Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • Xbox Series X genişletilebilir depolama kılavuzu - tüm seçenekleriniz açıklandı

Xbox Series X genişletilebilir depolama kılavuzu - tüm seçenekleriniz açıklandı

Xbox Series X10 Kasım'da yalnızca dijital meslektaşı Xbox Series S ile birlikte piyasaya sürülüyor.


Series X'in 1 TB'lık büyük bir sabit diski varken, Series S'nin 512GB'ı daha küçüktür ve yeni nesil oyunların boyutunun neredeyse kesinlikle mevcut nesilden daha büyük olacağı göz önüne alındığında, konsolunuzun depolama alanını yükseltmek isteyeceğiniz bir şeydir. Birini seçtikten sonra kaçınılmaz olarak bir noktada araştırın.

Sony'nin PS5'i aynı teknede, sadece birkaç oyunun dosya boyutunda yer alması açıklandı825 GB sabit sürücünün% 20'sive S Serisinin 512 GB'lık önemsizini öngörüyoruzSorunlarla da karşılaşmak.

Her iki donanım parçasının da kendi çözümleri var ve Microsoft, piyasaya sürülmeden önce herhangi bir karışıklığı gidermek için bunu genişletti.

 • PS5 ön siparişleri: PlayStation 5 ön siparişlerinin üçüncü dalgası geliyor!
 • PS5 ve Xbox Series X ön sipariş bombası indirimleri💣
 • Nokia 8.3 5G incelemesi:en uygun fiyatlı 5G telefonlardan biri
 • PS5 & rsquo; in aşırı yüklü gizli silahı Xbox Series X'i içiyor

Xbox Series X SSD tablosu


(Resim kredisi: Microsoft)

Xbox Series X ve Xbox Series S, her ikisi de USB 3.1 HDD'lerle uyumludur, ancak şüphesiz ayrıcaSeagate 1 TB SSDMicrosoft ile işbirliği içinde tasarlanmış vefiyat etiketi219,99 $ / 220 £ / 270 € ve 360 ​​AU $ - 380 $ arasında.

Microsoft'un program yönetimi direktörü Jason Ronald,açıkladıhem seçenek hem de herhangi bir sınırlama, böylece ne çıkıp satın alacağınızı bilirsiniz - ve ne peşinde olduğunuza bağlı olarak gidip bir şey almanız gerekip gerekmediğini.


Yukarıdaki tabloya bir göz atabilir veya daha ayrıntılı bir inceleme için okumaya devam edebilirsiniz.

USB 3.1 HDD

Hızlı ve kolay aktarım için yeni nesil oyunları depolamak için bir USB 3.1 HDD kullanabilirsiniz ve hem Xbox Series X hem de Xbox Series S ile tak ve çalıştır uyumludur.Yani bugün kullandığınız herhangi bir USB 3.1 HDD, mevcut konsolunuzla yeni donanımla kullanmak gayet iyi olacak.


Microsoft'un işaret ettiği gibi, 'yüksek hızlı USB 3.1 depolama desteği, büyük oyun kitaplıklarının depolanmasını ve geçişini herkes için kolay ve erişilebilir hale getirmek için önemliydi.'

Xbox'ın sosyal medya yöneticisiJosh Steinkendi planlarını kullanarak aşağıdaki örneği verir:

Benim için çoğu oyunu etli HDD'de depolayacağım ve ardından mevcut aktif oyunlarımı dahili SSD'ye aktaracağım (aktarım çok hızlı). Oynamanın birçok yolu ve Seagate kartı, daha da genişletmek için yalnızca başka bir seçenek! '

Xbox Velocity Architecture tarafından desteklenen Hızlı Devam özelliği söz konusu olduğunda, dahili SSD, Seagate Depolama Genişletme Kartı, harici USB 3.1 HDD veya SSD sürücüsünden bir oyun oynuyor olmanız fark etmez. Roald, 'oyun durumu verilerinin dahili SSD'de saklandığını' açıklıyor, böylece endişelenmenize gerek kalmayacak.


Depolamanın X | S'nizde nasıl çalışacağını anlamaya yönelik hızlı kılavuz Benim için, çoğu oyunu etli HDD'de depolayacağım ve ardından mevcut aktif oyunlarımı dahili SSD'ye aktaracağım (aktarım çok hızlı). Oynamanın birçok yolu ve Seagate kartı, daha da genişletmek için sadece başka bir seçenek! https://t.co/ITZWDI4okx29 Eylül 2020

Xbox Series X | S için Seagate Depolama Genişletme Kartı

(Resim kredisi: Seagate)

Depolama genişletme kartı

Microsoft'un yeni konsolları özel bir NVME SSD içerir, bu nedenle PS5'te olduğu gibi herhangi bir hazır çözümü kullanamazsınız (ancak uyumlu SSD'lerin Sony'nin durumunda onaylanması gerekir).

Şu anda kullanılabilen tek bir seçenek var:Xbox Series X için Seagate Depolama Genişletme Kartı. Makinenizin arkasındaki bağlantı noktasına takmanız yeterlidir ve gitmeniz iyi olur.

SSD, Xbox Velocity Architecture API kullanılarak tasarlanmıştır, yani konsolların dahili SSD'si ile aynı performansı ortaya çıkarır. Xbox Series X / S Hızlı Devam özelliği, Velocity Mimarisi tarafından desteklendiği için kartla da çalışır ve 'oyun durumu verileri dahili SSD'de saklanır', böylece oyununuzu nerede oynadığınız önemli değildir itibaren.

SSD'yi oyun yüklemek, yerel ve harici depolama arasında oyunları taşımak veya kopyalamak, doğrudan ondan oyun oynamak ve 'harici bir sabit sürücü ile bugün yaptığınız her şeyi yapmak' için kullanabilirsiniz.

SSD'deki oyun depolamasını diskteki veya dijital formattaki oyunlarla karşılaştıran Ronald, Xbox One'daki gibi çalıştığını söylüyor:

Bir oyun diski taktığınızda, oyun verileri dahili SSD'ye veya genişletilebilir depolamaya yüklenir. Oyunu oynadığınızda, oyun doğrudan yerel depolamadan çalışır, ancak disk oyun için lisans sağladığından diski yine de takmış olmanız gerekir. '

Tüm geriye dönük uyumlu oyunlarXbox One,Xbox 360ve orijinal Xbox SSD'den de oynatılabilir ve yükleme süresi ve performans açısından dahili SSD'den oynadığınızla aynı iyileştirmeleri göreceksiniz.

 • Lupe Pure incelemesi: kablosuz Dyson rakibi sevimli görünebilir, ancak bir vahşi gibi berbat
 • iPhone 12: Apple'ın bir sonraki iPhone'unda çıkış tarihi, fiyat, teknik özellikler ve daha fazlası

Şu anda, Xbox Series X | S için Seagate Depolama Genişletme Kartı, Xbox Velocity Mimarisi için tek genişletilebilir depolama çözümüdür, ancak Ronald, Xbox'ın oyunculara bir çözüm sunma amacıyla 'Genişletilebilir Depolama kategorisine yatırım yapmaya devam ettiğini' söylüyor. 'gelecekte ek kapasiteler ve uygulamalar dahil' daha geniş seçenekler.

Depolama kartının fiyatı konusunda, bunun basitçe, uygun düzeyde 'tutarlı, sürekli performans' sunmak için gereken 'gelişmiş bileşenlerin' piyasadaki standart seçeneklerden daha maliyetli olduğu gerçeğine bağlı olduğunu açıklıyor.

Xbox Series X | S için Seagate Depolama Genişletme Kartı şu anda ön sipariş için mevcuttur ve 10 Kasım'da Xbox Series X ve Xbox Series S ile birlikte piyasaya sürülecek.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatları Yeni Xbox Series X Microsoft tracker.tradedoubler.com/click tracker.tradedoubler.com/clickMicrosoft Xbox Series X 1TB ... eBay649,95 £ GörünümAnlaşma 25 Aralık Cuma sona eriyor Microsoft Xbox Series X 1TB ... eBay669,99 £ GörünümMicrosoft Xbox Series X 1TB ... eBay£ 689,95 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz