Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series X: Çıkmadan önce bilmeniz gereken 13 şey

Xbox Series X: Çıkmadan önce bilmeniz gereken 13 şey

Microsoft’unXbox Series Xinanılmaz bir konsol olacak gibi görünüyor. Yeni nesil olmasına rağmenPS5Sıkıca gizli tutuldu, pek çok heyecan verici Series X detayı ortaya çıktı. Konsolun neler yapabileceğini, içinde ne olduğunu ve ne kadara mal olacağını biliyoruz.

Microsoft, daha sonra büyük bir açıklama yapmak için hala bir şeyler kaçırıyor olsa da, şu anda araştırılacak çok şey var. Konsolun temel özelliklerinden birlikte geleceği oyunlara kadar, Xbox Series X'e kapılmak için şu ana kadar bilmeniz gereken her şey burada.

PS5 PlayStation 5 Xbox Serisi X

(Resim kredisi: Microsoft | ConceptCreator)

1. Kasım ayında yayınlanacak

Mevcut küresel sağlık krizi, tedarik hatlarını kesintiye uğratıyor ve iPhone 12 ve Microsoft’un kendi Surface dizüstü bilgisayar serisi gibi cihazların sürümlerini geri çekiyor. Çin fabrikalarının karantina altına alınması ve diğer şirketlerin zorluklarla karşı karşıya kalmasıyla, hem Sony hem de Microsoft önlem alıyor. Olasılıklara rağmen,analistler her ikisinin de 2020 tatil hedefine ulaşacağını tahmin ediyor, stoklarda biraz eksik olsalar bile.


2. Yaklaşık 500 sterline mal olacak

Microsoft, PS5'in hemen arkasında dururken, bir konsolun uygun fiyatlı ve premium arasında bir denge kurmasını istiyor. Çok düşük bir fiyat etiketiyle, çok yüksekken para kaybetme riski vardır ve PS5 bunun altını çizebilir. Buna dayanarak, çoğu uzman konsolun yaklaşık 450-500 £ 'a mal olacağını ve oyun paketlerinin bu fiyatı çıkışta 550 £ veya hatta 600 £' a çıkaracağını tahmin ediyor. Konsolun premium veya bütçe sürümü büyük olasılıkla daha sonra piyasaya sürülecek, tıpkıBir S ve Bir X, her iki şekilde de fiyat dengesini düzeltmek için.

Xbox Series X


(Resim kredisi: 343 Sektörler)

3. Xbox Series X'e özel herhangi bir oyun olmayacak ...

PS5, en az bir platforma özel, yüksek fantezi yağmacı-slasher Godfall'a kavuşuyor. Bir başka olası aday da Gran Turismo 7, çünkü son GT oyunu çıkalı çok uzun zaman oldu ve şimdiye kadar her PlayStation yinelemesinde bir tane var. Bununla birlikte, X Serisi, Ubisoft’un Tanrıları ve Canavarları gibi bir dizi başka platformlar arası oyun alıyor olsa da, Xbox Series X,2022'ye kadar istisna yok.

4. ... ancak Xbox ailesine özel oyunlara sahip olacak

Platforma özel olmayacak olmasının bir nedeni var. Microsoft, yedi yıllık kullanım ömrüne sahip statik bir makine olarak konsol fikrinden uzaklaşıyor ve çok kuşaklı bir platform olarak konsol fikrine doğru ilerliyor. Halo Infinite ve Senua’s Saga: Hellblade II gibi Xbox Series X'te yayınlanan her oyun, platformlar arası olacak. Oyun Xbox'a özel (Halo gibi) olsa bile hem Xbox One hem de Xbox Series X'e gelecek.


Xbox Series X

(Resim kredisi: Ninja Teorisi)

5. Bir düzineden fazla Xbox One oyununu ücretsiz olarak yükseltebileceksiniz

Tam bir deha hareketiyle Microsoft, 'akıllı teslimat' sunuyor. yeni oyunlarının çoğu için. Halo: Infinite gibi bir Xbox One oyunu satın alırsanız ve bir yıl sonra Xbox Series X'i satın alırsanız, Halo'nun yeni nesil sürümüne tamamen ücretsiz olarak erişebileceksiniz. Microsoft yaptığı açıklamada şunları söyledi:

& ldquo; Smart Delivery, bir oyunu bir kez satın almanızı ve ister Xbox One ister Xbox Series X'te oynuyor olun - hangi Xbox'ta oynarsanız oynayın o oyunun doğru sürümünü aldığınızı bilmenizi sağlar. & rdquo;

Artık işe başlayabileceğimiz müşteri hizmetleri türü bu.


6. Geriye dönük tam uyumluluğa sahip olacak

Orijinal Halo veya Prince of Persia gibi eski tarz Xbox klasiklerini oynamak veya yalnızca kapsamlı Xbox One kitaplığınızın boşa gitmediğinden emin olmak istiyorsanız, Xbox Series X size hitap edebilir. Bilinen tüm Xbox One oyunlarının yanı sıra Microsoft Store'dan yüzlerce Xbox 360 ve Xbox oyunundan oluşan bir kitaplık oynayacak.

Tıpkı Xbox One'da olduğu gibi, oynamak için gereken tüm gerekli içeriği indirmek için orijinal oyun diskinizi kullanabileceksiniz. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için Series X'i oynamak için eski Xbox One oyun kumandalarınızı bile kullanabilirsiniz.

Xbox Series X

(Resim kredisi: Microsoft)

7. 8k'ye kadar oyun oynayacak…

Eskiden yeter, yenisinden bahsedelim. Xbox Series X, çarpıcı 8K çözünürlükte oyun oynama becerisine sahip olacak. Konsolu kullanmak için kesinlikle 8K özellikli bir TV'ye sahip olmanız gerekmiyor (şu anda Series X'i satın alan çoğu insanın 8K TV'ye sahip olma olasılığı da oldukça düşük), ancak teknoloji daha yaygın hale geldikçe, Xbox Serisi X, talebi karşılayabilecektir.

8. ... yeni nesil 3D ışın izleme ile ...

8K, yeni Xbox'ın sahip olacağı tek grafik numarası değil. Xbox Series X, 12 Teraflop'luk devasa bir grafik gücü ortaya çıkarabilir. & ldquo; Ama bir Teraflop cehennem nedir? & rdquo; En iyi Marty McFly izleniminizle ağladığını duyuyoruz. Floplar, grafiklerin gücünü ölçen bir birim olan 'kayan nokta işlemleri' dir. Tıpkı megabaytlar, gigabaytlar ve terabaytlarca veri gibi, bir grafik kartının üstesinden gelebildiği kadar fazla flop, ekrandaki görseller daha ayrıntılı ve güçlü hale gelir.

Tüm bu grafiksel gücün bir yere gitmesi gerekiyor ve Xbox Series X, onu, ışığın oyun içindeki nesnelere ve karakterlere çarpma şekline bakan ve insan gözü tarafından nasıl algılandığını taklit eden yeni nesil ışın izleme efektleri oluşturmak için kullanacak. Sonuç, özel bir şey olacak.

Xbox Series X

(Resim kredisi: Microsoft)

9. ... devrim niteliğindeki uzaysal sesle birleştirildi

Işın izleme, ışığa ve grafiklere bakıyorsa, & ldquo;ses ışını izleme& rdquo ;? Series X lansman oyunu Senua’s Saga: Hellblade II üzerinde çalışan oyun geliştiricisi Ninja Theory, Xbox Series X'in, tıpkı bir grafik kartı gibi, & ldquo; yönlü ses & rdquo; oluşturmak için özel bir ses yongasına sahip olacağını söylüyor. Oyun içi telefon ekranınızın sol köşesinde çalıyorsa, avatarınızı telefona yaklaştırdığınızda zil sesi yükselecek ve doğru yerden geliyormuş gibi ses çıkaracaktır. Onu uzaklaştırın veya avatarınızı sağa hareket ettirin, sesin yönü değişecektir. Oyun oynarken daha önce hiç görülmemiş bir ses ilerlemesidir.

10. Aynı anda birden fazla oyunu duraklatabilir ve devam ettirebilirsiniz

Akıllı Teslimatın yanı sıra, X Serisi bir & ldquo; Hızlı Devam & rdquo; işlevi. Bir oyunu duraklatabilir, Xbox Series X ana merkezine geri dönebilir, başka bir oyun seçebilir ve onu oynamaya devam edebilirsiniz. Daha sonra oyundan çıkmadan veya herhangi bir ilerleme kaybetmeden oyunu duraklatabilir, oyundan çıkabilir ve ilkine geri dönebilirsiniz. Bir podcast'te, Xbox Live'ın başkanı Larry Hryb, bu özelliğin konsolu tamamen kapattıktan sonra bile işe yarayacağını ve her şeyi tekrar yüklemeden oyuna geri dönmenizi sağladığını açıkladı.

Xbox Series X

(Resim kredisi: Microsoft)

11. Konsolun nasıl görüneceğini biliyoruz

Henüz bahsedilmeyen şaşırtıcı derecede büyük bir tane. Xbox ailesi - PC, Xbox One, Xbox Series X - kendisini çok kuşak olarak pekiştirirken, Xbox Series X köklerine geri döndü ve bir PC kulesi gibi görünen bir konsol tasarladı. 6 civarında olduğu tahmin ediliyor & rdquo; geniş, 6 & rdquo; derin ve 12 & rdquo; uzun boylu, basit siyah dikilitaş beklenmedik bir şekilde kutulu bir tasarımdır.

12. Tek bir fan tarafından soğutulur, ancak yine de çok sessizdir

X Serisi için tek bir havalandırma deliği vardır ve bu, konsolun kulesinin tepesindedir. 2013'ün Mac Pro'suna benzer bir şekilde tek bir fan tarafından soğutulur. Bununla birlikte, buna rağmen, hayran, iki katından daha güçlü olmasına rağmen mevcut nesil Xbox One X ile karşılaştırılabilir bir gürültü faktörü ile son teknoloji ürünüdür, bu nedenle vızıltı sizi Halo'nuzdan rahatsız etmeyecektir: Sonsuz eğlence.

13. Ayağa kaldırabilir veya uzanabilirsiniz

Kutulu tasarım, Xbox One’ın şık, düz tasarımına kıyasla en zarif olmasa da (bir kere daha derin olacak), daha uyarlanabilir. Yeni fan performansı hiçbir şekilde etkilemeyecek şekilde hem oturabilir hem de ayağa kalkabilir. Daha derin olacak şekilde ayarlanmış olmasına rağmen, düz konsolun genişliğine sahip değildir, bu nedenle, kurulumunuza bağlı olarak TV'nizin yanında veya altında bir yer bulabileceksiniz. Herkes için bir Xbox Series X var.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox One X fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu Xbox One X 1TB Konsol Microsoft US399 ABD doları GörünümXbox One X Fallout 76 Paketi ... Macy's 499,99 $ Düşük Stok Microsoft Xbox One X 1 TB ... Amazon Prime 697 $ Xbox One X 1TB Konsol -... Amazon Prime 799 $ Daha Fazla Fırsat Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için Bugünün en iyi Microsoft Xbox One S fırsatları 150 Amazon müşteri yorumu Xbox Game Pass Ultimate: 24 ... Amazon $ 359,76 Battlefield 1 Xbox One paketini görüntüleyin Xb1 Sistemi 500 Gb Battlefield Amazon Prime 399 $ Xbox One S 1TB Konsolunu Görüntüle - Tom ... Amazon Prime 399,99 $ QVC ile Xbox One S Paketini Görüntüle519,96 ABD doları GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Microsoft Xbox Elite fırsatları 384 Amazon müşteri yorumu Xbox One Kablosuz Oyun Kumandası ... Amazon 79,99 $ Düşük Stokları Görüntüle Xbox 360 Kablosuz Oyun Kumandası ... Amazon Prime $ 95,55 Xbox One'ı Görüntüle Elite Wireless ... Macy's 149,99 $ Thrustmaster Ferrari 458'i Görüntüleyin ... Amazon Prime $ 160,29 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz