültü - muhtemelen her şeyden - uzun zamandır beklenen The Last Guardian'ın 2016'da PS4 sürümüne çıkacağı duyurusuydu.

Sony ayrıca Shenmue 3 kitle fonlaması çabasında Kickstart'a yardım ediyor ve bu yıl da destansı No Man's Sky'ı görmeyi umuyoruz, bu nedenle Sony'nin konsolu için bazı kesin kazançlar var.


Microsoft Xbox One

Oyun içeriğinde hayal kırıklığı yaratacak kadar düşük olan ilk Xbox One tanıtımından sonra - Microsoft'un E3 sunumu bu yıl çoğu Xbox One'a özel oyun ürünleriyle dolu.

Rehberimize göz atınen iyi Xbox One oyunları.

Kalabalıktan en çok memnun kalanlardan biri, Master Chief'in Halo 5: Guardians ile tekrar iş başında olduğunu görmekten geldi, ancak Gears of War 4 ve Lara'nın en son Rise of the Tomb Raider'ın zamana özel gösterimi de vardı.

Bu sözde özel yaklaşım, Microsoft'u oyun cephesinde Sony'den ayıran bir şeydir ve çapraz platform Call of Duty: Ghosts gibi zamanlanmış özel DLC alır. Benzer şekilde, yaklaşan Fallout 4 sürümü, Xbox One sürümünde PC mod desteği alacak - topluluğun Fallout 3 ve New Vegas'ın hem PC sürümleri için ne yaptığını gören herkes için oldukça önemli bir anlaşma.

PS4 mod desteği alacak, ancak yayınlandıktan sonra bir süre olmayacak.

Microsoft ayrıca Xbox Oyun Önizlemesi adlı Steam Erken Erişim benzeri bir sürümü de başlatıyor. Bu, geliştiricilerin, geliştirme sürecine yardımcı olmak için oyunların erken sürümlerini bir fiyat karşılığında halka sunmalarına olanak tanır. İlk sırada uzay destanı Elite: Tehlikeli ve uzun süredir zombeta DayZ var.

Xbox One ve PlayStation 4: Özellikler

Sony PlayStation 4: 4K Desteği

Tamam, yani 4K TV'ler tam olarak evlerin çoğunda değil, ancak yine de çok daha fazla gerçek oluyor. Ne yazık ki PlayStation 4, 4K olan gerekli 3840 x 2160 çözünürlükte düzgün şekilde çıkış yapabilmek için bir donanım güncellemesine ihtiyaç duyacak.

Konsolun, Netflix gibi yayıncılardan Ultra HD içeriğin kodunu çözmesini sağlamak için HDMI 2.0 için bir güncellemeye ve HEVC desteğine ihtiyacı olacak. Aynı şekilde, yıl içinde piyasaya çıktığında Ultra HD Blu-ray'i desteklemek için yeni bir Blu-ray sürücüsüne ihtiyaç duyacak.

Oyun oynamaya gelince, bu PlayStation 4'te 4K'da asla olmayacak ...

Microsoft Xbox One: 4K Desteği

İki konsol aslında aynı temel donanımı kullandığından ve aynı anda piyasaya sürüldüğünden, hem Xbox One hem de PS4 aynı 4K kısıtlamalarından muzdariptir. Bazı sınırlı 4K yükseltme yetenekleri var, ancak Microsoft'un konsolunun, 4K video akışı ve Ultra HD Blu-ray için gereken Ultra HD yüksekliklerine ulaşmak için bir donanım güncellemesine de ihtiyacı olacak.

Ve oyunların 4K'da çalıştırılması için ciddi bir donanım yükseltmesine ihtiyaç duyulacak.

Sony PlayStation 4: Kamera

PlayStation Camera, EyeToy'un en iyi geleneğini takip eden biraz mikro Kinect. SevmekHareketDualShock 4s'ün arkasındaki ışık çubuklarını okur, böylece onunla ekrandaki öğeleri manipüle edebilirsiniz, ancak aynı zamanda etkileşime girmek için sallanan kollarınızı da okur.

Hiçbir şey çok korkutucu değilse çözünürlük makul - ifadenizi veya katılımınızı takip etmiyor, ancak gözlerinizi kapatıp kapatmadığınızı söyleyebilir (biz ellerimizi çekmeden önce yapay zeka botlarından oluşan kalabalık sessizleşti ve hepsi gerçekten oldukça etkileyici bir Peek-a-boo oyununda ağladı). Ayrıca Reality Fighters ve Vita kardeşlerinin yaptığı AR tarzında başınızı - en azından neredeyse - ateşe verecek.

Microsoft Xbox One:Kamera ve Kinect

Öncelikle, yeni Kinect sensörü aynı anda altı oyuncuya kadar destekleyebiliyor, bu da selefinin kaldırabileceği iki oyunculu limitte büyük bir gelişme.

Oynatıcıyı eller, ayaklar ve bir kafa için kutuları olan tel gibi bir çubuk şekli olarak okumak yerine, yeni Kinect modülü kas dokusunu, oyuncunun kafasının şeklini alabilir ve başparmakları ile parmak uçları arasındaki farkı kaydedebilir.

Hatta oyuncunun vücut kısımlarındaki gerilimi yakalayabilir, tek ayak üzerinde durduğumuzda ve vücudumuzun yavaşça önümüzdeki ekranda kırmızıya döndüğünü gördüğümüzde bize gösterilebilir. Sesle etkinleştirilen komutlar da paketin bir parçasıdır.

Kinect artık yüz ifadelerini izleyebilir, oyuncunun yüzünün kızarmaya başlayıp başlamadığını görebilir ve hatta oyuncunun kalp atış hızını okuyabilir. Tüm bunlar Kinect yazılımının oluşturulmasında yararlı olmakla kalmayacak - örneğin, fitness oyunları çok daha gelişmiş olacak - aynı zamanda Kinect'in oyuncunun izledikleri herhangi bir eğlence türü ile etkileşim düzeyini ölçmesine de olanak tanıyor. Xbox One.

Tüm bunlar kulağa biraz Orwellian geliyorsa, endişelenme. İnternet hakkında uçuşan bazı söylentilerin aksine, Xbox One'ın çalışması için Kinect'in her zaman aktif olması gerekmez - tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sadece, isterseniz çıplak olarak oyun oynayabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda izleme veya oynama alışkanlıklarınızdan herhangi bir veri toplamasına izin vermenize gerek olmadığı anlamına gelmez - ancak yaparsanız, Kinect ve Xbox One sadece sizin için daha ısmarlama bir eğlence deneyimi oluşturun.

Xbox One ve PlayStation 4: Oluşturma

Sony PlayStation 4

Estetik açısından PlayStation 4, Microsoft'un bu konuda elini uzattı.

Her nasılsa Sony, biraz teknik voodoo gerçekleştirdi ve sadece daha küçük ayak izine sahip bir makine yaratmakla kalmadı - neredeyse aynı AMD dahili bileşenlerini kullanırken - aynı zamanda PSU'yu küçültülmüş, açısal kasanın içine de entegre etmeyi başardı. Bu, televizyonlarımızın arkasındaki kablo karmaşasını ısıtan bir römork transformatörü olmadığı anlamına gelir.

Televizyon sehpanızın sıkışık bir köşesi verilirse biraz ısınabilir, ancak yeterli alan verildiğinde oturma odasında etkileyici bir şekilde anonim kalır. Bu kesinlikle sizi ekrandaki hareketten uzaklaştırmayacaktır.

Bağlantı noktaları açısından, HDMI 1.4, Optik ses, ethernet, yardımcı ve bir güç kablosuna sahipsiniz. Ayrıca PS4'ü serin tutmaya yardımcı olacak bir sürü havalandırma deliği var. Ön tarafta da USB bağlantı noktalarınız var.

Bu yaz,% 10 daha hafif ve% 8 daha az güce susamış olan konsolun yeni, güncellenmiş bir sürümü var. Maalesef bu 'ince' bir versiyon değil, ancak mevcut tasarım çoğu ölçüte göre oldukça zarif.

Tamamı kontrol etmek için buraya tıklayın sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewgözden geçirin ya da bir göz atınPS4 kutudan çıkarmaSony'nin yeni harikalar kutusunu etten görmek için.

Microsoft Xbox One

Xbox One yaklaşık 3.18 kg ağırlığındadır - kabaca orijinal 360 ile aynı ağırlıktadır - ancak boyut olarak yaklaşık% 10 daha büyüktür. Orijinal Xbox gibi, bu da pişmanlık duymadan kutudur ve Microsoft konsolunun ağırlığı bölücü olacaktır.

Birisinin 1980'lerin VCR estetiğini beğenmesi gerektiğinden eminiz ...

Neredeyse birincil tasarım endişesi, Xbox One ile RRoD aşırı ısınma fiyaskosu şansının olmamasını sağlamaktı. Güç kaynağını kasanın dışında tutmak ve aktif dahili bileşenlerin etrafında bir sürü boşluk olduğundan emin olmak, Microsoft'un en son sürümlerinde böyle bir sorun olmamasını sağlar.

Güzellerin bariz pahasına.

Siz de uyarın - Xbox One dikey olarak ayağa kalkmaz. Bu makine, televizyonun yanına oturmak yerine televizyonunuzun altına yerleşecek şekilde tasarlanmıştır. Yani Noel için yeni bir oturma odası düzenlemesi planlıyorsanız, dikkatli olun.

Arka tarafta HDMI 1.4 çıkışı ve HDMI girişi, güç kablosu, optik ses, iki USB bağlantı noktası, bir ethernet, bir Kızılötesi çıkış ve Kinect bağlantı noktanız da var.

Tamamı kontrol etmek için buraya tıklayınXbox Onegözden geçirin ya da bir göz atınXbox One kutudan çıkarma.

Xbox One ve PlayStation 4: Özellikler

Sony PlayStation 4

Güç açısından PS4, AMD tarafından özel olarak üretilen ve agresif bir şekilde 'Jaguar' olarak adlandırılan sekiz çekirdekli bir CPU'ya sahiptir ve bir AMD Radeon GPU ve 8 GB GDDR5 bellek ile eşleştirilmiştir. Daha fazla grafik odaklı bellek türü - genellikle PC grafik kartlarında görülür - gecikme pahasına yüksek hız için tasarlanmıştır.

Oyunlarda bu harika, ancak programlar arasında geçiş yapmak Xbox One'ın özel, düşük gecikmeli DDR3 belleğinden biraz daha yavaş olduğu anlamına geliyor. Ama hey, PS4 her şeyden önce bir oyun konsoludur.

Testler, PS4'ün yaklaşık 1,84 teraFLOPS güç sağladığını gösteriyor (bir FLOP, bilgisayar gücünün standart bir ölçümüdür).

Standart yerleşik sabit sürücü 500 GB'dir - çok sayıda dijital indirmeyi barındıracak kadar büyüktür ve optik sürücü Blu-Ray'leri ve DVD'leri okur. Yine de, bu yaz yolda olan yeni 1TB sürümleri var ve giderek daha şişman oyun kurulumları için bol miktarda alan sağlıyor.Microsoft Xbox One

Başka bir sekiz çekirdekli AMD Jaguar yongası, Xbox One'a güç verir ve Xbox 360'tan sekiz kat daha fazla güç sağlarken, 8GB sistem belleği tarafından ustaca desteklenir. Xbox One, PS4'ün daha oyun merkezli yaklaşımı üzerinden çoklu görev yapmaya odaklanması nedeniyle, daha düşük genel hıza sahip ancak aynı zamanda daha düşük gecikme süresine sahip sistem belleği için DDR3 kullanıyor. Bu, çoklu görev ve daha yüklü işletim sistemlerinde çalışan programlar arasında geçiş yapmak için harika kılar.

Xbox One, yaklaşık 1,23 teraFLOPS ile zirveye ulaşıyor - ki bu açıkça PS4'ten daha az. Ancak, sadece kaç FLOPS'a sahip olduğunuz değil, onları nasıl kullandığınız da önemlidir - bu sayı, güç denkleminin sadece küçük bir kısmıdır, ikisi, çapraz platform söz konusu olduğunda güç açısından çok açık değildir. oyunlar. Bazı erken başlıklarda çözüm farklılıkları olsa da.

Ayrıca 4K çıkışı destekleyen standart bir 500 GB sabit sürücü, Blu-ray sürücü, gigabit ethernet ve oyununuzu sürekli olarak kaydeden GameDVR, böylece istediğiniz zaman video önemli anları paylaşabilirsiniz. Yine şu anda satışta olan yeni bir 1 TB versiyonu da var.

Xbox One, geliştiricilerin ve mevcut kaynaklarının tıkanmasını önlemek için üç farklı bölümlenmiş işletim sistemi çalıştırır. Bir Ana İşletim Sistemi programı çalıştırırken, iki alt işletim sistemi uygulamaları, TV ve sistem hizmetlerini oyunlardan ayrı olarak çalıştırır ve bu da gücün çoğunu alır. Konsol, GPU ve CPU gereksinimlerini dinamik olarak değiştirir, yani zaman kaybettiren yeniden başlatmalar ve hızlı akıllı çoklu görevler gerekmez.

Xbox One ve PlayStation 4: Oyun Kumandası

Sony PlayStation 4

Denetleyicinin kendisi sağlam ve kesinlikle DualShock 3'ten daha ağırdır. Yine de hantal değildir ve şıklığı, hem taban hem de tutmaya yardımcı olan çift çubuk üzerindeki neredeyse dokulu bir kaplama ile birleştirilmiştir.

İkili çubuklar, PS3'lere kıyasla daha sert hissediyor ve bu başlangıçta kavga ederken, onlara daha fazla maruz kaldıklarında, alışması biraz zaman alsa da, doğruluk için onu tercih ettiğimizi gördük.

Tetikleyiciler artık gerçekten çok tetikleyicidir (Killzone, oldukça tuhaf bir şekilde, hala onları nişan alma ve ateş etme olarak atamasa da) ve omuz düğmelerine yakın yerleşimleri, hızlı değişikliklere yardımcı olan iyi bir tasarım hareketi.

Denetleyiciye yapılan ana ekleme, oyun çekimlerini kaydetmenize, düzenlemenize ve yüklemenize ve arkadaşlarınızla çevrimiçi paylaşmanıza olanak tanıyan 'Paylaş' düğmesidir.

'İkinci ekran', şu anda oyun türleri hakkında çokça kullanılan bir terimdir. PS4'ün cevabı: PS Vita, iOS veya Android destekli akıllı telefonunuzda olduğu gibi konsol için ekstra bir arayüz görevi görüyor.

Microsoft Xbox One

Microsoft, Sony ile aynı yaklaşımı yeni denetleyicisine uyguladı ve Xbox 360 denetleyicisini tamamen elden geçirmek yerine değiştirmeyi seçti. Bununla birlikte, Sony'nin DualShock'larına fazladan ağırlık kattığı yerlerde, Microsoft'un Xbox One denetleyicisi belirgin şekilde daha incedir.

Kulplar daha pürüzsüz ve daha geniştir, eski tıknaz pil paketi artık kontrol cihazına entegre edilmiştir (demo ekibi pil ömrü konusunda temkinli olmasına rağmen). Görünüşe göre kontrol çubuğunu çalıştırmak için% 25 daha az güç gerekiyor.

Kullanımdaki en büyük fark, ön tetikleyicilerdir. Bunların artık dahili titreşim motorları var ve kullanmadığınızda bile dokunsal geri bildirim veriyor.

Kontrolörün gözle görülür şekilde daha düz olan ön kısmı biraz Canlıya benzer ve 'Geri' ve 'Başlat', 'Oynat / Duraklat' ile değiştirilir ve merkezi 'burger' düğmesi tek ve çift dokunuşlar için içeriğe duyarlıdır.

Ayrıca, oyun festivalinin sonunun tam zamanında, Ekim ayında yeni bir Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası da geliyor. Üstün Forza deneyimi için daha fazla doğruluk, daha fazla kişiselleştirme, ayarlanabilir saç tetikleyicileri ve raket anahtarları vaat ediyor. Her neyse, tekerleği olmayan biri ...

Xbox One ve PlayStation 4: Arayüz

Sony PlayStation 4

YeniPS4 arayüzüPS3 kullanıcı arayüzüne benzer bir mavi ve düzene sahip, her zamanki arkadaş listeleri ve profil özelliklerinin tümü ekranın üst kısmındaki yatay sekmelerle belirtilmiş. Bir şey varsa, aslında Sony'nin en son TV'lerinde bulacağınız düzen ile daha ortak yönleri vardır.

Oyun kumandanızın ortasındaki PlayStation düğmesine basmak, oyunu otomatik olarak duraklatır ve kaldığınız yerden geri dönmeden önce istediğiniz seçenek veya ayarlarla oynamanıza izin verir. Çift dokunma, iOS7 tarzında etkin uygulamalar ve oyunlar arasında geçiş yapar /

Kullanıcı hesaplarında ve PlayStation Network'te oturum açma sürecinin tamamı kolaylaştırıldı ve basitleştirildi - başka bir hoş geldiniz değişikliği.

Microsoft Xbox One

Microsoft, Xbox One'ın arayüzü için tanıdık bir blok modeli kullanarak kesinlikle farklı cihazları arasındaki çizgileri bulanıklaştırmaya çalışıyor. PC'de Windows 8'in Başlangıç ​​ekranıyla uğraştıysanız veya bir Windows Phone'un dokunmatik ekranını kaydırdıysanız, ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Ancak kaygan bir his veriyor ve düşük gecikmeli sistem belleğinin ağır yığını, gezinmenin de hızlı olduğu anlamına geliyor ve nispeten sorunsuz bir şekilde oyunlara girip çıkmanıza izin veriyor.

Daha da önemlisi, Kinect'in dört öğeli dizi mikrofonunun artırılmış yetenekleri ortam sesini ortadan kaldırır ve daha fazla sözcüğü tanır, bu da sesli etkileşimi yalnızca mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda gerçekten kullanılabilir ve sezgisel hale getirir.

Entegre SmartGlass ayrıca iOS ve Android cihazlarınızın hafif ekstralar yerine orijinal ikinci ekran kaynakları haline geldiği anlamına gelir.

Kinect bağlantı noktası ve USB 3.0'lar arasında yalnızca bir HDMI çıkışı değil, bir HDMI girişi de vardır. Bu, set üstü kutunuz içindir - Microsoft'un agresif 'bir giriş' stratejisinin bir parçasıdır. Bir televizyon hizmetinde ısmarlama Xbox içeriği olmasa bile, bunu konsolunuz ve Kinect aracılığıyla yine de kontrol edebilirsiniz.

İZLEMEK:Xbox One Akıllı Telefon Konsepti videosu

Xbox One ve PlayStation 4: Çevrimiçi ve Bulut

Sony PlayStation 4

Sony, PS4'ün size bir oyun filtresi aracılığıyla sosyal medyayı sunmasını istiyor. Bir arkadaşınızın partisine atlayabilecek ve oyunlarının ilerlemesini izleyebilecek ve ipuçları sunabileceksiniz. Hatta en iyi arka koltukta oynayan oyuncu olabilir ve yeterince berbat görürseniz oyunun kontrolünü ele geçirebilirsiniz.

Sony'nin Gaikai'yi satın alması, buna güzel bir şekilde bağlanıyor ve dijital indirmelerin yanı sıra bulut akışı yoluyla oyun ve demolar oynamanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir hizmet sunuyor.

Bunların hepsi kağıt üzerinde ya da ortalama internet bağlantılarının 8-12Mbps civarında olduğu Uzak Doğu'da çok kullanışlı ve güzel. Ancak İngiltere'nin internet altyapısının - ve aslında Gaikai'nin sunucularının - bu tür bir trafikle nasıl başa çıkacağı henüz bilmediğimiz bir şey.

Microsoft Xbox One

Korkmayın, internet bağlantısı olmadan bir Xbox'a sahip olabilir ve onu kullanabilirsiniz, ancak yeni konsolun yeni işlevlerinin ve özelliklerinin çoğunun yanı sıra yeni oyunların çoğunun dışında kalacaksınız.

Artık bir oyunun fiziksel bir kopyasını satın alabilir ve ardından arkadaşlarınızın erişmesi için buluta yükleyebilir veya bunun tersini yapabilirsiniz. Diyelim ki yeni Fifa'yı denemek istiyorsunuz ve eşinizin bir kopyası var - eğer kendi kopyasını buluta yüklerse ona erişebilir ve oynayabilirsiniz. Bir başlık sattığınızda, yeni sahip o kopyayı başlatır başlatmaz sürümünüz konsolunuzdan ve buluttan kaldırılır. Çok zekice şeyler.

Geliştiriciler artık, oyunlarının huysuzluğunun bir kısmını dış kaynak olarak kullanmak için büyük (ve ücretsiz) harici sunucu alanları kullanma seçeneğine sahipler. Bu, oyunların makinenin kendi yeteneklerinin ötesinde geliştirilebileceği anlamına gelse de, hızlı internet gereksinimini oyun üreticilerinin eline duruma göre koyar.

Xbox One ve PlayStation 4: Geriye Dönük Uyumluluk

Sony PlayStation 4

Son birkaç yılda bir yığın PS3 oyunu biriktirmeyi başardıysanız, sizin için kötü haberlerimiz var - PS4 ile bunlardan hiçbirini kullanmayacaksınız.

Ancak, Sony'nin PlayStation Now hizmeti aracılığıyla dijital olarak indirilebilen veya kiralanabilen birçok eski PlayStation oyunu mevcuttur. Biraz nostalji düzeltmesi istiyorsanız, yeni konsol donanımı için eski oyunların sürekli olarak yeniden düzenlenmesi de var.

Ama evet, bu onlara tekrar ödeme yapacağınız anlamına gelir.

Sıçanlar.

Microsoft Xbox One

& ldquo; Zaten sahip olduğunuz oyunları oynamanız için sizi ücretlendirmeyeceğiz & rdquo; Microsoft'tan Phil Spencer'ı bu yılki Xbox E3 şovunda gururla haykırdı.

Yakında eski 360 disklerinizi kimlik doğrulama için Xbox One'ın sürücü bölmesine bırakabilecek ve yeni konsolunuzun yazılımda taklit etmesi için bu oyunun uyumlu bir sürümünü indirebileceksiniz. Her oyun olmayacak ve yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıktığında muhtemelen sadece yaklaşık 100 başlık olacak, ancak her ay yenileri eklenen bir başlangıç.

Bu, Microsoft için büyük bir hareket ve 360 ​​sahiplerinin Sony'ye yönelmesini engelleyeceğini umuyor. Mevcut Xbox One sahiplerinin kaç tanesi eski 360 oyunlarını hala elinde tutuyor?

Daha fazla Pingtwitter videosu içinYoutube kanalıve abone olun.