Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Series X oyun monitörleri yakında geliyor: neden 4K TV'den daha iyiler?

Xbox Series X oyun monitörleri yakında geliyor: neden 4K TV'den daha iyiler?

Microsoft, Design for Xbox programının bir parçası olarak yeni bir monitör serisini piyasaya sürdü. Ancak bu yeni serideki lisanslı ortakların oyun monitörleri ile mevcut diğer sayısız seçenek arasındaki fark nedir?

NSXbox Serisi X4K'yı maksimum 120 fps'ye kadar destekler (destekleyen oyunlarda)HDMI 2.1Liman. Bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu özellikleri destekleyebilecek bir TV veya monitöre ihtiyacınız olacak ve hepsi değil - özellikle oyun monitörleri.

Genel seçeneklere bakıldığında, yüksek yenileme hızına sahip bir 4K monitör bulmak oldukça pahalı olabilir ve 4K 60Hz, donanımlarına aşırı miktarda para harcamak istemeyenler için güvenli bir bahistir. Ancak, artıkPS5ve Xbox Series X mücadeleye girdi, 120 Hz kapasiteli 4K ekranlar için kaçınılmaz olarak daha fazla talep var. Ve işte yeniXbox oyun monitörleri serisi için tasarlandıiçeri gelir.

Bunlar, Xbox düşünülerek yapılmış özel oyun monitörleridir ve konsolunuz için onları bir konsoldan daha iyi bir seçim haline getirebilecek birkaç özellik sunarlar.oyun televizyonu. Birincisi boyuttur: 48 inçten küçük hiçbir TV HDMI 2.1 özelliklerine sahip değildir, ancak bu monitörler daha küçük seçenekler sunar.


Bir de yanıt verme var: bu monitörler 1 ms tepki süreleri vaat ederken, TV'lerdeki işlem, en iyilerinin bile 10 ms civarında tepki sürelerine sahip olduğu anlamına geliyor. Yüksek seviyede seğirme oyunları oynuyorsanız, bubüyükfark.

Tasarlanmış Xbox monitörleri 949,99 ABD Doları (yaklaşık 680 Sterlin/ 1.250 Avustralya Doları) ile 1599,99 ABD Doları (1.140 Sterlin/ 2.100 ABD Doları) üzerindedir. Philips Momentum 559M1RYV 55” Özel bir Xbox resim moduyla övünüyor – bunun ne anlama geldiğine dair daha ince ayrıntılara basın açıklamasında değinilmedi.


Önce Philips, ardından Ekim/sonbaharda Acer ve ASUS monitörleri piyasaya sürülecek. Üçünü de aşağıda fiyatlar ve çıkış tarihleriyle birlikte kontrol edebilirsiniz.

Philips Momentum 559M1RYV 55”


(Resim kredisi: Microsoft)

Philips Momentum 559M1RYV 55”

Philips Momentum 559M1RYV 55” üçlü takımın ortasında oturuyor. 1599,99 $ (yaklaşık 1,140 £/ 2,100 ABD Doları) fiyat etiketi ile onaylanan monitör bu yaz piyasaya çıkıyor ve bir ses çubuğu ve Ambiglow aydınlatma içeriyor. Beklediğiniz gibi, 4K çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı veAMD FreeSync Premium Proekran yırtılmasını minimumda tutan teknoloji.

Philips'in monitörü ayrıca HDR'yi de sunuyor.VESA Sertifikalı DisplayHDR 1000, piyasadaki orta sınıf ekranların 3 katından daha fazla yerel karartma ve en yüksek parlaklık sunuyor.' Özel Xbox resim modu başka bir özelliktir, ancak Microsoft bunun nelerden oluştuğunu açıklamamıştır.

Ürün sayfası yayında ancak şu anda ön sipariş verme yolunda pek bir şey sunmuyor. Yer işareti koymanızı ve tekrar kontrol etmenizi veya lansman hakkında daha fazla bilgi beklemenizi öneririz.

ASUS Strix Xbox Edition Oyun Monitörü XG43UQ 43


(Resim kredisi: Microsoft)

ASUS Strix Xbox Edition Oyun Monitörü XG43UQ 43”

Grubun en pahalısı olan Microsoft, ASUS Strix Xbox Edition Oyun Monitörü XG43UQ 43' fiyatının bölgeye çok bağlı olabileceğini söyledi; ancak ASUS sitesinde ön sipariş için 1.999$'dan (yaklaşık 1.430 £/ 2.635 ABD Doları) normal fiyatın 2.199$ (yaklaşık 1.575 Sterlin/ 2.900 ABD Doları) olduğu uyarısıyla bulabilirsiniz. Bu fiyat, muhtemelen Temmuz ayı boyunca devam eden ön sipariş dönemi boyunca geçerli olacak.

4K UHD, 1ms tepki süresi, daha az ekran yırtılması için AMD FreeSync Premium Pro teknolojisi ve 120Hz yenileme hızı bekleyin. ASUS monitör ayrıca DisplayHDR 1000 sertifikası ve %90 DCI-P3 renk gamı ​​sunar, böylece oyunlarınızın çarpıcı görüneceğini bilirsiniz. Bunun için Xbox resim modundan bahsedilmiyor, bu yüzden eksik olduğunu varsayıyoruz.

Monitörün Ekim lansman penceresi var ve web sitesi 15-30 Eylül 2021 sipariş karşılama tarihini gösteriyor.

Acer Xbox Edition Oyun Monitörü XV282K KV 28”

(Resim kredisi: Microsoft)

Acer Xbox Edition Oyun Monitörü XV282K KV 28”

Acer Xbox Edition Oyun Monitörü XV282K KV 28” kutuların çoğunu önceki girişler gibi işaretler: 120Hz'de 4K desteğimiz, 1ms tepki süresi, AMD FreeSync Premium Pro ve mükemmel kontrast sayesinde yüksek renk doğruluğuVESA EkranHDR 400.

Eklenen avantaj, onu TUV/Eyesafe sertifikalı ilk monitörlerden biri yapan Acer VisionCare 3.0'dır. Acer için özel bir Xbox görüntü modundan bahsedilmiyor, ancak aynı zamanda bir PC oyuncusuysanız, yerleşik bir KVM anahtarı olduğunu belirtmekte fayda var, bu da onu monitörünüzle uğraşmadan birden fazla PC'ye bağlayabileceğiniz anlamına geliyor. klavye ve fare kurulumu.

Bu monitör, 949,99 $ (yaklaşık 680 £/ AUS $ 1,250) fiyatıyla en ucuzudur ve belirsiz bir sonbahar döneminde ilk çıkışını yapar. Ürün sayfası yayında ancak ön siparişler henüz açılmadı.

Tabii ki, şu anda sipariş vermek için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu her zaman kontrol edebilirsiniz.en iyi oyun monitörleriveen iyi oyun TV'leri. Microsoft'un yeni konsolunu henüz bulamadıysanız, bir göz atınXbox Series X stok takipçisigüncellemeler için.