Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series S alıcıları: Bu 200 $ 'lık yükseltmeye ihtiyacınız var

Xbox Series S alıcıları: Bu 200 $ 'lık yükseltmeye ihtiyacınız var

PS5veXbox Series X | Slansmanlara artık sadece birkaç gün kaldı. İkisi de o kadar yakın ki, hatta bazılarıkonsollarını erken almak.


Hayranların konsolla erken uygulamalı zaman geçirmesinin bir sonucu olarak, Xbox Series S'nin birlikte gelen 512 GB depolama alanının tamamını kullanmanıza izin vermeyeceği keşfedildi.

Reddit kullanıcısı Spead20Xbox Series S'lerini olması gerekenden tam bir hafta önce aldı ve şimdiye kadarki deneyimlerini konsolla paylaştı. İlk gönderi çok dizginsiz bir heyecan olsa da - ve onları kim suçlayabilir - konsolun oyunlar ve uygulamalar için yalnızca 364 GB depolama alanına sahip olduğunu da yayınladılar.

Bu, teknolojide alışılmadık bir şey değil; pek çok cihaz, belirli bir depolama alanına sahip olduklarını belirtecektir, ancak bunların hepsinin tüketici tarafından kullanılabilir olması nadirdir. Bunun nedeni, işletim sistemi ve diğer gerekli yazılım parçaları gibi şeyleri göz önünde bulundurmanız gerektiğidir.

Yeni nesil oyunların artan dosya boyutlarının farkında olanları rahatsız edecek ve bu ilk bakışta kötü bir haber gibi görünse de, aslında o kadar da büyük bir anlaşma olmayabilir.


  • Xbox Series X kutudan çıkarma videosu: Microsoft'un yeni amiral gemisi konsol paketi açıklandı
  • Xbox Series X incelemesi: Microsoft'un yeni nesil amiral gemisi derecelendirildi
  • PS5 incelemesi: Sony PlayStation 5 derecelendirmesi

Bunun sizi rahatsız etmemesinin ilk nedeni, basitçe, isterseniz depolama alanını yükseltebilmenizdir.Seagate genişletme kartlarıdahili SSD kadar iyi performans gösteren ekstra depolama alanı elde edebileceğinizden emin olmak için var mı?

Microsoft'un Akıllı Teslimat adlı bir sisteme sahip olduğu gerçeği de var. Bu, kullanıcıların daha düşük çözünürlüklü dokuları ve yalnızca ihtiyacınız olan ses dosyalarını indirmesine olanak tanır. Örneğin, kullanacaksanız yalnızca İngilizce ses dosyalarını indirebilirsiniz.


Daha sonra, dosya boyutlarının biraz hantal olduğunu anlayan ve bu nedenle oyunun yüklenmesini istediğiniz bölümlerini seçmenize izin veren Call of Duty gibi oyunlar da var.

Tüm bunlar bir araya gelerek konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmek için büyük bir SSD'ye ihtiyacınız olmadığını gösterir. Tabii ki, olumsuz tarafı, harici bir SSD'nin neredeyse kesinlikle çoğu kullanıcı için bir zorunluluk haline geleceği veGizli maliyetbu konsolun fiyatına 299 $ / 249 £ / 499 $ ekler.


Bugünün en iyi Microsoft Xbox Series S fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Reddit