Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series X geriye dönük uyumluluk, BU özellikle sınırlıdır

Xbox Series X geriye dönük uyumluluk, BU özellikle sınırlıdır

Microsoft,Xbox Series X'sgeriye dönük uyumluluk, şu anda oynanabilen her oyununXbox OneveXbox One X(I dahil ederekXbox 360ve geriye dönük uyumlu Xbox oyunları) yaklaşan konsolunda oynanabilir.


Ancak teknoloji devi, Xbox Series X'in geriye dönük uyumluluğu bir uyarı ile birlikte geldiğinden, durumun böyle olmadığını açıkladı.

  • Nvidia GeForce RTX 3080'in gerilemesi geliyor - AMD 'Big Navi'yi çözdü
  • Xbox Series X'in yeni nesil konsol savaşını kazanma planı açıklandı
  • Apple Watch 6, hayallerimizdeki akıllı saat özelliğiyle gelecek
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra, OnePlus 8 Pro kralına geliyor ve özlüyor💀

Xbox patronu Phil Spencer, Xbox Series X'in geriye dönük uyumluluğunun sınırlarını birBlog yazısıbu hafta, düşünebileceğiniz kötü haber olmasa da:

Kinect'in konsolun açılışında Xbox Series X'te oynamasını gerektirmeyen tüm Xbox One oyunları için amacımız budur. Ve Xbox Series X'in benzeri görülmemiş gücü nedeniyle, en sevdiğiniz oyunların çoğu daha hızlı yüklenecek ve yeni konsolda defalarca daha iyi görünecek ve daha iyi performans gösterecek. '

Özetle, yeni konsol bu tatil sezonunda piyasaya çıktığında hiçbir Kinect oyunu Xbox Series X ile uyumlu olmayacak. Yeni nesil donanımın oyunculara 'Xbox Series X'te birinci gün dört nesil oyun oynamasına' izin vereceğini bilsek de, Microsoft hayranlarını bu istisnadan ilk kez haberdar etti.


  • Xbox Series X yeni nesil gizli silah, PS5'i toz haline getirmeye hazır

Kinect'in oyun dışında birçok kullanımına rağmen bu büyük bir sürpriz değil, bir eğlence cihazı olarak ortaya çıkmadı ve 2017'de kullanımdan kaldırıldı. Mevcut nesil Xbox One X, Kinect oyunlarını destekliyor ancak yalnızca 2018'de üretimi durduran USB Kinect Adaptörü.

Spencer, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülen Xbox Game Studios oyunlarının Xbox Series X'te oynanabileceğini söyleyerek, oyuncuların 'gelecek nesle zorlanmayacağını' ekledi.Xbox One.


İlginç bir şekilde, Microsoft kısa süre önceXbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition üretimini durdurmayani, şirketin konsol ekosistemindeki oyunlarını 4K veya tamamen dijital bir platformda oynamak isteyen oyuncular için tek yol, Xbox Series X'i veya daha ucuz, yalnızca dijital muadilini satın almak olacak. Alternatif olarak, perakendeciler stokları tükenmeden mevcut donanımı kurmak için acele edebilirler. Aşağıdaki her iki konsolda da bugünün en iyi fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Bugünün en iyi Xbox One X fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Xbox One S All-Digital Edition fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürün